Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Facebook planuje zmienić nazwę w ramach zmiany nazwy firmy – raport |  Portal społecznościowy Facebook

Facebook planuje zmienić nazwę w ramach zmiany nazwy firmy – raport | Portal społecznościowy Facebook

Gigant mediów społecznościowych planuje zmienić nazwę firmy na nową w przyszłym tygodniu, poinformował we wtorek The Verge, powołując się na źródło zaznajomione z tą sprawą.

CEO Facebooka, Mark Zuckerberg, planuje porozmawiać o zmianie nazwy na dorocznej konferencji firmy Connect 28 października, ale może to zostać ujawnione wkrótce, Raport Verge’a powiedział.

Podobnie jak w przypadku zmiany marki Google pod parasolem Alphabet, marka prawdopodobnie pozycjonuje aplikację społecznościową Facebook jako jeden z kilku produktów firmy macierzystej, która będzie również nadzorować grupy takie jak Instagram, WhatsApp, Oculus i inne.

The Guardian nie potwierdził niezależnie raportu. Rzecznik Facebooka powiedział The Guardian, że firma „nie komentuje plotek ani spekulacji”.

Miało to miejsce w czasie, gdy Facebook był pod presją po ujawnieniu wiadomości Sygnalista Francja Haugen, który powiedział Kongresowi USA, że firma oferuje „astronomiczne zyski ludziom” i krzywdzi dzieci oraz destabilizuje demokracje. Haugen był odpowiedzialny za ujawnienie szeregu dokumentów do Wall Street Journal, w tym pokazanie wewnętrznego badania, które ujawniło, że 30% nastoletnich dziewcząt uważa, że ​​Instagram pogłębia niezadowolenie z ich ciał.

Wcześniej w tym miesiącu Facebook, WhatsApp i Instagram też Wyszedłem na pięć godzin Po wystąpieniu błędu rutynowej konserwacji, wyłączenie wszystkich usług Facebooka, w tym komunikacji wewnętrznej i usług bezpieczeństwa fizycznego.

„Od ponad pięciu godzin Facebook nie był wykorzystywany do pogłębiania podziałów, destabilizowania demokracji i sprawiania, że ​​dziewczęta i kobiety źle się czują ze swoim ciałem” – powiedział Hogan Kongresowi.

READ  Microsoft dodaje darmową, wbudowaną sieć VPN do swojej przeglądarki Edge