Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Film Jeremy Allen White, Riz Ahmed i Jesse Buckley – Ostateczny termin

Film Jeremy Allen White, Riz Ahmed i Jesse Buckley – Ostateczny termin

Przelotna przyjemność oglądania genialnych młodych aktorów Jessego Buckleya, Riza Ahmeda i Jeremy’ego Allena White’a nie jest w stanie zrekompensować rosnącej niechęci, jaka rodzi się w kontakcie z nimi. paznokcie, niepokojące i wreszcie ironiczne badanie kojarzeń w relacjach poszło za daleko. Grecki reżyser Christos Nikou zdobył jednomyślne uznanie krytyków za swój ekscytujący i przerażający debiutancki film jabłka, który dotyczył pacjentów cierpiących na amnezję, i tutaj ponownie wydaje się, że pociągają go burzliwe i niejednoznaczne stany umysłu, które rozwijają się w poszukiwaniu miłości, zaangażowania i poczucia bezpieczeństwa we współczesnym życiu. Film miał swoją premierę na Festiwalu Filmowym w Telluride i był pokazywany na Festiwalu Filmowym w Toronto.

Gdyby miłość oznaczała, że ​​nigdy nie musiałeś przepraszać, jak w 1970 roku Historia miłosna Było to absurdalnie reklamowane, a synonimem tej nowej eksploracji współczesnej miłości musiało być to, że miłość oznacza pozwalanie potencjalnemu chłopakowi wyrywać sobie wszystkie paznokcie. To, jak główni bohaterowie w końcu osiągają ten ekstremalny stan, jest główną ciekawostką w tym dość interesującym dramacie, który od jakiegoś czasu jest dobrze zagrany.

Na początku nic nie wydaje się niewłaściwe. Anna (Buckley) i Ryan (White) to atrakcyjna młoda para, która od trzech lat pracuje w Love Institute i nadal osiąga 100% punktów w skali Love Institute. Nadal nie jest jasne, co powstrzymuje ich przed zaangażowaniem się w tę sprawę, ale w jakiś sposób można odnieść wrażenie, że chodzi o paznokcie (a nie lakier).

Instytut obiecuje takie rzeczy, jak „koniec niepewności” i „koniec rozwodu”, a jego testy mają na celu sprawdzenie, czy para jest zgodna.

Dlaczego Anna i Ryan nie mogą pogodzić się z orzeczeniem, że są już małżeństwem, nie jest do końca jasne – a właściwie nie jest jasne w ogóle. Coś jednak dzieje się z Anną, która dostaje pracę w „hotelu miłości” i ostatecznie zakochuje się w Amirze (Riz Ahmed), instruktorze instytutu. Najwyraźniej uzyskanie 100% punktów na skali zaangażowania nie jest już takie, jak dawniej.

Z powodu tych dziwactw, a jeszcze bardziej z powodu nowo odkrytego odwrócenia uwagi Anny, film zmierza w kierunku, który nigdy nie staje się interesujący, zwłaszcza że obiekt jej nagłego zainteresowania nie pasuje do niczego, co było wcześniej. Następnie następuje wielkie widowisko polegające na hurtowym usuwaniu paznokci u nóg, które prawdopodobnie będzie pouczające, wciągające i/lub interesujące dla około 0,10 procent widzów. Nie chcę tego zbytnio komentować, ale to jest obrzydliwe.

To, co z tym zrobimy, pozostaje dość tajemnicze, nieuchwytne i nieuchwytne i prawdopodobnie tak pozostanie. Nie jest również jasne, co skłoniło Nico do nakręcenia tego konkretnego filmu, który jest raczej wstrętny, a nie czymś bardziej odnoszącym się do rzeczywistych sytuacji i czytelnych postaci. Tak, reżyser ma oczywiste talenty, które widzieliśmy już wcześniej i które ujawniają się chwilowo nawet w przypadku tego błędnego obliczenia. Jednak fakt, że na swój amerykański debiut wybrał tak odrażający materiał, zwłaszcza z jego makabryczną kulminacją, jest naprawdę zaskakujący.

Tytuł: paznokcie
festiwal: Festiwal Filmowy w Toronto (pokazy specjalne)
dystrybutor: AppleTV+
Wyjście: Christos Niko
Scenarzyści: Christos Niko, Sam Steiner, Stavros Raptis
wykrzykiwać: Jesse Buckley, Riz Ahmed, Jeremy Allen White, Annie Murphy, Luke Wilson
Czas trwania: 1 godzina i 53 minuty

READ  El Dio de la Borra wpada w ręce szkoły Esclavas. do Polski