World

Fauci ostrzega, że ​​USA mogą mieć „naprawdę kłopoty” z gorszą alternatywą dla Delty

Dr Anthony Fauci ostrzegł, że infekcje koronawirusem w całym kraju nasilają się z powodu wariantu delta, ale może pojawić się gorsza wersja wirusa, jeśli Stany Zjednoczone nie poradzą sobie z pandemią.

Dyrektor National Institutes of Allergy and Infectious Diseases i główny doradca medyczny Joe Bidena ostrzegł, że mogą pojawić się groźniejsze warianty koronawirusa, jeśli Stany Zjednoczone nie zwiększą radykalnie liczby zaszczepionych osób.

„Jeśli nie zdławimy epidemii do punktu zaszczepienia ogromnego odsetka populacji, wirus będzie nadal płonął jesienią przez zimę, dając mu wielką szansę na uzyskanie zamiennika” powiedział McClatchy.

“Szczerze mówiąc, jesteśmy bardzo szczęśliwi, że szczepionki, które mamy teraz, działają bardzo dobrze przeciwko wariantom, zwłaszcza przeciwko ciężkim chorobom. Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że tak jest. Może istnieć wariant, który przetrwałby, który mógłby odepchnąć deltę na bok”.

Powiedział, że Stany Zjednoczone będą „naprawdę w tarapatach”, jeśli pojawi się wariant o takiej samej zdolności przenoszenia jak wariant delta, ale z poważniejszymi objawami.

Osoby nieszczepione błędnie uważają, że chodzi tylko o nich. Ale to nie jest. — Dotyczy to także wszystkich innych — powiedział doktor Fauci.

Lekarz powiedział, że niedawny wzrost zachorowań jest wynikiem wysokiej podatności na transmisję zmiennych delta i dużej liczby osób, które nie otrzymały jeszcze szczepionki.

„To, co widzimy, z powodu tego wzrostu zakaźności i ponieważ mamy w tym kraju około 93 miliony ludzi, którzy kwalifikują się do szczepienia, a którzy nie – masz dużą grupę osób zagrożoną” powiedział.

Prawie połowa dorosłych w Stanach Zjednoczonych została w pełni zaszczepiona, a 70 procent miało przynajmniej jeden zastrzyk.

Chociaż dane z Centers for Disease Control and Prevention (CDC) wskazują, że mniej niż jeden procent zaszczepionych osób doświadczyło przełomowej infekcji, agencja wciąż aktualizuje swoje wytyczne, aby zalecać stosowanie masek przez w pełni zaszczepione osoby w pomieszczeniach, jeśli mieszkają na obszarach wysokie szybkości transmisji.

READ  Przerażająca chwila Dom La Palma jest zanurzony w 1075 stopniach Celsjusza stopionej lawy, powodując jego zawalenie

Rochelle Wallinsky, dyrektor CDC, zauważyła, że ​​epidemia dotyka przede wszystkim tych, którzy nie zostali zaszczepieni, a niezaszczepieni są głównym motorem przenoszenia na inne nieszczepione osoby.

Ponieważ koronawirus został wcześnie zwerbowany do amerykańskich wojen kulturowych, wskaźniki szczepień spadły w dużej mierze zgodnie z liniami politycznymi. Podczas gdy niektóre republikańskie raje – jak Floryda – generalnie utrzymywały średnią krajową dla szczepień dla dorosłych, inne stany – na przykład Mississippi, Alabama, Missouri i Luizjana – w niektórych przypadkach pozostają w tyle o 10% lub więcej w stosunku do średniej krajowej.