Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Fakty: Powrót do barów, siłowni i filmów: wytyczanie ścieżki powrotu do normalności

Zdjęcie pliku: Ludzie siedzą na balkonie baru na Leadenhall Market, ponieważ ograniczenia dotyczące koronawirusa (Covid-19) zostały złagodzone w Londynie, w Wielkiej Brytanii, 16 kwietnia 2021 r. Reuters / Henry Nichols Reuters

Ta treść została opublikowana w dniach 14 maja 2021-13: 44

(Reuters) – Wraz ze wzrostem popularności szczepionki COVID-19 wiele krajów planuje stopniowy powrót do normalności, otwieranie granic i umożliwianie ludziom powrotu do restauracji, sklepów i obiektów sportowych po ponad roku okresowych zamknięć.

Oto niektóre z ich planów w kolejności alfabetycznej:

Australia

Premier Scott Morrison powiedział 7 maja, że ​​w następnych dniach Australia zniesie zakaz powrotu swoich obywateli z Indii dotkniętych koronawirusem.

Oczekuje się, że Australia zezwoli na podróże międzynarodowe w połowie przyszłego roku.

Belgia

Belgia planuje złagodzić prawie wszystkie środki blokujące od 9 czerwca pod warunkiem, że szczepionki utrzymają swój impet, a liczba osób na oddziałach intensywnej terapii pozostanie poniżej 500.

Brytania

12 kwietnia ponownie otwarto sklepy detaliczne w Anglii, wraz z barami i restauracjami na świeżym powietrzu. Gościnność pod dachem, kina i siłownie zostaną ponownie otwarte 17 maja. Wielka Brytania zezwoli również na wznowienie podróży międzynarodowych, ale osoby przybywające z większości głównych miejsc docelowych nadal będą podlegać obowiązkowej kwarantannie.

Zasada 1-metrowego dystansu społecznego dla restauracji i barów może zostać zniesiona 21 czerwca.

Brytyjski minister sportu powiedział, że jest przekonany, że wydarzenia sportowe mogą powitać powrót mas od 21 czerwca, chociaż niektóre miejsca „wysokiego ryzyka” mogą wymagać środków bezpieczeństwa.

Francja

Francja zacznie relaksować nocną godzinę policyjną i zezwalać kawiarniom, barom i restauracjom na oferowanie usług zewnętrznych od 19 maja. Plan zakłada się najpierw przesunięcie godziny policyjnej na 21:00 (1900 GMT) od 19:00, a następnie na 23:00 od 9 czerwca. , Zanim został całkowicie odwołany 30 czerwca.

Posiłki pod dachem będą dozwolone od 30 czerwca.

Wszystkie sklepy, muzea, kina i teatry będą mogły zostać ponownie otwarte 19 maja. Zagraniczni turyści posiadający „kartę zdrowia” będą mogli ponownie odwiedzić Francję od 9 czerwca.

Paryskie domy mody będą mogły organizować pokazy na żywo i prezentacje w lipcu.

Niemcy

Niemcy złagodziły ograniczenia dotyczące osób, które zostały w pełni zaszczepione lub wyleczyły się z wirusa od 9 maja i zniosły godzinę policyjną i zasady kwarantanny, a także zobowiązały się do przedstawienia negatywnego wyniku testu w celu odwiedzenia fryzjera, zoo lub zrobienia zakupów. (https://bit.ly/3fb4pgl)

Od 12 maja podróżni mogą wjeżdżać do kraju bez konieczności poddawania się kwarantannie, z wyjątkiem tych przybywających z krajów wyznaczonych jako obszary niebezpieczne.

Rząd landowy Berlin zgodził się znieść nocną godzinę policyjną i złagodzić ograniczenia dotyczące zakupów od 19 maja oraz zezwolić na spożywanie posiłków na świeżym powietrzu od 21 maja, jeśli wskaźnik infekcji przez siedem dni utrzyma się poniżej 100 przez trzy kolejne dni.

Inne regiony, takie jak zachodnia część Nadrenii-Palatynatu, planują trzyetapowy plan otwarcia od 12 maja, z restauracjami wewnętrznymi otwartymi 2 czerwca w obszarach występowania poniżej 50.

Bawaria zezwoliła na otwarcie jadalni i sal koncertowych na świeżym powietrzu, oper, teatrów i kin od 10 maja w regionach, w których zachorowalność na COVID-19 jest mniejsza niż siedem dni na 100 000 mieszkańców dla ponad 100 osób. 21 maja (https://bit.ly/2Ru1tDc)

Od 12 maja Bawaria zezwala również na podróżowanie do Austrii.

Dolna Saksonia złagodziła ograniczenia od 10 maja na obszarach o niskim stopniu zakażenia dla osób zaszczepionych, uzyskując negatywny wynik testu lub dowód wyleczenia. Obejmowało to ponowne otwarcie restauracji na świeżym powietrzu, zakwaterowania dla lokalnych podróżników i wszystkich sklepów detalicznych. (https://bit.ly/3f3SjoT)

Grecja

Grecja ponownie otworzyła restauracje i bary od 3 maja, plaże zorganizowano 8 maja, a przemysł turystyczny 14 maja. Turyści z Unii Europejskiej, Wielkiej Brytanii, Stanów Zjednoczonych i Izraela będą mogli odwiedzać, o ile są zaszczepieni lub mogą w nich uczestniczyć. Negatywne wyniki testu COVID-19.

