Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Festiwal Waterfront świętuje, wspiera latarnię morską w Toledo

Wysłane przez twalro @presspub … W piątek, 02.09.2022 – 12:26

18. Toledo Lighthouse Waterfront Festival odbędzie się w sobotę i niedzielę, 10 i 11 września, w parku stanowym Maumee Bay, znajdującym się przy 1750 Park Road #2 w stanie Oregon.
Bywalcy festiwalu mogą wybrać się na przejażdżkę łodzią w pobliżu słynnej latarni morskiej, gdzie w oknie na trzecim piętrze mogą szukać Sary, ducha latarni. Mogą również obejrzeć okiennice pierwszego i drugiego piętra, które zostały skopiowane w ramach renowacji. Koszt to 40 dolarów za osobę za godzinną podróż. Rezerwacje są zalecane i można je dokonać, wysyłając SMS-a na numer 419-367-1691.
Wielu artystów i rzemieślników z całego regionu będzie pod ręką, oferując różnorodne przedmioty o tematyce morskiej i innych, w tym ceramikę, sztukę, szkło plażowe, dzieła sztuki na patio i wiele innych.
W amfiteatrze parku nie zabraknie również rozrywki na żywo, w tym występów zespołów Legionu amerykańskiego i polskich, stalowych bębnów, zespołu Boba Wursta, Johnny’ego Rodrigueza i nie tylko.
Odwiedzający mogą przeglądać i licytować ponad 100 przedmiotów w cichym namiocie aukcyjnym i odwiedzić latarnika Carla i Dawn, historyka latarni, a także gry dla dzieci, różne kuchnie do kupienia i możliwość podziwiania piękna parku stanowego Maumee Bay.
Festiwal jest sponsorowany przez 400-osobowe Stowarzyszenie Latarni Morskich Toledo, które zbiera fundusze na renowację latarni. Przywrócenie rozpoczęło się od inwestycji w wysokości 775 000 USD. Odrestaurowanie latarni i otwarcie jej dla zwiedzających wymagałoby dodatkowych 2,5 miliona dolarów. Po zakończeniu nastąpi rotacja czterech osób, które będą działać jako „strażnicy” i mieszkać w latarni morskiej, aby witać pasażerów łodzi i gości na wycieczkach.
Wstęp na festiwal i parking są bezpłatne; Darowizna w wysokości 5 USD byłaby mile widziana. Autobusy wahadłowe będą dostępne z parkingu na teren festiwalu.
Więcej informacji na temat festiwalu Toledo Waterfront Lighthouse Festival można znaleźć na stronie toledolighthousefestival.org.

READ  365 Days 2 nie pojawi się na Netflix w styczniu 2022 r.