Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Festiwal Waterfront świętuje, wspiera latarnię morską w Toledo

Festiwal Waterfront świętuje, wspiera latarnię morską w Toledo

Wysłane przez twalro @presspub … W piątek, 02.09.2022 – 12:26

18. Toledo Lighthouse Waterfront Festival odbędzie się w sobotę i niedzielę, 10 i 11 września, w parku stanowym Maumee Bay, znajdującym się przy 1750 Park Road #2 w stanie Oregon.
Bywalcy festiwalu mogą wybrać się na przejażdżkę łodzią w pobliżu słynnej latarni morskiej, gdzie w oknie na trzecim piętrze mogą szukać Sary, ducha latarni. Mogą również obejrzeć okiennice pierwszego i drugiego piętra, które zostały skopiowane w ramach renowacji. Koszt to 40 dolarów za osobę za godzinną podróż. Rezerwacje są zalecane i można je dokonać, wysyłając SMS-a na numer 419-367-1691.
Wielu artystów i rzemieślników z całego regionu będzie pod ręką, oferując różnorodne przedmioty o tematyce morskiej i innych, w tym ceramikę, sztukę, szkło plażowe, dzieła sztuki na patio i wiele innych.
W amfiteatrze parku nie zabraknie również rozrywki na żywo, w tym występów zespołów Legionu amerykańskiego i polskich, stalowych bębnów, zespołu Boba Wursta, Johnny’ego Rodrigueza i nie tylko.
Odwiedzający mogą przeglądać i licytować ponad 100 przedmiotów w cichym namiocie aukcyjnym i odwiedzić latarnika Carla i Dawn, historyka latarni, a także gry dla dzieci, różne kuchnie do kupienia i możliwość podziwiania piękna parku stanowego Maumee Bay.
Festiwal jest sponsorowany przez 400-osobowe Stowarzyszenie Latarni Morskich Toledo, które zbiera fundusze na renowację latarni. Przywrócenie rozpoczęło się od inwestycji w wysokości 775 000 USD. Odrestaurowanie latarni i otwarcie jej dla zwiedzających wymagałoby dodatkowych 2,5 miliona dolarów. Po zakończeniu nastąpi rotacja czterech osób, które będą działać jako „strażnicy” i mieszkać w latarni morskiej, aby witać pasażerów łodzi i gości na wycieczkach.
Wstęp na festiwal i parking są bezpłatne; Darowizna w wysokości 5 USD byłaby mile widziana. Autobusy wahadłowe będą dostępne z parkingu na teren festiwalu.
Więcej informacji na temat festiwalu Toledo Waterfront Lighthouse Festival można znaleźć na stronie toledolighthousefestival.org.

READ  Polski urzędnik ostro krytykuje film, który porusza kwestię kryzysu migracyjnego na granicy Polski i Białorusi