Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Firma lotnicza AVS przenosi się do Westcott Venture Park

Jedna z największych na świecie organizacji dostarczających najnowocześniejsze narzędzia i sprzęt dla dużych ośrodków naukowych i misji kosmicznych przeniosła się do Westcott Venture Park w Buckinghamshire.

Value Added Solutions (AVS) będzie miała swoją siedzibę w Wielkiej Brytanii w Westcott Innovation Center przez następne dwa lata. Hiszpańska Grupa AVS posiada kilka oddziałów i obiektów w Hiszpanii, a także duży zakład w Ithaca w stanie Nowy Jork. AVS UK jest spółką zależną hiszpańskiej firmy AVS.

AVS współpracuje z najnowocześniejszymi mikrosatelitami dla przemysłu kosmicznego, a także złożonym oprzyrządowaniem, robotyką, mechatroniką, usługami na orbicie, systemami termicznymi i nie tylko. Po opracowaniu pomysłu AVS kończy cały proces inżynieryjny produktu, w tym produkcję, końcowe testy, a następnie uruchomienie.

Emily Dingle, Head of UK Operations w AVS, powiedziała: „Przyjechaliśmy do Westcott ze względu na ilość oferowanej przestrzeni, będąc jednocześnie strategiczną lokalizacją dla nas, z wieloma klientami i partnerami w Oxford-Cambridge Arc. Połączenie warsztatu a powierzchnia biurowa naprawdę nam odpowiada, podczas gdy jest miejsce na przyszły wzrost w ciągu najbliższych trzech do pięciu lat”.

„Bycie częścią kolejnej serii misji księżycowych jest bardzo ekscytujące dla małej firmy z siedzibą w Westcott. Technologie, które dostarczamy, są niezbędne dla programu ESA, ponieważ chcemy zbadać więcej naszego świata.”

„Z niecierpliwością czekamy na rozwój Westcott w nadchodzących latach, w tym poprawę infrastruktury transportowej i gastronomicznej, ponieważ coraz więcej firm decyduje się na lokowanie tu, w tej ekscytującej lokalizacji”.

Dyrektor ds. Rozwoju w Westcott, Nigel MacKenzie, powiedział o przeprowadzce: „Serdecznie witamy AVS w naszej stale rosnącej rodzinie firm rakietowych w Westcott Space Cluster and Enterprise Zone i ściśle współpracujemy z AVS przy tworzeniu własnych obiektów w parku”.

Główne zdjęcie dzięki uprzejmości AVS

Czytaj więcej: Wykorzystanie potencjału energii słonecznej z kosmosu 24/7

Czytaj więcej: Space Sector odlicza czas do Launchera One

READ  NASA opóźnia spacer kosmiczny, powołując się na „zawiadomienie o gruzach” dla Międzynarodowej Stacji Kosmicznej | Międzynarodowa Stacja Kosmiczna