Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Finał Speedway of Nations 2022 NA ŻYWO – Dania, Polska i Wielka Brytania to jedne z drużyn walczących o chwałę

Żużel

FIM Speedway of Nations

18:30-21:59

Dzięki i bądź zdrów

Co za wieczorny żużel! Nie można tego nazwać, ale to Australia została mistrzem Speedway of Nations. Dzięki za przybycie do nas dziś wieczorem.

Żużel

Australia pokonała Wielką Brytanię, aby wygrać swój pierwszy tytuł MotoGP

16 minut temu

Wyścig na żużlu 2022 będzie dostępny na żywo i bez reklam Odkryj + Z wyścigami na żywo również w Eurosport 2.

Wielki Finał – Bewley, Frick, Lambert, Holder

Australia skradła go z Wielkiej Brytanii w ostatnim biegu i to były cztery świetne okrążenia od australijskiego duetu Frick and Holder. Złamane serce dla Wielkiej Brytanii, która nie mogła utrzymać swojego tytułu.

Wybór wielkiej bramy finałowej

Zgodnie z oczekiwaniami, Wielka Brytania zdecydowała się wybrać bramki 1 i 3, a Australia opuściła bramki 2 i 4.

Kwalifikacje do Wielkiego Finału – Lindgren, Holder, Berntzon, Frick

Australia dotarła do finału, ale nie obyło się bez dramatu. Berntzon zsiada z roweru na ostatnim okrążeniu po pewnym kontakcie z Frickiem. Berntzon był zły, czując, że to nie on jest winien.

Wybór bramki do kwalifikacji

Szwecja i Australia mają po 30 punktów, ale Szwecja wybiera jako pierwsza. Wybrali bramy 1 i 3, a Australia ma bramy 2 i 4.

Wielka Brytania minęła

Wielka Brytania prowadzi w tabeli i automatycznie awansuje do Wielkiego Finału. Szwecja i Australia rywalizują w Wielkich Finałach.

 • 1 – Wielka Brytania 32 punkty
 • 2 – Szwecja 30 punktów
 • 3 – Australia 30 punktów
 • 4 – Dania 28 punktów
 • 5 – Czechy 27 punktów
 • 6 – Polska 26 punktów
 • 7- Finlandia 16 punktów

Heat 21 – Lindgren, Bewley, Berntzon, Lambert

Cóż za upał, którego można się pozbyć! Ponieważ obie drużyny potrzebowały znacznej liczby punktów, to Wielka Brytania miała sześciopunktową przewagę upałów. Szwecja uplasowała się na drugim miejscu z trzema punktami.

Bieg 20 – Holder, Lahti, Frick, Moston

Lahti psuje koniec wieczoru dla Australii, trzyma Holdera w opałach i zdobywa cztery punkty dla Finlandii. Australia ma przewagę upałów z Holderem na drugim miejscu, a Frick na trzecim.

Bieg 19 – Madsen, Zamarzlik, Michaelsen i Janowski

Czerwone światła zapalają się po tym, jak Madsen został zrzucony z roweru po wpadnięciu w kłopoty. Madsen nie może opuścić Danii z tylko jednym zawodnikiem w ostatnich kwalifikacjach. W restarcie Michelsen nie może wygrać swojego motocykla i musi zadowolić się drugim i trzema punktami dla Danii. Polska zdobywa sześć punktów, ale wątpię, czy zdołają dostać się do pierwszej trójki.

Bieg 18 – Bewley, Melek, Lambert, Kfish

To przewaga termiczna Wielkiej Brytanii z pięcioma punktami, ale zwycięzcą był Milik. Kvech był trochę niechlujny i był bezsensownym facetem.

Bieg 17 – Lahti, Zimmerzlik, Mostonen, Janowski

Polska potrzebowała tego zastrzyku, gdy wygrał Smárzlyk. Lahti utrudniało Janowskiemu sprawy, co oznaczało, że Polska zdobyła w tym meczu sześć punktów. Czy są teraz w miksie?

Tabele po 16 kwalifikacjach

Zwęża górę. Bardzo trudno jest wiedzieć, kto to wygra.

 • 1 – Szwecja 27 punktów
 • 2 – Dania 25 punktów
 • 3 – Australia 25 punktów
 • 4 – Czechy 23 punkty
 • 5 – Wielka Brytania 21 punktów
 • 6 – Polska 14 punktów
 • 7 – Finlandia 9 punktów

Bieg 16 – Lindgren, Madsen, Berntzon, Michelsen

Ponieważ Dania błyszczała, odeszli od konkurencji 1/8 finału zaledwie o dwa punkty. Szwedzi Lindgren i Berntzon walczą o siedem punktów, co daje im przewagę. Tej nocy każdy może uciec.

Heat 15 – Melek, pojemnik, quiche, kasza

Czyli siedem punktów dla Australii! W walce o szczyt Czechom nie udało się uciec z dwoma punktami, ale Milik i Kvich nie mieli sił w tym biegu.

