Tremolo Productions Morgana Neville’a produkuje wraz z Elara Pictures film dokumentalny bez tytułu o Andym Kaufmanie, w reżyserii Josha i Benny’ego Safdiego. Nominowany do nagrody Emmy Alex Braverman wyreżyseruje film fabularny.
„Niezależnie od tego, ile razy oglądam prace Andy’ego Kaufmana, czuję się, jakbym po raz pierwszy zobaczył magiczną sztuczkę” – powiedział Braverman. „Jestem podekscytowany, że nasz projekt to uhonoruje. To jest film, który chciałem zrobić przez całe życie”.
Bracia Safdie będą realizować projekt wraz z Rickiem Rubinem i ojcem Bravermana, Chuckiem Bravermanem, który wyprodukował specjalny film Kaufmana w 1980 roku „Andy Kaufman Plays Carnegie Hall”. Jennifer Westphal, założycielka i dyrektor generalna Wavelength, zajmie się również produkcją.
Wavelength i Tremolo wcześniej pracowali razem nad filmem dokumentalnym Mr. Rogera z 2018 roku Czy nie będziesz moim sąsiadem? Wyreżyserowane przez Neville’a. Ten dokument to także drugi raz, kiedy Neville i Robin pracowali razem nad projektem, pierwszym przykładem jest serial dokumentalny Showtime „Shangri-La”.
Zespół produkcyjny projektu podpisał ekskluzywną umowę, aby włączyć do projektu głównych partnerów kreatywnych Kaufmana, Boba Zmudę i Lynne Margulis Osgood. Produkcja nabyła również wyłączne prawa do głównych filmów i wczesnych prac Kaufmana, a także nigdy wcześniej nie pokazywanych materiałów filmowych i ścieżek dźwiękowych.
Netflix zapowiada 20 nowych tytułów w języku polskim w 2022 roku
W tym roku Netflix wypuści w Stanach Zjednoczonych 20 oryginalnych polskich filmów i programów telewizyjnych.
Wiadomość została opublikowana w dniu dzisiejszym Wpis na blogu Netflix Od Anny Nagler, która kieruje produkcją Netflix w Europie Środkowo-Wschodniej, oraz Łukasza Kłuskiewicza, który odpowiada za pozyskiwanie treści dla regionu. Daty premiery tytułów nie zostały ogłoszone.
Wśród reklamowanych tytułów znajduje się film „Detektyw Forst”, oparty na powieściach znanego polskiego pisarza Remigiusza Mroza. Serial z Borisem Szykiem w reżyserii Daniela Jaruzka. Inne adaptacje to seria „Sprzęt zwrotna” oraz film „Dzisiaj śpisz ze mną”, oparty na powieściach Jakuba Solcica i Anny Szczybskiej. Inne godne uwagi polskie oryginały to filmy takie jak „Hellhole” i programy takie jak „Gang zielonych rękawiczek” i „Dziewczyna i astronauta”.
Zobacz pełną listę polskich tytułów Netflix ogłoszonych poniżej:
Zapowiedziane filmy:
„szeroki szczyt”
„dostawa do świąt”
„wolny”
„Piekło”
„dzień Matki”
Pan Samochód i Templariusze
„Noc w przedszkolu”
„Dzisiaj śpisz ze mną”
„komórka”
Deklarowana seria:
„Dziewczyna i astronauta”
„mroczne historie”
„Detektyw Forrest”
„trzcina jest materiałem dekoracyjnym”
„Gang zielonych rękawiczek”
„Tajemnice rodzinne”
„reakcje”
„Infamia”
„Strefa Lovowa”
AFI otrzymało grant w wysokości 350 000 USD od NEH
Amerykański Instytut Filmowy (AFI) otrzymał grant w wysokości 350 000 dolarów od National Endowment for the Humanities (NEH) na wsparcie inicjatywy zbadania tysięcy filmów krótkometrażowych wydanych w epoce niemej i wczesnego dźwięku. Projekt nosi tytuł „Behind the Veil” po filmie „Zagubieni” z 1914 r. w reżyserii Louisa Webbera. Projekt, prowadzony przez zespół badawczy AFI z AFI Catalog, ma na celu udokumentowanie wpływu kulturowego kobiet i osób kolorowych na tworzenie, dystrybucję i odbiór wczesnego kina. Inicjatywa badawcza ma na celu kronikę pionierskiej pracy pionierów BIPOC, którzy pracowali głównie nad filmami krótkometrażowymi w początkach amerykańskiej kinematografii. Godnym uwagi nazwiskiem jest Alice Guy Blachet, pierwsza na świecie reżyserka, która nakręciła setki filmów krótkometrażowych. William D. Foster, pierwszy czarnoskóry amerykański reżyser, który pracował tylko w krótkiej formie filmowej; I aktorzy tacy jak Sessue Hayakawa, Tsuru Aoki, Myrtle Gonzalez, Red Wing i wielu innych aktorów, którzy zaczynali karierę w filmach krótkometrażowych.
Sony współpracuje z USC, aby dostarczać nowe zasoby i sprzęt
Firma Sony Electronics ogłosiła nowe partnerstwo z Uniwersytetem Południowej Kalifornii w celu wsparcia prestiżowej uczelni filmowej.
W ramach nowej umowy firma Sony przekazała 2 miliony dolarów USC School of Cinematic Arts i zapewni szkole nowy, nowoczesny sprzęt. Należą do nich kamery Sony Cinema Line, w tym modele VENICE 2, FX9 i FX6 oraz linia kamer bezlusterkowych Alpha. Ponadto szkoła otworzy nowe wirtualne studio produkcyjne Sony, wyposażone w kryształowe wyświetlacze LED Sony. Pracownia zostanie zbudowana tego lata, a zajęcia będą oferowane studentom jesienią tego roku.
„Produkty Sony to przełomowe technologie, które napędzają pomysły, inspirują kreatywność i kierują przyszłością edukacji filmowej” – powiedziała w oświadczeniu Elizabeth M. Daly, dziekan University of Southern California School of Cinematic Arts. „Nasi studenci to przyszli twórczy liderzy w naszej branży, a to partnerstwo pomoże im wyposażyć ich w narzędzia potrzebne do pełnej realizacji ich celów edukacyjnych i kreatywnych pomysłów. Jesteśmy bardzo podekscytowani współpracą z Sony, aby wspólnie inwestować w talenty naszych uczniów i wspierać innowacyjne kinowe kreacje przyszłości.”
„Miłośnik podróży. Miłośnik alkoholu. Przyjazny przedsiębiorca. Coffeeaholic. Wielokrotnie nagradzany pisarz.”
More Stories
Kto gra Sookie w serialu aktorskim „Avatar: Ostatni władca wiatru”?
Kinopolis – Festiwal Filmów Polskich w Dublinie (7-10 grudnia) – Polska w Irlandii
Wstyd: Więzy rodzinne rapu i Cyganów w dramacie Netfliksa – Romea.cz