Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Festiwal filmowy odsłoni nowy plakat, kontaktuje się z Polish Film Commission

Festiwal filmowy odsłoni nowy plakat, kontaktuje się z Polish Film Commission

wysiłek od Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Fort Smith Jest to część działań społecznych skierowanych do innych krajów, które według przedstawiciela USA Steve’a Womacka, R. Rogersa, będą kluczowe teraz, gdy Fort Smith jest siedzibą Centrum Szkolenia Pilotów Wojskowych Zagranicznych.

W czwartek (18 maja) festiwal ujawnił swój plakat z 2023 roku przed pokazami filmu „Poets Are the Destroyers”, filmu Nancy Pope, pochodzącej z Bentonville. Pokaz, będący częścią czwartkowej serii filmowej festiwalu, odbywa się w The Bakery District w centrum Fort Smith i rozpocznie się przyjęciem o godzinie 18:00.

Motywem przewodnim tegorocznego festiwalu filmowego jest Refocus, aby uczcić renesans opowiadania historii przez filmowców, którzy zmagali się z przeszkodami produkcyjnymi narzuconymi przez globalną pandemię. Trzeci coroczny festiwal odbędzie się w dniach 25-26 sierpnia w Temple Life w Fort Smith. Zgłoszenia na festiwal przekroczyły pierwsze dwa lata festiwalu, obejmując ponad 400 filmów z ponad 50 krajów, narodów i plemion. Termin zgłaszania filmów upływa 25 maja na stronie festiwalu.

„Nasza współpraca z Festiwalem Filmowym Cisterna sprawiła, że ​​Włochy są trzecim co do wielkości dostawcą filmów po Kanadzie i Wielkiej Brytanii” — powiedział Brandon Goldsmith, dyrektor wykonawczy festiwalu.

Festiwal jest projektem River Valley Film Society, które planuje rozszerzyć swój zasięg na społeczność.

„Celem River Valley Film Society jest rozrywka i edukacja poprzez filmy. Wkrótce ogłosimy serię filmów King Opera House z Arts on Main (w Van Buren)” – powiedział Goldsmith.

połączenie pilota
Ebbing Air National Guard Base Fort Smith, siedziba 188. Skrzydła w Fort Smith i kolokacja z regionalnym lotniskiem Fort Smith, Wybrany w marcu Przez Siły Powietrzne USA jako długoterminowy ośrodek szkolenia pilotów obsługujący myśliwce F-16 i F-35 zakupione przez Singapur, Szwajcarię, Polskę, Niemcy i inne kraje uczestniczące w programie Foreign Military Sales (FMS).

READ  Krzysztof Zanussi odbiera nagrodę za całokształt twórczości od Camerimage

Przywódcy społeczni i polityczni powiedzieli, że dla regionu ważne byłoby powitanie pilotów i rodzin ze wszystkich krajów, zwłaszcza z Singapuru, który ma mieć większą obecność w regionie.

Womack powiedział w wywiadzie udzielonym pod koniec kwietnia, że ​​urzędnicy z Singapuru wyrazili mu chęć uczestnictwa w życiu społeczności. Powiedział Talk Business & Politics podczas wywiadu 5 maja, że ​​ważne byłoby również powitanie całego zagranicznego personelu wojskowego i osób na utrzymaniu, które będą dzwonić do domu Fort Smith na dłuższe sesje szkoleniowe.

„Jedną z rzeczy, które były stałe w tych rozmowach, było to, że ich (Singapurczycy) ludzie zostaną zasymilowani i włączeni w społeczeństwo, w którym żyją. Wiele z tego będzie na nas”, powiedział Womack.

Goldsmith powiedział, że festiwal współpracuje z Polish Film Commission i otrzymał wiele polskich filmów. Siły Powietrzne powiedziały, że Polska To może być pierwszy kraj Do szkolenia pilotów w Fort Smith.

„Ale co najważniejsze, udostępnili nam swój katalog filmowy, abyśmy mogli pokazywać tutaj polskie filmy, aby uczyć Doliny Rzeki o ich kulturze i zapewnić rozrywkę lotnikom i rodzinom, które przybędą do Bazy Gwardii Narodowej w Epping, aby szkolić się z Zagranicznymi Siłami Zbrojnymi Program szkoleń sprzedażowych, który rozpocznie się w 2024 roku” – powiedział Goldsmith.

Nowa sztuka, film pop
Plakat festiwalu w 2023 roku został opracowany przez brytyjskiego artystę Alexa Williamsona, który współpracował z Brianem Alexisem, profesorem z University of Arkansas w Fort Smith. Według festiwalu, Williamson jest komercyjnym ilustratorem, grafikiem i naukowcem mieszkającym w Bath. Tworzył prace dla The Wall Street Journal, Adidas, Światowej Organizacji Zdrowia, Guinnessa, Time Magazine, The Economist, The Guardian, The Atlantic, Fortune i innych.

„Współpraca z moim przyjacielem Alexem nad tym projektem była wielkim zaszczytem. Spędziliśmy dużo czasu na krytycznych dyskusjach, przesyłając aranżacje wizualne i typograficzne tam iz powrotem przez Atlantyk. Czujemy, że stworzyliśmy efektowny, żywy projekt która podnosi poprzeczkę dla gry wizualnej na Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Fort Smith”.

READ  Alice Lyons zamieszka w Polsce, a Classics Now jest dumne z Mary Beard

Film Papieża „Poeci są niszczycielami”, który opowiada historię młodego poety, który „stoi w obliczu upośledzenia pisarza w nieoczekiwanej ciąży”, według festiwalu, był filmem fabularnym Filmland: Arkansas 2022. Papież ma tytuł licencjata z przedstawienia teatralnego i dramatopisarstwa w Marymount Manhattan College i trenował z Anthonym Abisonem, Brianem O’Neillem, The Second City, Magnet Theatre, Berg Studios i Pacific Performance East Project.

Goldsmith powiedział, że festiwal współpracuje z regionalnymi graczami przemysłu filmowego, takimi jak Cherokee Nation Film Office i Arkansas Cinema Society, w celu identyfikacji regionalnych reżyserów, aktorów, techników filmowych i wykwalifikowanych handlowców. Goldsmith powiedział, że około 600 osób osobiście uczestniczyło w Festiwalu Filmowym w 2022 r., z czego prawie 200 wzięło udział, zauważając, że wpływ ekonomiczny na Fort Smith przekroczył 130 000 USD.