Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Federacja Żydowska Madison: Liderzy wracają z pracy na granicę ukraińsko-polską

Przywódcy Żydowskiej Federacji Madison (JFM) wrócili do domu 5 kwietnia po tym, jak huragan uderzył w granicę ukraińsko-polską oraz cztery obozy dla uchodźców w Warszawie i okolicach. Dyrektor zarządzający JFM Alan Glckmann i prezes Joe Shumov spędzili 48 godzin w Polsce jako część delegacji dwóch tuzinów przywódców Konfederacji Żydowskiej Ameryki Północnej (JFNA), aby na własne oczy zobaczyć kryzys uchodźczy. Usłyszeli fascynujące i inspirujące osobiste historie od rodzin i osób uchodźczych, a także pracę ratującą życie, którą wykonują nasi partnerzy. Ponadto Allen i Joe przynieśli sześć walizek wypełnionych bardzo potrzebnymi lekami, które członkowie społeczności Madison podarowali uchodźcom.

W ciągu miesiąca od rozpoczęcia walk, Żydowska Federacja Ukraińskiego Funduszu Pomocy Kryzysowej Madison zebrała ponad 100 000 dolarów od społeczności Madison, do 43,4 miliona dolarów, 100% akcji pomocy zebranych wspólnie przez federacje żydowskie. Z tej kwoty około 40 milionów dolarów zostało już przyznanych 35 organizacjom pozarządowym działającym na terenie Ukrainy i krajów sąsiednich, aby pomóc ukraińskim uchodźcom – zarówno Żydom, jak i nie-Żydom – w ich potrzebie.

Dyrektor zarządzający Alan Glமckmann powiedział: „Zatrzymaliśmy się na przejściu granicznym w Medica w Polsce. Zapewnia pomoc wszystkim potrzebującym.

Po wejściu do Polski uchodźcy potrzebują mieszkania, żywności, odzieży, lekarstw, zdrowia, usług w zakresie zdrowia psychicznego i transportu. Ogromna sieć organizacji wolontariackich i polski rząd niestrudzenie pracują nad świadczeniem tych usług. Firmy finansowane przez JFNA i JFM pomagają w Polsce. „Od Dakar Israel’s Daycare w Warsaw Expo Center po wynajem hoteli JAFI i JDC dla Ukraińców, nasze firmy partnerskie można znaleźć wszędzie w ośrodkach dla uchodźców ze względu na swój talent. Jestem bardzo dumny z ich pracy – naprawdę. திக்குன் ஓலம்Polityka żydowska na rzecz naprawy świata ”- powiedział prezydent Joe Shumo.

Ponieważ federacje żydowskie pomagają budować i utrzymywać je poprzez regularne płatności w czasie pokoju przez dziesięciolecia, nasze organizacje partnerskie, które zapewniają pomoc w terenie, są gotowe do podjęcia działań. „Umiejętności i doświadczenie, które znaleźliśmy w działaniach humanitarnych na Ukrainie i za granicą, są wynikiem wieloletniego doświadczenia, szkoleń, budowania relacji i pozyskiwania funduszy” – powiedział Eric Fingerhardt, prezes i dyrektor generalny Żydowskiej Federacji Ameryki Północnej.

Przyjazny dla druku, PDF i e-mail