Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Fire TV Stick może uzyskać w przyszłym miesiącu aktualizację, której nie można przegapić od Amazon

Każdy, kto niedawno pojawił się z Amazon Fire TV Stick z tyłu telewizora, będzie mógł w przyszłym miesiącu zafundować sobie nowy i ulepszony pilot. Sklep internetowy właśnie ogłosił swoją premierę Alexa Voice Remote Pro Co oferuje wiele ulepszeń w stosunku do tego, co zwykle jest dostarczane w paczce. Na początek są teraz podświetlane klawisze, co znacznie ułatwia wybór przycisku głośności lub naciśnięcie listy kanałów w nocy.

To akcesorium premium ma również wbudowany alarm zdalnego wyszukiwania, który można aktywować, gdy ukryje się pod bokiem sofy.

Jeśli zdarzy się najgorsze i nie będziesz mógł go wyśledzić, użytkownicy będą musieli po prostu krzyknąć „Alexa, znajdź pilota” lub użyć dedykowanego przycisku Remote Finder w aplikacji Fire TV, a wbudowany głośnik Alexa Voice Remote Pro dźwięk słyszalnego dzwonka, aby zwrócić twoją uwagę. Te syreny to coś, co urządzenia firm takich jak Sky mają od jakiegoś czasu, więc dobrze, że Amazon je teraz dodaje.

Kolejną cechą Pro Remote są dwa nowe, konfigurowalne przyciski, które według Amazona sprawią, że dostęp do ulubionych treści i poleceń Alexa będzie szybszy i łatwiejszy.

Właściciele będą mogli dostosować pilota, programując te przyciski, aby tworzyć skróty do aplikacji, ulubionych kanałów i wszystkiego, co może zrobić Alexa.

Na przykład można wybrać zaprogramowanie przycisku, aby Alexa ściemniała światła, sprawdzała pogodę lub uruchamiała rutynę Alexa w wieczór filmowy.

Oczywiście nadal otrzymujesz dedykowane przyciski dla najpopularniejszych usług przesyłania strumieniowego, takich jak Netflix i Prime Video, a także dedykowany przycisk słuchawek, który zapewnia szybki dostęp do menu Bluetooth, w którym można sparować ulubione urządzenie audio.

Jeśli to wszystko brzmi kusząco, Alexa Voice Remote Pro pojawi się w listopadzie, chociaż za 34,99 GBP z pewnością nie jest tani.

READ  God of War Ragnarok otrzyma nową grę Plus w 2023 roku

Jest kompatybilny z większością odtwarzaczy strumieniowych Fire TV, telewizorów Amazon Fire TV Smart i telewizorów Smart z wbudowanym Fire TV.

Oprócz Alexa Voice Remote Pro, Amazon wprowadza również nową kostkę Fire TV Cube. Konstrukcja tego dekodera została zaktualizowana, a także zyskała większą moc pod obudową. W rzeczywistości istnieje nowy ośmiordzeniowy chipset, który według Amazona jest około 20 procent szybszy niż poprzednia generacja.

Nie tylko przyspieszy to przewijanie i odtwarzanie aplikacji, ale te nowe chipsety umożliwiają także tzw. Super Resolution Upscaling, który konwertuje obrazy w wysokiej rozdzielczości (HD) na 4K Ultra HD, aby uzyskać lepszą szczegółowość, kontrast i przejrzystość.

Z tyłu urządzenia znajdują się porty wejściowe USB i HDMI, które zapewniają więcej sposobów podłączania urządzeń zewnętrznych, takich jak dyski USB i kamery internetowe do połączeń wideo.

Amazon dodał również wejście HDMI, dzięki czemu można podłączyć konsole do gier i dekodery do Fire TV Cube. Oznacza to, że będziesz mieć taką samą liczbę portów HDMI, jak przed podłączeniem Fire TV Cube – przydatne, jeśli masz problemy z żonglowaniem wieloma gadżetami z tyłu telewizora.

„Całkowicie nowy Fire TV Cube to ogromny krok naprzód dla Fire TV — najszybszego, najpotężniejszego i najbardziej wszechstronnego odtwarzacza multimediów strumieniowych, jaki kiedykolwiek stworzyliśmy” — powiedział Daniel Rausch, wiceprezes Amazon Entertainment Devices and Services. „Potężne przetwarzanie Fire TV Cube i obsługa Wi-Fi 6E zapewniają niewiarygodnie płynne przesyłanie strumieniowe, a wejście HDMI oznacza, że ​​możesz natychmiast rozszerzyć prostotę sterowania Fire TV i zestawem głośnomówiącym Alexa do domowego systemu rozrywki”.