Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Firma Space Balloon oferuje pierwsze spojrzenie na luksusowe kabiny

Nowicjusz na rynku turystyki kosmicznej obiecuje klientom widoki krzywizny Ziemi z wygodnej luksusowej kabiny, wzniesionej w górną atmosferę przez gigantyczny statek powietrzny.

Space Perspective we wtorek ujawnił ilustracje swoich wspaniałych stoisk, które, jak ma nadzieję, rozpoczną starty z Kennedy Space Center na Florydzie pod koniec 2024 roku. Do tej pory sprzedano ponad 600 biletów, w cenie 125 000 USD każdy.

Z oknami o wysokości pięciu stóp (1,5 m), głębokimi siedzeniami, ciemnymi i fioletowymi odcieniami oraz przyćmionym oświetleniem, atmosfera kontrastuje z białymi, sterylnymi kapsułami rywali.

Połączenie Wi-Fi i bar na drinki wokół „Space Lounge” w kapsule firmy Neptune.

To, czy rzeczywiście stanowi lot kosmiczny, jest kwestią dyskusyjną.

Sterowiec osiąga wysokość 30 kilometrów, czyli znacznie niższą niż konkurenci w Virgin Galactic, która ma ponad 50 mil wysokości, lub Blue Origin, która przecina linię Karmana na wysokości 62 mil nad poziomem morza. uznany limit przestrzeni na arenie międzynarodowej. .

Smoki załogi SpaceX latają jeszcze głębiej w kosmos.

Ale 20 mil jest nadal znacznie wyższy niż samolot pasażerski, który ma wysokość około sześciu mil.

„Jesteśmy powyżej 99 procent ziemskiej atmosfery” – powiedziała AFP współzałożycielka Jane Poynter, co oznacza, że ​​pasażerowie naprawdę zobaczą czarny atrament w kosmosie.

Nie jest wymagane żadne specjalne szkolenie. Sterowiec wznosi się z prędkością 19 km/h, a firma promuje się jako bardziej ekologiczna, bezemisyjna alternatywa dla paliwa rakietowego.

Zamierzają pozyskiwać wodór do balonowania ze źródeł odnawialnych, zamiast wydobywać go z paliw kopalnych.

Cena za dwugodzinny lot w górę, dwugodzinny lot paralotnią i dwugodzinny lot w dół, który kończy się we mgle oceanicznej, jest znacznie niższa niż bilety na samolot kosmiczny Virgin Galactic o wartości 450 000 dolarów.

Blue Origin nie ujawnia swoich cen, ale uważa się, że jest to znacznie więcej, podczas gdy czterech przedsiębiorców, którzy podróżowali na Międzynarodową Stację Kosmiczną na pokładzie SpaceX, każdy zapłacił Axiom Space 55 milionów dolarów za ten przywilej.

READ  Space Forge i Virgin Orbit zamierzają wystrzelić tego lata pierwszego satelitę z Wielkiej Brytanii

„Chcieliśmy znaleźć sposób, który naprawdę zmienił sposób, w jaki ludzie myślą o lotach kosmicznych i uczyni go bardziej dostępnym i dostępnym” – powiedział Poynter.

Jedyne, czego pasażerowie nie odczują, to uczucie nieważkości.

Dzięki samolotowi kosmicznemu Virgin i rakiecie Blue Origin pasażerowie mogą cofnąć poślizg i unieść się na wodzie, gdy silniki rakiety ulegną awarii, ale statek nadal wznosi się w górę przez kilka minut, zanim grawitacja ściągnie go w dół.

Pasażerowie na statkach kosmicznych SpaceX i na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej również doświadczają pozornej nieważkości, gdy statki krążą wokół Ziemi.

Space Perspective planuje w pierwszym roku 25 lotów, przy czym wszystkie miejsca są już zarezerwowane.

la / ia / u