Włochy

Włoskie kawiarnie, restauracje, kina i teatry zostały częściowo ponownie otwarte w większości regionów 26 kwietnia, a posiłki w pomieszczeniach będą dozwolone od 1 czerwca.

Ponowne otwarcie basenów i siłowni planowane jest na etapy rozpoczynające się w połowie maja, z zachowaniem ścisłych zasad dystansowania się. Otwarcie odkrytych basenów zaplanowano na 15 maja, a niektóre zajęcia w siłowni zostaną wznowione 1 czerwca.

Włochy zniosą ograniczenia kwarantanny dla podróżnych z Europy, krajów strefy Schengen, Wielkiej Brytanii i Izraela od 16 maja, ale przed podróżą nadal potrzebne jest badanie negatywne.

Polska

Polska ponownie otworzyła centra handlowe 4 maja, a hotele od 8 maja i restauracje będą mogły serwować dania na świeżym powietrzu od 15 maja. Do końca maja wszystkie dzieci będą mogły wrócić do szkoły i na takie imprezy jak śluby do 50 roku życia. Ludzie będą mogli.

Odłożył również ponowne otwarcie kin, teatrów, sal koncertowych i instytucji kulturalnych na tydzień do 21 maja.

Kryty lokal gastronomiczny, kryte obiekty sportowe i baseny będą mogły zostać ponownie otwarte z ograniczeniami pojemności na jeden dzień przed planowanym 28 maja. (https://bit.ly/3o0gmtc)

Katar

9 maja Katar zdecydował się na stopniowe zniesienie środków związanych z koronawirusem w czterech fazach, począwszy od 28 maja do 30 lipca.

Arabia Saudyjska

17 maja Królestwo Arabii Saudyjskiej otworzy granice lądowe, morskie i powietrzne oraz zniesie zawieszenie podróży swoich obywateli za granicę.

Hiszpania

W większości Hiszpanii godzina policyjna została zniesiona 9 maja. Od tego czasu odpowiedzialność za środki nadzwyczajne w celu zwalczania COVID spoczywa na poszczególnych regionach, a niektóre starają się wesprzeć sądy w celu przedłużenia lub przywrócenia ograniczeń.

Hiszpania planuje podnieść wymóg, aby Brytyjczycy przedstawili negatywny test PCR na koronawirusa po przybyciu od 20 maja.

12 maja hiszpańskie kluby piłkarskie otrzymały zielone światło dla kibiców gospodarzy na powrót do meczów ostatnich dwóch rund w tym sezonie. Maksymalnie 5000 widzów będzie mogło uczestniczyć w meczach w regionach o mniej niż 50 przypadkach COVID-19 na 100 000 mieszkańców, co oznacza, że ​​regiony Walencji i Galicji będą mogły ponownie powitać.

W przyszłym miesiącu liczba meczów dramatycznie wzrośnie, a do 16 000 kibiców we wszystkich meczach hiszpańskiej grupy na Mistrzostwach Europy.

Stany Zjednoczone Ameryki

3 maja nowojorczycy mogli po raz pierwszy od miesięcy wypić drinka w krytym barze, kilka dni po tym, jak burmistrz Bill de Blasio ogłosił, że miasto powinno zostać całkowicie ponownie otwarte 1 lipca.

3 maja gubernator Florydy Ron DeSantis podpisał rozkaz wykonawczy kończący wszystkie lokalne rozkazy awaryjne związane z wirusem.

Stany Nowy Jork, New Jersey i Connecticut zniosą większość ograniczeń dotyczących pojemności handlowej, w tym sklepów detalicznych, usług gastronomicznych i siłowni, począwszy od 19 maja.

Gubernator Nowego Jorku Andrew Cuomo powiedział również, że system metra w Nowym Jorku, który został zamknięty od 2 rano do 4 rano w celu dezynfekcji stacji i samochodów, zostanie wznowiony 24 godziny na dobę 17 maja.

Kalifornia w pełni otworzy swoją gospodarkę 15 czerwca, jeśli liczba hospitalizacji COVID-19 będzie niska i stabilna, a zapasy szczepionek będą wystarczające dla wszystkich osób powyżej 16 roku życia, które chcą się zaszczepić. (https://bit.ly/3bm8DjO)

Virginia planuje znieść wszystkie ograniczenia 15 czerwca, z wyjątkiem mandatu maski. Minnesota planuje znieść wszystkie ograniczenia do 1 lipca lub wcześniej, jeśli 70% stanowych 16-latków zostanie zaszczepionych.

(Opracowali Vladimir Sadikov, Dagmara Makos i Federica Urso. Pod redakcją Mila Nessi i Mark Potter)

READ  ESPN: Ben Roethlisberger spodziewa się, że ten sezon będzie jego ostatnim z Pittsburgh Steelers