Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Firma Logitech oficjalnie wycofała piloty Harmony

Logitech powiedział w piątek, że kończy swoją globalną linię pilotów Harmony, kończąc lata spekulacji, że urządzenia są w drodze. Modele dostępne obecnie w sklepach detalicznych będą dostępne, gdy wyczerpią się zapasy, a firma twierdzi, że będzie nadal zapewniać wsparcie i serwis dla pilota Harmony „tak długo, jak długo będą go używać klienci”.

„Chociaż piloty Harmony są i nadal są dostępne w wielu sklepach, w przyszłości Logitech nie będzie produkował pilotów Harmony”. Wpis na blogu na stronie pomocy technicznej firmy Logitech. „Nie spodziewamy się żadnego wpływu tego ogłoszenia na naszych klientów. Planujemy wspierać naszą społeczność Harmony i nowych klientów Harmony, co obejmuje dostęp do naszego oprogramowania i aplikacji w celu konfigurowania i zarządzania pilotami. Planujemy również kontynuować aktualizację platformy i dodawanie urządzeń do własnej bazy danych Harmony. My. Obsługa klienta i gwarancja będą kontynuowane. ”

Intrigue Technologies nabyte przez firmę Logitech, Pierwotny producent pilotów Harmony, został założony w 2004 roku. Generyczne piloty Harmony były popularne wśród konsumentów poszukujących jednego pilota do sterowania nimi wszystkimi – dekoderem telewizji kablowej, konsolą do gier i urządzeniami do przesyłania strumieniowego. Niektóre z nowszych modeli można było nawet używać z urządzeniami inteligentnego domu.

Firma Logitech rozkwitła podczas pandemii koronawirusa, ponieważ ludzie pracowali i uczyli się w domu; W styczniu, Firma ogłosiła sprzedaż w trzecim kwartale Wzrósł on o 85 procent rok do roku do 1,67 miliarda dolarów, co wystarczy, aby się nim chwalić Jej pierwsza reklama Super Bowl.

Ale wraz z pojawieniem się usług transmisji na żywo w ciągu ostatnich kilku lat, globalne piloty nie są już tak ważne, jak kiedyś. CEO firmy Logitech Bracken powiedział Daryl krawędź W 2019 roku Harmony była małą firmą; Powiedział, że na przykład praca zdalna stanowi tylko około 6 procent ogromnej działalności firmy Logitech w dziedzinie klawiatur.

READ  Źródła podają, że Sony zorganizuje w tym roku więcej prezentacji PS5

„Myślę, że z biegiem czasu będziesz mieć coraz mniej ludzi, którzy czują, że naprawdę potrzebują uniwersalnego pilota” – powiedział wtedy Daryl. Dodał, że firma docenia zatwardziałych użytkowników Harmony, którzy kochają to urządzenie: „Bardzo rzadko zdarza się, aby użytkownicy kochali coś tak bardzo, jak wielu naszych użytkowników Harmony. Zawsze będziemy się nimi opiekować, ponieważ naprawdę uważamy, że to część odpowiedzialność marki ”- powiedział Daryl. krawędź. – Dlatego kochamy harmonię. Jak długo tam będzie, nie wiem.