Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Festiwal Balonów Moffata Kolory Craiga

Festiwal Balonów Moffata Kolory Craiga

Piloci zapalają balony na ogrzane powietrze podczas poświaty balonu na Moffat County Balloon Fest w sobotę, 6 sierpnia 2022 r., W Lodi Simpson Park w Craig.
Eli Pace / Craig Press

Festiwal balonów na gorące powietrze w hrabstwie Moffat odbył się nad Loudy Simpson Park w Craig wczesnym rankiem w sobotę, 6 sierpnia, z wypuszczonymi 22 balonami.

Spokojne poranki ustąpiły miejsca przyjemnej słonecznej pogodzie, gdy coroczny festiwal balonów trwał przez cały dzień z pokazami klasycznych samochodów, wyścigami gumowych kaczek, regatami kartonowymi, sprzedawcami jedzenia i rzemiosła, bingo, muzyką na żywo i wieloma innymi atrakcjami.

Organizator festiwalu Tony St. John powiedział, że na festiwalu spotkał wielu ludzi, którzy przybyli z tak odległych miejsc, jak Denver, Grand Junction i wiele innych miejsc pomiędzy.Przy sprzyjającej pogodzie festiwal zakończył się jednym ze swoich sztandarowych wydarzeń – Night Balloon Glow – z udziałem około 10 do 12 pilotów balonów ustawionych na polu za główną sceną, podczas gdy koncert został uzupełniony przez zespół salutacyjny Stevie Nicks i Tom Petty .

Balon z flagą Kolorado oświetla park Loudy Simpson w sobotę wieczorem podczas festiwalu balonów na gorące powietrze w hrabstwie Moffat.
Eli Pace / Craig Press

Dla wolontariuszki festiwalowej Neelen Hawn nazwanie jej ulubionego pokazu na festiwalu balonowym jest trudne, jeśli nie niemożliwe.„Po prostu kocham je wszystkie” – powiedziała. „Jest wiele różnych rzeczy, takich jak[kartonowe regaty]śniadanie, praca z pilotami sterowców – po prostu koleżeństwo, bycie tutaj, z którego Craig jest dobrze znany”.

W wieku 76 lat Haun mieszka w Golden i co roku przychodzi na festiwal. Jest również dobrymi przyjaciółmi z miejscowymi Randy i Cyndi Lauper. W rezultacie Haun był wolontariuszem festiwalowym przez ostatnie siedem lub osiem lat i pokochał coroczny taniec z wielu, wielu powodów.

W sobotę Haun wziął udział w tekturowych regatach, które w tym roku przyciągnęły 14 załóg – najwięcej w historii imprezy, a teraz odbywa się to już trzeci rok – i utopił dziewięć z nich.

READ  5 najlepszych thrillerów w serwisie Netflix do obejrzenia w piątek 13-tego

W regatach zespoły zostały umieszczone w siedmiu zawodach jeden na jednego, w których musiały omijać boje przed powrotem na brzeg. Ponieważ każda łódź mogła uzyskać tylko jeden przejazd, zwycięzcą został ogłoszony najszybszy czas.

Tłum był prawdopodobnie największym zwycięzcą, ponieważ większość zawodników przepłynęła tor po tym, jak ich kartonowe kreacje zanurzyły się i wywróciły, ciągnąc za sobą kawałki swoich łodzi, gdy kopali i wiosłowali w drodze do mety.

„Co jest zabawne, tak, chcesz, aby się zakwalifikowały, ale jeśli zatopią się i zatoną niesamowicie, będzie to jeszcze fajniejsze”, powiedział Randy Lauper, dodając, że oprócz rekordowej liczby zawodów, widział także największą publiczność w historii. na regaty.

W sobotę w regatach Cardboard Boat Regatta wzięło udział 14 drużyn, a dziewięć z nich zatonęło.
Eli Pace / Craig Press

Same łodzie nie zawiodły. Były statki wikingów, egipski faraon, papuga na grzbiecie, smok ziejący dymem, a nawet dwie łodzie, które zapożyczyły motywy z animowanego filmu Pixara z 2009 roku „Ab”. Jedna z łodzi „Up” miała nawet psa w drużynie.

