Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Firmy irlandzkie i szwajcarskie mają się dobrze, ale grupa SPAR twierdzi, że Polska pozostaje w tyle

Drużyna SPAR z RPA powiedział Jej działalność w Irlandii i Szwajcarii zapewniała „dobre wyniki” do 30 września, chociaż działalność w Polsce „nie przyniosła oczekiwanej poprawy finansowej”.

Według wyników grupy za rok, Grupa SPAR wzrosła o 2,9% do 127,9 miliarda R1 (7,31 miliarda euro), co odpowiada wzrostowi o 3,9% w stałym poziomie walutowym.

„Bardzo dobrze zarządzany”

W Irlandii grupa stwierdziła, że ​​jej działalność BWG Foods (która prowadzi również handel w południowo-zachodniej Wielkiej Brytanii) odnotowała 3,5% wzrost obrotów, pomimo roku „znaczącej zmiany w zarządzaniu i postrzegania Brexitu”, który był „bardzo dobrze zarządzany”.

Długoterminowe zamknięcie kanału hotelarskiego negatywnie wpłynęło na branżę hotelarską, chociaż zarówno ta działalność, jak i jej operacje cash and carry są „elastyczne w branży, która doświadczyła znaczących zmian”.

W Szwajcarii sprzedaż wzrosła o 5,6%, zachowując dodatkowych klientów zdobytych podczas blokady, podczas gdy wielu klientów było zmuszonych do robienia zakupów bliżej domu.

Przejęcie Store Services AG (SSAG) Forecourt Business w marcu 2021 r. „pozytywnie wpłynęło” na jej ogólną działalność sprzedażową, podczas gdy ograniczenia dotyczące jedzenia poza domem negatywnie wpłynęły na jej najważniejszą działalność CC Cash and Carry.

Polski występ

SPAR Polska „poczyniła znaczne postępy” w tym okresie, odnotowując wzrost przychodów o 16,2%, chociaż poziom lojalności detalistów wobec detalistów SPAR na południu kraju był niższy niż oczekiwano.

We wrześniu zarząd podjął strategiczną decyzję o niesprzedawania zakładu produkcji żywności w Bosnanie, którego zyski zostały uwzględnione w prognozie dla regionu na 2021 rok. Panel SPAR powiedział, że jego polska firma musiała przezwyciężyć „wiele wyzwań” w wyniku prób uruchomienia podczas epidemii COVID-19.

W międzyczasie działalność Grupy SPAR w RPA odnotowała 3,4% wzrost całkowitych obrotów, podczas gdy sprzedaż kluczowych hurtowych przedsiębiorstw spożywczych spadła o 0,4%. Grupa dodała, że ​​niepokoje wewnętrzne w niektórych częściach kraju doprowadziły do ​​zamknięcia uszkodzonych i splądrowanych sklepów, co negatywnie wpłynęło na wyniki w czwartym kwartale.

READ  Polskie PGNiG zezwolono na udział w działaniach certyfikacyjnych North Stream 2 - Business & Economy

© 2021 Europejski Magazyn Supermarketów – Twoje źródło najnowszych wiadomości handlowych. Artykuł autorstwa Stephena Vine-Jonesa. Kliknij Rejestracja Aby się zarejestrować ESM: Europejski Magazyn Supermarketów.