Bieg 14 – Zmarzlik, Pioli, Janowski, Lambert

Co za ciepło od Beauley! Wielka Brytania zdobędzie dziś sześć punktów przeciwko faworytom – Polsce. Po raz kolejny Zmerzlik walczy o zwycięstwo, ale nie daje rady z Lambertem na trzecim miejscu.

Bieg 13 – Lahti, Lindgren, Maustonen, Berntzon

Mustonen upada na pierwszym okrążeniu, a problemy Finlandii nasilają się po jego dyskwalifikacji. W powtórce Szwecja zajmuje pierwsze i trzecie miejsce za sześć punktów. Lahti wciąż walczył o zwycięstwo, ale nie udało mu się zdobyć Lindgrena.

Ranking po 12 biegu

Dom leci, mimo że na torze nie ma czasu. Mają za firmę Czechy i Australię, ponieważ cała trójka rywalizuje w jednym dodatkowym biegu.

 • 1 – Dania 23 punkty
 • 2 – Czechy 21 punktów
 • 3 – Australia 18 punktów
 • 4 – Wielka Brytania 15 punktów
 • 5 – Szwecja 14 punktów
 • 6 – Polska 11 punktów
 • 7 – Finlandia 6 punktów

Bieg 12 – Madsen, Holder, Michelson, Frick

Trybuna wystrzeliła z bramy, ale czerwone światło było włączone z powodu ruchu Madsena przed podniesieniem pasów. Madsen zostaje ostrzeżony i cała czwórka może kontynuować. Tym razem to Madsen wyszedł na prowadzenie, ale drugie miejsce zajął Holder, a trzeci Michaelsen. Kolejna zaleta ciepła z Danii.

Bieg 11 – Lindgren, Milik, Berntzon, Kvech

Berntzon robi wszystko, aby Szwecja odniosła kolejne zwycięstwo w gorączce. Jednak Czechy miały przewagę ciepła z Kvichem na drugim miejscu i Melek na trzecim. Lindgren znów się cofnął.

Heat 10 – uchwyt, zmarzlik, kasza, dudek

Polska nie bawi się dzisiaj dobrze. Holder i Frick otrzymują siedem punktów dla Australii. Zmarzlik był na ogonie frajera, ale nie mógł go złapać.

Bieg 9 – Bewley, Madsen, Lambert, Michaelsen

Lambert wylatuje za bramę i wygrywa dla Wielkiej Brytanii. Michaelsen i Madsen zajęli drugie i trzecie miejsce, dając im pięć punktów i przewagę ciepła. Pioli ponownie nie strzelił gola, ponieważ Bramka 3 nie działała dla niego dobrze.

Ranking po ośmiu temperaturach

 • 1 – Czechy 16 punktów
 • 2 – Dania 12 punktów
 • 3 – Wielka Brytania 11 punktów
 • 4 – Szwecja 10 punktów
 • 5 – Polska 9 punktów
 • 6 – Australia 8 punktów
 • 7 – Finlandia 6 punktów

Bieg 8 – Melek, Lahti, Kvich, Mostonin

Czechy wygrywają 1 – 2 z Finlandią, co daje im niezły zestaw punktów i prezentują się z dominacją. Mustonen zdobył ostatnie dwa punkty.

Bieg 7 – Zmarzlik, Lindgren, Dudek, Berntzon

Dobra passa Berntzona była kontynuowana, ale na trzecim okrążeniu prawie przegrał ze Zmarzlikiem. Polska zajmuje drugie i trzecie miejsce, a Lindgren nie jest w stanie odbić trzeciego od Dudka, pomimo wszystkich jego wysiłków.

HEAT 6 – Bewley, Holder, Lambert, Frick

Lambert prowadzi, ale dzięki świetnej pracy zespołowej z Australii Holder i Frick są na drugim i trzecim miejscu, wykorzystując upał. Bewley nie mógł wejść w ten upał i odjechał bez żadnych punktów.

Bieg 5 – Madsen, Lahti, Michelsen, Mostonin

Salonen nie wrócił jeszcze do Finlandii. Dania jest w stanie w pełni to wykorzystać i zdobyć siedem punktów w biegu 5. Lahti zdobywa dwa punkty dla Finlandii.

Bieg 4 – Zmarzlik, Melek, Dudek, Kfish

Zamarzlik strzelił zwycięstwo dla Polski, ale to Czechy wykorzystały upał z Dudkiem z tyłu.

Heat 3 – Holder, Lindgren, Frick, Berntzon

Berntzon wygrywa, a pozostała trójka walczy o dwie ostatnie pozycje punktowe. Holder zajął drugie miejsce, a Lindgren trzecie. Frick był człowiekiem, który nie miał nic.

zatrzymaj się w tym procesie

Wyścig jest na razie wstrzymany, a my czekamy na deszcz.

Heat 2 – Lahti, Bioli, Salonen, Lambert

Wielka Brytania ma świetny start, ale Salone rozbija się na pierwszym okrążeniu i zapala się czerwone światło. W Wenecji zaczęło padać. Salon jest wykluczony z pozostawienia Lahti samego dla Finlandii. Wielka Brytania miała kolejny doskonały start z imponującymi siedmioma punktami w swojej pierwszej rundzie kwalifikacyjnej.

