Śmiertelna fala upałów przetaczająca się przez Europę pochłonęła pierwsze ofiary śmiertelne, co wywołało ostrzeżenia zdrowotne dla turystów.
44-letni pracownik podobno malował przejście dla pieszych w 40-stopniowym upale we wtorek w południe, kiedy upadł. Mówi się, że stracił przytomność z powodu upału w mieście Lodi, niedaleko Mediolanu we Włoszech.
Pojawia się jako region wysokiego ciśnienia – zwany Cerberus na cześć potwora ze świata podziemnego z Piekła Dantego – torującego sobie drogę przez kraj. W środę w kraju ponownie odnotowano 40°C, a na Sycylii i Sardynii spodziewane są maksima 48°C.
Lokalne media podały, że malarz znaków drogowych był ze swoimi kolegami, kiedy upadł na ziemię i został przewieziony do szpitala.
Został przewieziony do szpitala, ale lekarzom nie udało się go uratować. czasS wspomniany. Uważa się, że jego śmierć jest związana z intensywnymi upałami, które obecnie panują na kontynencie.
Fenealuil Mediolan-Cremona-Lodi-Pavia Sekretarz generalny Salvatore Cutaia powiedział: „Klimat jest przyczyną wypadków, a także śmierci. Jest to sytuacja, która może się powtórzyć, biorąc pod uwagę temperatury.
„Musimy poważnie zadać sobie pytanie i nałożyć surowe kary za odpowiedzialność za śmierć, której można było uniknąć”.
Temperatury na Morzu Śródziemnym mogą w tym tygodniu ustanowić europejski rekord, ponieważ fala upałów zaczyna ogarniać południową i wschodnią Europę.
Najwyższą temperaturę w historii Europy zarejestrowano w Syrakuzach na Sycylii 11 sierpnia 2021 r. i wyniosła ona 48,8°C.
Turysta z Wielkiej Brytanii otrzymuje pomoc w pobliżu Koloseum po tym, jak zemdlał podczas fali upałów we Włoszech
(Reutera)
Tysiące wczasowiczów na Morzu Śródziemnym zostało ostrzeżonych, aby zachowali szczególną ostrożność podczas niebezpiecznych upałów.
Wśród brytyjskich turystów z wysoką temperaturą jeden gość stracił przytomność przed Koloseum w Rzymie we wtorek.
Turysta upadł, zanim pomocni przechodnie podali mu butelki z wodą LBC.
Szef Włoskiego Towarzystwa Meteorologicznego, profesor Luca Mercalli, powiedział: „Wiemy, że temperatury przekroczą 40 lub 45 stopni. Możemy zbliżyć się do rekordu. Tak czy inaczej, poziomy będą bardzo wysokie”.
Kobieta siedzi w morzu podczas fali upałów we Włoszech, w Neapolu
(Reutera)
Czerwony Krzyż zaapelował do ludzi, aby sprawdzali, co dzieje się z najbardziej narażonymi podczas wysokich temperatur.
Ludzie zostali wezwani do pozostania nawodnionym, unikania kofeiny i alkoholu oraz szukania oznak udaru cieplnego po tym, jak brytyjski turysta upadł i zemdlał przed Koloseum w Rzymie, gdy temperatura osiągnęła tam we wtorek ponad 36 stopni Celsjusza.
Oczekuje się, że wyjątkowe upały utrzymają się nad Morzem Śródziemnym przez około dwa tygodnie.
Włoski meteorolog Stefano Rossi powiedział, że najbardziej ucierpią Włochy bez stempla Poziom wilgotności na całym półwyspie sprawi, że temperatura nigdy nie spadnie poniżej 22°C w nocy.
Mieszkańcy Rzymu walczą z falą upałów, która może osiągnąć 48 stopni Celsjusza
(Reutera)
Fala upałów dotknęła także Francję, Niemcy, Hiszpanię i Polskę. Oczekuje się, że jeszcze w tym tygodniu temperatury w niektórych częściach Hiszpanii osiągną 44 stopnie Celsjusza.
Jest mało prawdopodobne, że Wielka Brytania będzie świadkiem powrotu upałów do końca tego miesiąca.
Oczekuje się, że ulewne deszcze i burze będą trwać co najmniej do 23 lipca, kiedy dwutygodniowa fala upałów może uderzyć w Wielką Brytanię.
Ekstremalne temperatury w Europie następują po rekordowych temperaturach na świecie, ponieważ w pierwszym tygodniu lipca świat przeżywał najgorętszy dzień w historii.
Odwiedzający zostali sfilmowani przy użyciu wentylatorów i ubrań chroniących przed słońcem
(Reutera)
Profesor Richard Bates, klimatolog z Met Office i University of Exeter, powiedział, że alarmujące skoki były zgodne z ostrzeżeniami naukowców dotyczącymi dalszego wykorzystywania paliw kopalnych.
Powiedział BBC: „To wyraźne przypomnienie tego, co wiemy od dawna, zobaczymy więcej skrajności, dopóki nie przestaniemy gromadzić więcej gazów cieplarnianych w atmosferze”.
Według badania przeprowadzonego przez Barcelona Institute for Global Health, fale upałów ostatniego lata mogły przyczynić się do ponad 61 000 zgonów w Europie.
Europa doświadczyła najgorętszego lata w historii w 2022 r., naznaczonego falą palących upałów, niszczycielskimi suszami i szalejącymi pożarami.
Fala upałów w Europie byłaby praktycznie niemożliwa bez globalnego ocieplenia – twierdzą naukowcy z Copernicus Climate Change Service.
Różne oceny wykazały, że spowodowany przez człowieka kryzys klimatyczny sprawia, że fale upałów stają się coraz bardziej intensywne i częstsze.
W tym roku, wraz z nadejściem El Nino, zjawiska pogodowego związanego ze wzrostem globalnego ocieplenia, w połączeniu z globalnym ociepleniem o 1,2°C, ekstremalne temperatury zostały już przetestowane w Azji, Afryce Północnej i Ameryce Północnej.
„Zapalony komunikator. Specjalista od internetu. Czytelnik przez całe życie. Ekstremalny fanatyk telewizyjny. Muzykolik.”
More Stories
Niemcy zaostrzają kontrole na granicach z Polską i Czechami
Zmiany klimatyczne: Sześciu młodych ludzi składa pozew przeciwko 32 krajom
Górski Karabach: Prawie 30 000 uchodźców uciekło do Armenii