entertainment

felieton: Adele to jedna z najlepszych artystek XXI wieku

Adele powraca w epoce kulturowej supremacji po tym, jak 15 października wydanie „Easy on Me” pobiło światowe rekordy. osiągnąłem 24 miliony strumieni w jeden tydzień.

W piosence fortepianowej Adele znalazła się w jej cudownej strefie komfortu. Tony złamanego serca i rozpaczy z łatwością rozprzestrzeniają się przez jej wokal i na utwór, wzmacniając jej kunszt i przygotowując publiczność do nadchodzącego albumu „30”.

Podczas gdy oczekiwanie na jej nowy album jest ekscytujące, reszta muzyki Adele, od jej pierwszych singli po najnowsze prace, okazała się być jedną z najlepiej nadchodzących artystek XXI wieku.

Od 2008 roku każde z jej wydawnictw dojrzało stylowo, zyskało na popularności i zabrało nas w jej emocjonalną podróż przez życie.

Jej dyskografia singli zaczyna się od wydania jej singli z 2008 roku „Chasing Pavements”, „Hometown Glory” i kilku innych piosenek, które ostatecznie doprowadziły do ​​powstania jej debiutanckiego albumu „19”, zatytułowanego tak, jak jej wiek, kiedy pisała swoje oryginalne piosenki.

Ten debiutancki album, zawierający intymne, skoncentrowane na gitarze brzmienie, jest napędzany przez bity w mediach społecznościowych i ostatecznie Osiągnięty na pierwszym miejscu W pierwszym tygodniu na brytyjskich listach przebojów. Adele szybko zdobyła publiczność swoją niesamowitą jakością dźwięku i wokalem opartym na piosenkach.

Adele była przeznaczona do sławy. W końcu ona… Trenowałem w brytyjskiej szkoleWśród jego absolwentów są Amy Winehouse i Kate Nash. Ale to, co uczyniło ją jeszcze bardziej imponującą, to jej wyraźny styl wokalny. Jej sercem, napędzanym klatką piersiową pas przebija się przez jej instrumenty muzyczne, jednocześnie obracając lżejszy dźwięk i wygładzając wersety i zakończenia fraz. Była i nadal jest wyjątkową piosenkarką, która nie próbowała naśladować swoich poprzedników.

Dźwięk ten został najwyraźniej dopracowany i zainstalowany na kolejnym albumie studyjnym „21”. Być może jej najsłynniejszy album wspiął się na pierwsze miejsce pierwszego dnia i tam pozostał 11 kolejnych tygodni. Było jasne, że publiczność Adele była zaangażowana i podekscytowana słysząc o jej nowych wydawnictwach.

READ  Niedokończony film Rishiego Kapoora ukończony przez Paresha Rawala

W utworach takich jak „Set Fire to the Rain” i „Rolling in the Deep” jej „21” jest napędzany głosem z imponującą gamą solówek fortepianowych i pełnych instrumentów orkiestrowych. Ale historie, które opowiada każda z jej piosenek, odzwierciedlają również wrodzoną ludzką walkę ze złamanym sercem.

Będąc autorem wielu piosenek uważanych za „piosenki o rozstaniu” – patrz „Someone Like You” i „Send My Love (To Your New Lover)” – w muzyce Adele jest coś, co łatwo przekłada się na nasze czasami ospałe, ale pełne uczuć uczucia miłości. Niezależnie od tego, czy jest to nieodwzajemnione, czy związane z ciężkim rozstaniem, Adele umiejętnie łączy te doświadczenia w prosty wokal, który przyciąga każdy akord serca.

W 2012 roku współtworzyła „Skyfall”, temat filmu o Jamesie Bondzie o tym samym tytule, utrwalając Adele jako powszechnie znane nazwisko. Niewiele osób pracuje nad znaną na całym świecie serią filmową, nie mówiąc już o komponowaniu tematu.

Jej najnowszy album „25”, który również Osiągnięty na pierwszym miejscu W pierwszym tygodniu pokazał Adele pławiącą się w pełnej krasie. Utwór i debiutancki singiel z albumu „Hello” ma obecnie ponad miliard strumieni na Spotify, a także jest kojarzony z jej oryginalnym, skoncentrowanym na fortepianie brzmieniem. Porywając publiczność swoim klasycznym brzmieniem, mistrzowsko łączy się z rytmiczną piosenką „Water Under the Bridge” i kończy album w akompaniamencie refrenu w „Sweetest Devotion”.

Jest wiele innych wskaźników, których mogłem użyć do oceny sukcesu Adele. Wszystko, od sprzedaży biletów po Twittera, potwierdzi mój punkt widzenia. Ale prawdziwy sukces Adele tkwi w jej prawdziwym kunszcie i tym, jak tka swój zabójczy głos i mocne teksty w unikalnym stylu. To właśnie sprawia, że ​​ludzie wracają i co wyraźnie uczyniło ją jedną z najbardziej utytułowanych artystek XXI wieku.

Transmisja „30” 19 listopada. nie będziesz żałować.

READ  Sequel polskiej kostnicy „Nikt nie śpi dziś w lesie, część 2” zaczyna się tam, gdzie zakończył się pierwszy film [Trailer]

About the author

Naomi Schmidt

"Zapalony komunikator. Specjalista od internetu. Czytelnik przez całe życie. Ekstremalny fanatyk telewizyjny. Muzykolik."

Add Comment

Click here to post a comment