Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Firmy z Bostonu odczuwają wpływ nadchodzących wymagań dotyczących szczepionek – Boston News 25

Boston – B Together rozpoczyna się w ten weekend w Bostonie. Wymaga to, aby każdy, kto chodzi do restauracji, siłowni lub obiektu rekreacyjnego, udowodnił, że otrzymał pierwszą dawkę szczepionki COVID-19. Dotyczy to tylko osób, które obecnie kwalifikują się do szczepień.

Nowa zasada dotyczy restauracji, siłowni i niektórych innych firm. Ale jest również przeznaczony do miejsc, w których może się odbyć impreza. Znaleźliśmy jedną firmę, która odwołała pół tuzina wydarzeń z powodu nowego mandatu miasta. Prezes Polish American Citizens Club, Stacia Kacbrzak, powiedziała, że ​​mogą gościć wszystko, od baby shower po urodziny i wesela. Liczyli na wielki rok, aby wrócić na właściwą drogę – finansowo. „Mówiłem, że trzeba się zaszczepić, żeby mieć tu miejsce na wydarzenia” – powiedział Kacbrzak.

Kiedy miasto ogłosiło, że ludzie potrzebują dowodu szczepienia, aby dostać się do miejsc takich jak restauracje, siłownie i lokale rozrywkowe, polski klub powiedział, że zaczął otrzymywać odwołania. „Straciliśmy sześć. Musiałem oddać wszystkim pieniądze. Bardzo ciężko jest dalej pracować, jeśli czegoś takiego nie masz i pozostanie puste” – powiedział Kacprzak.

Miasto twierdzi, że wdroży mandat, zaczynając od ostrzeżeń ustnych. Jeden z turystów powiedział: „Nie wiedzieliśmy, że jesteś dowodem szczepień. Mężczyzna powiedział: „Nie zmienia się, dokąd chcemy iść”.

Nie musisz koniecznie mieć przy sobie fizycznej karty. Możesz również zrobić jej zdjęcie i zachować je w telefonie lub przejść do trybu online, ponieważ kraj ustanowił system, dzięki któremu możesz uzyskać je elektronicznie. „Nie mam przy sobie karty, ale mam jej zdjęcie na telefonie” – powiedział jeden z mężczyzn. „Rozumiem, że każdy powinien być zaszczepiony i myślę, że to 100 procent, ale myślę, że musimy zrobić to inaczej, żeby ludzie nie stracili swoich koszul i swoich biznesów” – powiedział Kacbrzak.

READ  Historyczne polskie drzewa noszą teraz nazwy wiedźminskich postaci

Burmistrz Bostonu nie planuje zamówić dawki przypominającej, ale termin na drugą dawkę upływa 15 lutego.

Ładowanie Aplikacja Boston 25 News jest bezpłatna Za najświeższe powiadomienia o nowościach.

Śledź aktualności Boston 25 na Portal społecznościowy Facebook i Świergot. | Oglądaj wiadomości Boston 25 TERAZ