Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Firma zajmująca się pozyskiwaniem wodoru zdobywa nagrodę Sustainability Award

Firma Boson Energy, która pozyskuje wodór z odpadów nienadających się do recyklingu, niedawno zdobyła pierwsze miejsce w europejskim konkursie świętującym zrównoważony rozwój wszystkich rzeczy.

Zielony wodór to przyjazne dla środowiska źródło energii, które może służyć jako alternatywa dla paliw kopalnych czy nawet gazu ziemnego, ponieważ nie wytwarza dwutlenku węgla jako produktu odpadowego, a jedynie emituje parę wodną i ciepłe powietrze.

Energia bozonowa Proponuje wykorzystanie łatwo dostępnej formy zasobów – odpadów nienadających się do recyklingu – do produkcji wodoru. Opracowana w Izraelu technologia izraelsko-szwedzko-polskiego start-upu wykorzystuje gazyfikację do pozyskiwania wodoru z odpadów nienadających się do recyklingu i biomasy w procesie, który sam w sobie ma ujemny ślad węglowy, wychwytując jedną tonę dwutlenku węgla na każdą tonę przetwarzanych odpadów. . .

„Odpady to coś, co zawsze powstaje i zawsze trzeba się nim zająć” — Liran Dor, dyrektor ds. technologii w Boson Energy powiedział Izraelowi21c na początku tego roku.

„Chcieliśmy znaleźć sposób na wykorzystanie tego zasobu, ponieważ żyjemy w gospodarce ubogiej w zasoby. Ludzie zaczynają zdawać sobie sprawę, że nie mogą już przyjmować za pewnik, że światło włączy się, gdy włączą przełącznik.”

Za swoje rozwiązanie firma Boson Energy zajęła pierwsze miejsce na ścieżce produkcji wodoru w programie Tech Tour Sustainability22 Flagship. Wycieczka artystyczna, niezależna europejska sieć łącząca inwestorów, przedsiębiorców i partnerów korporacyjnych, zorganizowała wydarzenie online oraz w Essen w Niemczech w ciągu ostatniego miesiąca. Nagradzano innowacje w różnych obszarach, takich jak odnawialne źródła energii, efektywność energetyczna, rozwiązania cyfrowe i transport.

Możesz otrzymywać Israel News 21c prosto na swoją skrzynkę odbiorczą.

READ  Wszystko o polskim plantatorze ziemniaków