„To pierwszy pies, jakiego kiedykolwiek widzieliśmy” – powiedział Lauber.

Czworonożny przyjaciel próbuje pomóc, gdy jedna z dwóch drużyn, które zapożyczyły swój motyw z filmu „Up”, rywalizuje w sobotnich regatach Cardboard Boat Regatta w Loudy Simpson Park.
Eli Pace / Craig Press

Najlepiej zaprojektowana łódź pochodziła od polskich piratów, składających się z pani Mrzeny Brzezińskiej, jej męża i nastoletniej córki, oboje pochodzą z Polski.

Trio spędziło około trzech dni na budowie swojej łodzi. Brzeziński powiedział, że nie przyjeżdżali na regaty z dużą wiedzą, ale nadrabiali to dużą ilością kartonu, kleju i bebechów. Przed wyścigiem nie była do końca optymistycznie nastawiona do ich szans.

„Utoniemy” – powiedział Brzeziński o jej przepowiedniach.

Być może te niskie oczekiwania opłaciły się, bo oprócz wygrania najlepszego projektu polski pirat był jedną z pięciu łodzi, które przetrwały prosto do mety.

Polscy piraci, a właściwie z Polski, zakończyli tekturowe regaty w sobotę 6 sierpnia 2022 r. podczas Festiwalu Balonów na Ogrzane Powietrze w hrabstwie Moffat.
Eli Pace / Craig Press

Zdobywcą pierwszego miejsca była łódź „Up Adventure”, która ukończyła trasę w 2 minuty 30 sekund i wygrała 750 $ za swój wysiłek.

READ  Apple może być niespodziewanym zwycięzcą wyścigu telewizyjnego o najlepszy obraz

Od Craiga i Haydena, Adrienne Wix i Tegan Ebbert zbudowali łódź „Up Adventure”, która powstała po tym, jak Ebbert przeczytał o konkurencji w gazecie i tego dnia „wyczuł konkurencję”.

Duet na pokładzie napisał „Adventure Is Out There”. Ale czy myśleli, że ich motyw z filmu pomoże im „nie zasnąć” w tej przygodzie?

„O nie”, powiedział Wix, który był przebrany za fajnego 78-letniego Carla Fredricksena z filmu Racing.

„Naprawdę byliśmy w temacie z pływającym domem” – dodała.
„Jesteśmy całkiem pewni, że jesteśmy na naszej łodzi. Uważamy, że przez jakiś czas będzie unosić się na wodzie, ale nigdy wcześniej tego nie robiliśmy. Jesteśmy nowicjuszami. Nawet tego wcześniej nie widzieliśmy”.

Na szczęście wygrali.

Teegan Ebert z przodu i Adrian Weeks wiosłują łodzią „Up Adventure” po zwycięstwo podczas regat kartonowych łodzi w sobotę, 6 sierpnia 2022 r., Podczas festiwalu balonów na gorące powietrze w hrabstwie Moffat.
Eli Pace / Craig Press

Absurdalność regat nie kryje dla Hone kilku życiowych lekcji wytrwałości i koleżeństwa, które wiążą się z rywalizacją w nich. Mówiłem o grupach, które zgubiły wiosła, ich łodzie się na nich zawaliły i udało im się ukończyć wyścig.

Po prostu próbuję… po prostu próbuję – powiedział Hawn. „Masz pomysł i widzisz, czy to działa… To świetna zabawa. Regatta uczy dzieci wspólnego robienia rzeczy, aby się nawzajem zachęcać.”

We wtorek St. John zauważył, że rosnące koszty paliwa prawdopodobnie odepchnęły w tym roku niektórych pilotów, ale powiedział, że ich celem jest zdobycie nawet 50 lub więcej balonów na corocznym festiwalu.

Pilot przygotowuje jeden z balonów do świecenia w sobotnią noc.
Eli Pace / Craig Press
Balony są zapalane w sobotę wieczorem w Loudy Simpson Park w Craig podczas Festiwalu Balonów na Ogrzane Powietrze Hrabstwa Moffat.
Eli Pace / Craig Press

READ  Recenzja Gary'ego Adolfa: Udo Kier gra człowieka, który mógłby być Hitlerem