Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Firma Microsoft udostępnia rozwiązania Copilot AI w aplikacjach pakietu Office dla wszystkich firm

Firma Microsoft udostępnia rozwiązania Copilot AI w aplikacjach pakietu Office dla wszystkich firm

Firma Microsoft otwiera drzwi wszystkim firmom w celu uzyskania dostępu do funkcji pakietu Office opartych na sztucznej inteligencji. Program Microsoft Copilot for Microsoft 365 został uruchomiony w listopadzie, a klienci korporacyjni musieli zobowiązać się do co najmniej 300 użytkowników i odebrać telefon, aby znaleźć się na liście. Kiedyś był to minimalny dodatkowy koszt w wysokości 9000 dolarów dla firm, ale teraz asystent Microsoftu oparty na sztucznej inteligencji jest ogólnie dostępny dla wszystkich dużych i małych firm, bez minimalnej liczby użytkowników.

„Biorąc pod uwagę popyt i zainteresowanie, jakie słyszeliśmy ze strony małych i średnich firm, usuwamy minimalną liczbę 300 stanowisk” – mówi w rozmowie indywidualnej Divya Kumar, globalna szefowa marketingu wyszukiwania i sztucznej inteligencji w firmie Microsoft jeden wywiad z Microsoftem. krawędź. „Dzięki temu firmy każdej wielkości mogą skorzystać z opcji 30 USD i włączyć usługę Copilot na platformie Microsoft 365”.

Usunięcie wymogu zakupu 300 stanowisk to duża zmiana, ale Microsoft eliminuje również potrzebę posiadania planów Microsoft 365, udostępniając Copilot w aplikacjach Office dla klientów Office 365 E3 i E5. Abonenci Microsoft 365 Business Standard lub Business Premium będą mogli także kupić Copilot dla Microsoft 365 w cenie 30 USD za użytkownika miesięcznie.

Copilot może pojawić się w programie Word w celu tworzenia tekstu lub edytowania akapitów.
Obraz: Microsoft

Copilot dla Microsoft 365 nadal oferuje w tej chwili wysoką cenę początkową, ale wygląda na to, że pierwotnie spodziewaliśmy się premiery. Listopadowa premiera była wydarzeniem związanym z przedsprzedażą, podczas którego większość firm nie mogła tego dobrze zrobić, a dostęp do rozwiązania Copilot mogli uzyskać jedynie najwięksi użytkownicy korporacyjni.

Microsoft obiecuje, że oprogramowanie Copilot w aplikacjach pakietu Office zmieni sposób tworzenia i edytowania dokumentów. Oparty na technologii GPT-4 OpenAI, Copilot będzie współpracować z aplikacjami Microsoft 365, takimi jak Asystent, wyświetlając się na pasku bocznym jako chatbot. Będzie także dostępna do przywoływania w trybie inline, umożliwiając użytkownikom tworzenie tekstu w dokumentach, tworzenie prezentacji programu PowerPoint w oparciu o dokumenty programu Word, a nawet korzystanie z funkcji takich jak tabele przestawne w programie Excel.

READ  Nadchodzące modele MacBooka Pro firmy Apple mogą mieć wycięcie na ekranie

Różne oferty Copilot od firmy Microsoft.
Obraz: Microsoft

Copilot jest również dostępny w aplikacji Teams, co jest idealne, jeśli chcesz podsumować spotkanie, na którym nigdy nie byłeś lub na które się spóźniłeś. Wątki wiadomości e-mail można także podsumowywać w programie Outlook, a rozwiązanie Copilot może generować wersje robocze odpowiedzi na wiadomości e-mail o różnej tonacji i długości.

Microsoft ma teraz trzy różne wersje Copilot. Zarówno dla konsumentów, jak i firm dostępne jest bezpłatne oprogramowanie Copilot, które w zasadzie jest chatbotem podobnym do ChatGPT. Następnie dostępna jest dziś nowa opcja Copilot Pro, dostępna dla konsumentów za 20 USD miesięcznie, która zapewnia funkcje Copilot oparte na sztucznej inteligencji w aplikacjach pakietu Office i nie tylko. Firma Microsoft oferuje teraz tę samą subskrypcję premium z większą liczbą funkcji dla firm w postaci Copilot dla Microsoft 365 w cenie 30 USD za użytkownika miesięcznie. Więcej informacji na temat nowej oferty Copilot Pro można znaleźć tutaj.