Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Firma kosmiczna rozwija się w rejonie Bee Cave z planami wprowadzenia większej liczby miejsc pracy

Austin, Teksas (KXAN) – Cesium Astro, firma zajmująca się komunikacją kosmiczną z siedzibą w Austin, rozszerza swoją misję w rejonie Bee Cave.

Firma produkuje i projektuje urządzenia do komunikacji satelitarnej. Zgodnie z oświadczeniem Izby Handlowej w Austin z 15 czerwca systemy łączności są używane w przestrzeni kosmicznej, na platformach powietrznych, na misjach lądowych i morskich.

W 2017 roku firma wystartowała z Bee Cave w Teksasie.

„Nasza firma początkowo zaczynała od kawiarni” – powiedział Shi Sabrebor, dyrektor generalny Cesium Astro.

Saripour prowadzi misje w Cesium Astro. Firma początkowo miała zaledwie trzech pracowników. Teraz dołączyło morze 80 naukowców, inżynierów i programów. To liczba, którą Saripour spodziewa się podwoić do 2022 roku.

„Żyjemy teraz w świecie, w którym ludzie i maszyny są ze sobą połączone” – powiedział Sabribor.

Obecnie miliony Amerykanów nie mają dostępu do szybkiego Internetu, zwłaszcza na obszarach wiejskich. Jednym z rozwiązań tego problemu jest połączenie ludzi z góry za pomocą satelitów krążących wokół niskiej Ziemi.

„Technologia LEO wymaga innego rodzaju technologii komunikacyjnej” – powiedział Sabribor. „Wymaga zarówno naszych systemów na Ziemi, jak i tych w kosmosie, aby skierować promienie na siebie i podążać za sobą”.

Cesium Astro pomaga budować elementy układanki łączenia się ze światem.

Cesium działa obecnie w obiekcie o powierzchni 10 000 stóp kwadratowych w Hill County Galleria, ale wkrótce inżynierowie i przydrożne zadania korporacyjne firmy zostaną przeniesione do nowego obiektu o powierzchni 29 000 stóp kwadratowych.

Cesium Satellite 1 i 2 Dzięki uprzejmości: Cesium Astro

Cesium Astro odnotowało wskaźnik wzrostu pracowników o ponad 250% od początku 2020 r., co oznacza, że ​​firma zatrudnia więcej inżynierów wysokiego szczebla i specjalistów ds. zarządzania biznesem w rejonie Austin.

„Nasz zespół szybko się rozwinął podczas pandemii, po części dzięki niesamowitemu talentowi, który chce uczynić Austin swoim domem” – powiedział Shea Sabrebor, założyciel i dyrektor generalny Cesium Astro. „Austin jest znany jako centrum technologii i innowacji, które pozwala firmom takim jak CesiumAstro przyciągać najlepszych inżynierów i specjalistów biznesowych na rynku. Doceniamy wizję i wsparcie Austin Chamber w miarę rozwoju w regionie.”

READ  Sztuczna inteligencja ujawnia nieoczekiwane powiązania ukryte w złożonej matematyce stojącej za poszukiwaniem egzoplanet

Firma niedawno ogłosiła uruchomienie swojej pierwszej misji w kosmos – misji Cesium 1, która odbędzie się we wrześniu.

„Innowacyjne firmy, takie jak Cesium Astro, pokazują, jak zróżnicowana jest społeczność biznesowa w rejonie Austin”, powiedziała Charisse Bowdish, wiceprezes ds. rozwoju gospodarczego w Austin Chamber. „Cieszymy się, że ktoś z branży kosmicznej nazywa dom Austina i cieszymy się, widząc jego szybki rozwój w nadchodzących miesiącach”.

Kaitlyn Karmout z KXAN przygląda się Cesium Astro i planom ekspansji.