Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Firma AI twierdzi, że Nintendo Switch 2 zadebiutuje we wrześniu przyszłego roku

Firma AI twierdzi, że Nintendo Switch 2 zadebiutuje we wrześniu przyszłego roku

Nintendo

W ramach ciągłej fali wiadomości związanych ze sztuczną inteligencją na targach CES 2024 firma Altec Lansing zaprezentowała napędzanego sztuczną inteligencją następcę GameShark o nazwie AI Shark. Co jeszcze ciekawsze, w informacji prasowej dotyczącej tego programu podano, że Nintendo Switch 2 ukaże się we wrześniu 2024 roku.

„Wcześniej znany jako GameShark, Ai Shark „Ma na celu na nowo zdefiniować krajobraz gier dzięki rewolucyjnej technologii opartej na sztucznej inteligencji” – wyjaśnia Altec Lansing W komunikacie prasowym. „Innowacyjne oprogramowanie do gier ma stanowić poważny krok naprzód w dziedzinie gier, zapewniając lepszą rozgrywkę początkującym użytkownikom. Oficjalna premiera zbiega się z premierą Nintendo Switch 2 Wrzesień 2024„.

Zapowiedź AI Shark jest bardzo dziwna, zważywszy, że Nintendo nie potwierdziło nazwy kolejnej konsoli ani okna jej premiery. Oznacza to, że AI Shark albo ujawnił okno premiery i informacje o nazwie wcześniej, niż powinien, albo po prostu spekuluje na temat nazwy i okna premiery kolejnej konsoli Nintendo, aby wywołać szum wokół własnego produktu AI.

W odpowiedzi na Digital Trends AI Shark wycofał się z wrześniowego miesiąca premiery, ale potwierdził, że pierwsze uruchomienie platformy nastąpi „jesienią 2024 r.” Dodała, że ​​Nintendo nie ustaliło jeszcze oficjalnie daty premiery, ale nie zaprzecza istnieniu urządzenia ani temu, że jego premiera planowana jest na ten rok. W drugiej analizie również przesunięto termin na jesień 2024 r. i zauważono, że „Nintendo oficjalnie nie wyjaśniło daty premiery”.

Firma Digital Trends skontaktowała się również z Nintendo, aby potwierdzić prawdziwość komunikatu prasowego. Po otrzymaniu odpowiedzi przekażemy aktualizację.

Jeśli chodzi o to, czym jest AI Shark, Altec Lansing twierdzi, że „będzie korzystał z ekskluzywnej technologii XGPT i czasu rzeczywistego”. [tensor processing units] Przyspieszenie mające na celu podniesienie poziomu wrażeń użytkowników w grach poprzez dostarczanie spersonalizowanych wskazówek i pomoc w nadążaniu za szybką rywalizacją w grach. Komunikat prasowy przedstawiający AI Shark nie wyjaśnia, z jakiego zestawu danych będzie pobierał dane, aby zapewnić graczom porady, dlatego poprosiliśmy również firmę Altec Lansing o wyjaśnienie w tej kwestii.

READ  3DS eShop Spotlight — uszkodzony

Niezależnie od tego, czy to, co mówi AI Shark, jest prawdą, Nintendo Switch 2 może trafić na półki sklepowe już we wrześniu 2024 roku. Na razie traktujcie to z przymrużeniem oka.

Zalecenia redaktorów