Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Fernando Santos został zwolniony z funkcji trenera Polski po słabym rozpoczęciu eliminacji Euro 2024

Fernando Santos został zwolniony z funkcji trenera Polski po słabym rozpoczęciu eliminacji Euro 2024

Fernando Santos został w środę zwolniony z funkcji selekcjonera reprezentacji Polski, niecałe dziewięć miesięcy po nominacji.

Trenerowi, który w 2016 roku poprowadził swoją reprezentację Portugalii do zdobycia tytułu mistrza Europy, w eliminacjach z Polską nie udało się dotrwać do końca pierwszej fazy grupowej.

Polska zajmuje czwarte miejsce w swojej grupie kwalifikacyjnej Mistrzostw Europy składającej się z pięciu drużyn – za Albanią, Czechami i Mołdawią – po przegranej trzech z pięciu dotychczasowych meczów, mimo że zdobyła trzy gole. Robert Lewandowski. Polska prawdopodobnie zakwalifikuje się do eliminacji Mistrzostw Europy 2024 w marcu przyszłego roku.

Prezes PZPN powiedział: „Chciałbym podziękować trenerowi Santosowi za pracę w naszej reprezentacji i życzyć mu powodzenia w nadchodzących wyzwaniach sportowych”. – powiedział Cesare Colizza w oświadczeniu.

68-letni Santos poprowadził Portugalię do zdobycia tytułu mistrza Europy w 2016 r., a następnie w ciągu ośmiu lat pracy jako trener wygrał pierwszą edycję Europejskiej Ligi Narodów w 2019 r.

Santos opuścił stanowisko trenera Portugalii po zeszłorocznych finałach Pucharu Świata w Katarze, które zakończyły się porażką w ćwierćfinale z Marokiem.

Następny mecz Polska zmierzy się z Wyspami Owczymi 12 października. Jedynie seria kuriozalnych wyników, które w ciągu najbliższych dwóch miesięcy dotknęły kilka czołowych drużyn, może uniemożliwić Polsce wejście do eliminacji Euro 2024, nawet jeśli zajmie ona miejsce poza pierwszą dwójką w grupie E. Zaszeregowanie.

___

Więcej futbolu AP: https://apnews.com/hub/soccer

READ  Kanada pokonuje Republikę Dominikańską, aby zakończyć silną pozycję w światach siatkówki kobiet