Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

FIFA nie podejmuje żadnych działań w sprawie starcia Kyle’a Walkera z Kamelem Glickiem podczas losowania Anglii w Polsce w zeszłym miesiącu | wiadomości piłkarskie

FIFA nie podejmie dalszych działań dyscyplinarnych po wymianie między Kamelem Celikiem i Kyle Walkerem w meczu eliminacyjnym do Mistrzostw Świata między Anglią a Polską w zeszłym miesiącu z powodu braku dowodów.

Anglia poinformowała sędziów o incydencie na boisku po tym, jak Glick wydawał się uszczypnąć Walkerowi kark, zanim doszło do bójki między obiema drużynami w Warszawie.

Obrońca Glicka i Anglii Harry Maguire został zarezerwowany po incydencie, a mecz trwał z remisem 1-1.

FIFA ogłosiła, że ​​rozpocznie śledztwo w związku z zarzutami rasizmu, ale nie znalazła rozstrzygających dowodów na wykroczenie.

Użyj przeglądarki Chrome, aby uzyskać dostęp do odtwarzacza wideo

Podczas remisu Trzech Lwów 1-1 w Warszawie, Glick wydawał się szczypać Walkerowi kark w bójce w przerwie

„Po dokładnej ocenie, która obejmowała odpowiednie raporty z meczów, Komisja Dyscyplinarna FIFA postanowiła nie wszczynać postępowania dyscyplinarnego w stosunku do Polski przeciwko Anglii w dniu 8 września z powodu niewystarczających dowodów.” Rzecznik FIFA powiedział.

„Stanowisko FIFA pozostaje stanowcze i stanowcze w odrzucaniu wszelkich form dyskryminacji, ale w tym konkretnym przypadku nie przedstawiono żadnych dowodów na poparcie dalszych działań.”

Rzecznik PZPZ Jakub Kwiatkowski zaprzeczył wszelkim zarzutom rasizmu po meczu Sky Sports Wiadomości.

Użyj przeglądarki Chrome, aby uzyskać dostęp do odtwarzacza wideo

Podsumowanie meczu grupy A eliminacji Mistrzostw Świata FIFA pomiędzy Polską a Anglią

– To był normalny incydent piłkarski – powiedział. „Emocje były bardzo wysokie. Pomiędzy Glickem i Walkerem była pewna presja na rzut wolny. Było dużo napięcia i trochę pchania, ale nie było rasizmu.

– W przerwie rozmawialiśmy o tym z czwartym urzędnikiem i rozmawiałem z zawodnikami, a oni powiedzieli mi, że nie ma rasizmu.

Kilka aresztowań po starciu kibiców Węgier z policją na Wembley

Węgierscy kibice starli się z policją na Wembley podczas wtorkowego meczu kwalifikacyjnego do Mistrzostw Świata z Anglią.

Drwiny można było usłyszeć spoza naszego stadionu, gdy zawodnicy Anglii zostali ranni, aby pokazać swoje wsparcie w walce z rasizmem przed rozpoczęciem meczu.

Potem w odległej części wybuchły starcia, a policja użyła pałek, próbując zapanować nad tłumem, zanim okazało się, że zostali zmuszeni do wejścia do holu.

Użyj przeglądarki Chrome, aby uzyskać dostęp do odtwarzacza wideo

Zawodniczka Anita Abiyomi opowiada o tym, jak siedziała na stopniu nad węgierskimi kibicami na Wembley io swoim doświadczeniu z zamieszaniem poniżej.

Metropolitan Police ujawniła, że ​​aresztowała jedną osobę pod zarzutem naruszenia porządku publicznego na tle rasowym, a dwie osoby pod zarzutem bójki i napadu na pracownika ratunkowego na stadionie.

Gdy w holu i na zewnątrz Wembley trwały niepokoje, policja ponownie aresztowała za bójkę, jednego pijanego i zdezorganizowanego, a drugiego podejrzanego o podglądanie.