Bieg 1 – Melek, Madsen, Kvich, Michaelsen

Milik wygrywa, ale Dania jest ciepła o pięć punktów, gdzie Madsen jest drugi, a Michelsen trzeci. Kvech znalazł się w tarapatach i upadł na plecy. Dobry początek dla kraju goszczącego.

pracuj nad nami

Wyświetlana jest różnica. Jeszcze tylko kilka minut do upału pierwszej nocy.

Tylko we dwoje Wielkiej Brytanii

Kiedy Ty i Vinden wyjdą dziś wieczorem, tylko Robert Lambert i Dan Bewley będą walczyć o Wielką Brytanię.

Jak działa finał?

Dzisiejszy wieczór będzie składał się z 23 biegów. Siedem drużyn weźmie udział w ponad 21 kwalifikacjach, a drużyna na szczycie automatycznie zakwalifikuje się do Wielkiego Finału. Drużyny, które zajęły drugie i trzecie miejsce, będą rywalizować w finałowych play-offach, aby dołączyć do drużyny, która zajęła pierwsze miejsce w Wielkim Finale.

cześć i witaj

W końcu dotarliśmy do finału MotoGP 2022. O szansę zdobycia mistrzostwa walczy siedem zespołów. Gwiazda Wielkiej Brytanii Ty Wenden będzie nieobecna po kontuzji pleców w piątek.

Wiadomości o zespole: GB eksploduje, gdy Woffinden odchodzi z kontuzją pleców

Ty i Wenden z Wielkiej Brytanii zostali zdyskwalifikowani z finału Speedway of Nations na kilka godzin przed imprezą w Fence.

Ta wiadomość to ogromny cios dla obrońcy tytułu, który stracił Woffindena z powodu kontuzji pleców, której doznał w piątek.

W oświadczeniu na stronie GB Speedway napisano: „Trzykrotny mistrz świata wziął udział w treningu wczoraj (w piątek) z pięcioma innymi zawodnikami, którzy mieli wziąć udział w dzisiejszym finale. Ty był pod opieką brytyjskiego personelu medycznego z powodu kontuzji pleców.

Został również oceniony przez ekspertów z Centrum Medycznego Kolding Seghouse w Kolding, gdzie przeszedł również prześwietlenia i testy.

„Zdrowie i bezpieczeństwo naszych zawodników jest zawsze naszym priorytetem, a ze względu na charakter kontuzji Ty’a i późniejszy wpływ na jego ruch, podjęliśmy wspólną decyzję o wycofaniu się z wyścigu tego wieczoru”.

Składy Speedway of Nations Final

 • Republika Czeska: 1 Vaclav Melek (c), 2 Jan Kvich, 3 Peter Schluback
 • Dania: 1 Leon Madsen (c), 2 Mikel Michaelsen, 3 Anders Thomsen
 • Finlandia: 1 Timo Lahti (w środku), 2 Timi Salonen, 3 Jesse Moustonen
 • Wielka Brytania: 1 Robert Lambert, 2 Dan Bewley
 • Australia: 1 Jason Doyle (c), 2 Max Frick, 3 Jack Stand
 • Szwecja: 1 Fredrik Lindgren (c), 2 Oliver Berntzon, 3 Victor Balovara
 • Polska: 1 Bartosz Zmarzlik (w środku), 2 Patrick Dudek, 3 Maciej Janowski

Finał MotoGP Nations 2022

Piętnaście zespołów, które wystartowały w MotoGP 2022, zostało zredukowanych do siedmiu, a tylko jeden zespół znalazł się na szczycie podium i zebrali się nowi mistrzowie świata.

W pierwszym półfinale Australia zarezerwowała sobie miejsce w finale wraz z niespodzianką grupą Finlandii, przesuwając faworytów przedturniejowych, Polskę na trzecie miejsce i w wyścigu z Niemcami, aby zapewnić sobie miejsce w finale.

Podobna historia miała 24 godziny później z obrońcami z Wielkiej Brytanii, którzy zajęli czwarte miejsce w półfinale nr 2 i musieli pokonać energiczny zespół francuski, aby zakwalifikować się wraz ze Szwecją i Czechami.

Te sześć drużyn dołącza do Danii, która automatycznie zakwalifikuje się do finału jako gospodarz i pożegna się z menedżerem zespołu Hansem Nielsenem, który ustąpi po spotkaniu, ale jest zdeterminowany, aby ukończyć na najwyższym poziomie.

– – –

Zagraj w Speedway of Nations 2022 na żywo i bez reklam Odkryj + Z wyścigami na żywo również w Eurosport 2.

Żużel

„They are the Champions” – Australia pokonała Wielką Brytanię i zdobyła tytuł Speedway of Nations

19 minut temu

Żużel

„Super Thing” – Wielka Brytania w wielkim finale Speedway of Nations

31 minut temu

READ  WFI planuje miesięczny obóz zagraniczny dla zapaśników zmierzających do Tokio