Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Fala upałów będzie najdłuższa w Grecji, ponieważ w Europie utrzymają się surowe warunki pogodowe |  Trudne warunki pogodowe

Fala upałów będzie najdłuższa w Grecji, ponieważ w Europie utrzymają się surowe warunki pogodowe | Trudne warunki pogodowe

Oczekuje się, że fala upałów przetaczająca się przez Grecję będzie najdłuższą w historii tego kraju, a temperatury w lipcu osiągną najwyższy poziom od 50 lat w ten weekend.

„Według danych prawdopodobnie doświadczymy fali upałów trwającej od 16 do 17 dni, co nigdy wcześniej nie miało miejsca w naszym kraju” – powiedział ERT TV Kostas Lagovardos, dyrektor ds. Grecja definiuje falę upałów jako okres, w którym temperatura osiąga lub przekracza 39°C (102°F).

W zeszłym tygodniu ekstremalne upały nawiedziły południową Europę, Stany Zjednoczone i Afrykę Północną. Włochy doświadczyły trzeciej fali upałów tego lata, aw niedzielę, kiedy odbędą się wybory krajowe, spodziewany jest wzrost temperatury w Hiszpanii.

W USA w Phoenix było 70 dni, w których temperatura nie spadała poniżej 32°C, w tym trzy tygodnie, kiedy w stolicy Arizony temperatura sięgała 43°C. W Tunezji temperatury są od 6 do 10 stopni Celsjusza powyżej średniej o tej porze roku.

Według meteorologa Panagiotisa Giannopoulosa w Atenach przez co najmniej sześć do siedmiu dni temperatura będzie przekraczać 40 stopni Celsjusza. Dni upałów, które następują jeden po drugim, są niezwykłe w greckiej stolicy.

Ministrowie doradzają ludziom, aby tam, gdzie to możliwe, pracowali z domu i nie wychodzili bez potrzeby. Główne atrakcje turystyczne będą zamknięte w najgorętszej części dnia, w tym Akropol, miejsce światowego dziedzictwa, które będzie zamknięte od południa do 17:30 codziennie do niedzieli.

Zgłoszono, że 46-letni mężczyzna zmarł z powodu udaru cieplnego po przyjęciu do szpitala Chalcis na centralnej wyspie Evia. Szpital powiedział, że przyczyną wydaje się być niewydolność serca i układu oddechowego po ekspozycji na wysokie temperatury.

Pomiń promowanie poprzednich biuletynów

أفادت السلطات أن رجال الإطفاء ما زالوا يكافحون 79 حريقًا في الغابات في جميع أنحاء اليونان ، مع المتحدث باسم فاسيليوس فاثراكويانيس ، الذي قال إن البلاد ستكون في حالة تأهب طوال عطلة نهاية الأسبوع.

Silne wiatry ponownie rozpalają pożary w Grecji, powodując więcej ewakuacji – WIDEO

Poprzedni rekord fali upałów padł w Grecji w 1987 roku, kiedy upały trwały 11 dni.

Według Obserwatorium Narodowego najwyższą temperaturę odnotowano w Atenach, wynoszącą 44,8°C, w czerwcu 2007 r., a pobliska Elefsina odnotowała najwyższą w kraju 48°C w lipcu 1977 r.

Na Sycylii, gdzie w sierpniu 2021 roku zanotowano europejski rekord 48,8°C, temperatura osiągnęła 47°C we wtorek i środę na obszarze między Mazara del Vallo w prowincji Trapani a Sciacca w prowincji Agrigento, wynika z danych ilMeteo.it.

Hiszpańska służba meteorologiczna poinformowała, że ​​w środę w Maladze odnotowano 44,2 stopnia Celsjusza, co jest rekordem dla południowego miasta portowego. Temperatury spadły w piątek, ale spodziewany jest ich wzrost w niedzielę. Ryzyko pożarów w Hiszpanii utrzymywało się na wysokim lub bardzo wysokim poziomie.

READ  Trump News Today: Trump przegrał proces Landmark Mar-a-Lago, ponieważ Schiff mówi, że istnieją dowody na morderstwo z 6 stycznia