Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Fintech Tide z siedzibą w Londynie ujawnia, że ​​Wielka Brytania pozostaje popularnym miejscem docelowym dla założycieli z UE

Wielka Brytania pozostaje popularnym celem dla założycieli z UE, zgodnie z niedawno opublikowanym blogiem Challenger Bank w Wielkiej Brytanii. Fala.

Brexit mógł „zerwać” polityczne więzi Wielkiej Brytanii z kontynentem, jednak nie wydaje się, aby wpłynął negatywnie na „atrakcyjność Wielkiej Brytanii jako miejsca do życia i pracy”, post na blogu Tide Wskazany.

Zespół Tide zauważył, że zamiast spadku liczby obywateli UE rozpoczynających nowe przedsięwzięcia w Wielkiej Brytanii, od czasu głosowania tego kraju za opuszczeniem Unii Europejskiej z roku na rok obserwuje się stały wzrost.

Tide wspomniał również, że pod koniec ubiegłego roku w Wielkiej Brytanii mieszkało ponad 1,5 miliona założycieli urodzonych poza Wielką Brytanią. Ponadto ujawnili, że w sumie ponad jedna piąta przedsiębiorców z firm zarejestrowanych w Wielkiej Brytanii to imigranci.

Jak zauważa Tide, ludzie, którzy przenoszą się do Wielkiej Brytanii, aby rozpocząć działalność gospodarczą, zakładają firmy z wielu różnych branż. Najpopularniejsze branże dla przedsiębiorców w Unii Europejskiej to zarządzanie biurami (93 285 przedsiębiorstw), transport drogowy (52 685 przedsiębiorstw), handel detaliczny (50 585 przedsiębiorstw), programowanie komputerowe (47 261 przedsiębiorstw) i budownictwo (44 156). Założyciel). W poście na blogu stwierdzono również, że „najpopularniejsze branże prawdopodobnie będą odnosić się do regionów, w których w Wielkiej Brytanii występuje niedobór umiejętności”.

Blog dodał:

„Według wstępnych danych, dziesięć największych narodowości założycieli spoza Wielkiej Brytanii (stan na kwiecień 2021 r.) To Irlandczycy, Rumuni, Polacy, Niemcy, Francuzi, Włochy, Bułgarii, Holendrzy, Hiszpanie i Szwedzi. reprezentacja Hiszpanii jest stosunkowo niska, a rumuński jest szczególnie wysoki. ”.

Jak zauważono w poście na blogu:

„Gwałtowny wzrost liczby założycieli firm w Rumunii w ciągu ostatnich kilku lat jest znaczący. Przy średnich rumuńskich zarobkach zbliżonych do jednej trzeciej brytyjskich pensji oczywiste jest, że wielu Rumunów ma duże szanse na zwiększenie swoich dochodów, przeprowadzając się do Wielkiej Brytanii. . Niektórzy ludzie odwiedzają Wielką Brytanię tymczasowo w celach zarobkowych, wielu Rumunów również wprowadza się do swoich rodzin i buduje swoje korzenie ”.

Blog dodał, że po latach wzmożonej imigracji z Polski, szybko rozwijającej się polskiej gospodarki, a także takich inicjatyw jak akcja „Wracaj do Polski”, nastąpił spadek „tempa” polskiej imigracja do Wielkiej Brytanii. Niemniej jednak Wielka Brytania jest nadal popularnym celem dla polskich właścicieli firm.

READ  Posłowie do Parlamentu Europejskiego żądają dodatkowych 10 miliardów euro na długoterminowe wzmocnienie budżetu UE

Zespół Tide zauważył, że wiele osób faktycznie opuszcza Niemcy, aby założyć firmy w Wielkiej Brytanii, jednak dane założycieli firmy „odzwierciedlają badania przeprowadzone przez niemiecki Federalny Urząd Statystyczny, który stwierdził, że Wielka Brytania jest drugim najpopularniejszym miejscem docelowym dla niemieckich imigrantów”. Według oficjalnych statystyk 156 000 Niemców „mieszkało w Wielkiej Brytanii w 2018 r., Z czego ponad 8 000 przeszło przez rok do samego 2018”.

Jak zauważył Tide:

„Oczywiste jest, że siły napędzające migrację i poszukiwanie pracy są złożone, na które wpływają czynniki tak różne, jak niedobory umiejętności, różnice w wynagrodzeniach i możliwości ekonomiczne. Na każdego migranta, który przesyła pieniądze swojej rodzinie do domu, jest wielu imigrantów, którzy osiedlić się w Wielkiej Brytanii nie tylko ze względu na swoją pracę, ale także dla nowego stylu życia. Ważne jest, aby pamiętać, że istnieją miliony różnych historii imigrantów i trudno jest opisać działania i motywacje tej zróżnicowanej grupy. ”

Justin Fitzpatrick, CEO w Codziennie, Skomentował:

Brexit był szeroko zakrojoną i głęboko kontrowersyjną kwestią od czasu ogłoszenia referendum. Społeczność biznesowa zmagała się z mieszanymi oczekiwaniami co do wpływu Brexitu ze strony think tanków po obu stronach. … dane są jasne … obserwujemy silny i konsekwentny wzrost liczby obywateli UE mieszkających w Wielkiej Brytanii, którzy rozpoczynają tu działalność gospodarczą. Jesteśmy niezwykle dumni z naszego partnerstwa z Tide, aby ułatwić tym założycielom i przedsiębiorcom możliwie płynne otwieranie konta biznesowego i utrzymywanie prosperującej gospodarki MŚP ”.

Tide wspomniał również na swoim blogu, że założenie firmy w Tide jest „szybkie, łatwe i bezpłatne”. Tide oferuje bezpłatne konto czekowe dla firm, które według Fintech jest „najlepszym sposobem na utrzymanie pieniędzy w dobrej kondycji od pierwszego dnia”.

Również w lutym 2021 r.Tide Charity przyznało 175000 funtów małym firmom dotkniętym pandemią COVID-19. Tide ogłosił również plany ekspansji w Indiach na początku tego roku.

READ  Rynek lakierów do paznokci – aktualne trendy i przyszłe możliwości