Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

F5 obniża prognozy przychodów na 2022 r. przy spadających zapasach chipów sieciowych • Rekord

Artysta znany wcześniej jako F5 Networks — przeniósł się do starego F5 w listopadzie — obniża prognozy przychodów w 22 roku fiskalnym z 30 do 90 milionów dolarów, ponieważ nie może zdobyć wystarczającej liczby wyspecjalizowanych chipów do produkcji systemów.

Ciągły wpływ niedoboru został zilustrowany przez wyniki za pierwszy kwartał od F5 do 31 grudnia oraz późniejszą telekonferencję na temat wyników, podczas której dyrektor generalny Francois-Locoh Donneau otworzył się na wyzwanie dostawców anulowania zamówień, ponieważ nie mogą zaspokoić popytu.

„W wyniku utrzymującego się silnego popytu na systemy, nasze zaległości w zakresie systemów nadal rosły w pierwszym kwartale” – powiedział. „W ciągu ostatnich 30 dni dostawcy kluczowych komponentów obsługujących wiele naszych platform odnotowali znaczny wzrost liczby przerw.

„Przyszło to w postaci opóźnień w dostawie zamówień oraz nagłego i widocznego spadku ilości wysyłek. Funkcja obniżania dostępności komponentów znacznie ogranicza naszą zdolność do zaspokojenia ciągłego silnego popytu naszych klientów na nasze systemy.

„Podobnie jak inni w branży obserwujemy pogorszenie dostępności wyspecjalizowanych segmentów sieci. W ciągu ostatnich 30 dni dowiedzieliśmy się, że dostawy komponentów z czasem realizacji 52 tygodni lub w ostatnim roku zostały przesunięte i że nasze przewidywane ilości zostały zmniejszone.”

Sprzedaż grupy wzrosła o 10 procent rok do roku do 687 milionów dolarów w F5 x 1, wzmocniony 47-procentowym skokiem w oprogramowaniu do 163 mln USD, 2% w usługach do 344 mln USD i 1 proc. w sprzęcie do 180 mln USD.

„Nasza zmiana oprogramowania nadal nabiera tempa”, powiedział Lokoh-Donough, dodając później w rozmowie o zarobkach: „Chociaż jesteśmy tylko rozczarowani, że wyzwania związane z łańcuchem dostaw zmieniły naszą zdolność do zaspokojenia zapotrzebowania klientów na systemy w najbliższej przyszłości, jesteśmy bardziej pewni swojej pozycji, naszej strategii i naszej długoterminowej szansy”.

READ  Wzrost rynku czyszczenia butów, wielkość rynku i zaangażowanie z najważniejszymi graczami, takimi jak Angelus, Cherry Blossom, CA Zoes Mfg Co, Cadillac Shoe Products Inc, Fiebing i inni - King Saud University

„To zdecydowanie kwestia podaży” – powiedział dyrektor generalny, który miał kłopoty podczas rozmowy telefonicznej z analitykami. „A przegląd, który właśnie przeprowadziliśmy, dotyczy naszej rocznej działalności, to w 100 procentach wskazówki dotyczące kwestii podaży”.

W tym roku F5 spodziewa się, że sprzedaż wzrośnie o 4-8 procent (od 610 do 650 milionów dolarów).

„Problem z naszym łańcuchem dostaw stale się pogarsza.W minionym roku nie byliśmy w stanie obsłużyć popytu, dlatego nasze zaległości znacznie wzrosły w ciągu roku.

„Sytuacja się pogorszyła. I na początku naszego roku podatkowego, kiedy planowaliśmy ten rok, wzięliśmy pod uwagę liczbę wycofań, które otrzymywaliśmy od różnych dostawców i sytuację, która była naprawdę bardzo trudna na wielu komponentów.”

Powiedział, że w zeszłym miesiącu widział ponad 400 rezygnacji od dostawców, „a nawet miesiąc temu pracowaliśmy o 30 procent mniej niż to — sytuacja jest bezprecedensowa”.

Starając się poprawić sytuację w zakresie dostaw, F5 powiedział, że pracuje nad projektowaniem i kwalifikacją części – co może poprawić sytuację w drugiej połowie roku. Stara się również zamawiać w przedsprzedaży więcej składników.

F5 jest przekonany, że nie zobaczy anulowanych żądań. „Zapotrzebowanie, które mamy, jest bardzo realne. Niestety, nasze czasy realizacji stopniowo wydłużyły się w ciągu ostatnich pięciu lub sześciu kwartałów, ale nie zaobserwowaliśmy żadnego wzrostu liczby anulowanych zamówień i nie spodziewamy się, że to nastąpi w przyszłości ” powiedział Lokoh Dono.

Problemy z łańcuchem dostaw komponentów krzemowych nękają firmy z branży IT i nie tylko od wielu kwartałów, a dostawcy sieci są na nie mniej narażeni.

W zeszłym roku Arista ostrzegł, że czasy realizacji głównych żetonów wydłużają się do 60 tygodni, dwukrotnie więcej niż oczekiwano przed pandemią. Zarówno Arista, jak i Juniper ogłosiły, że zostały zmuszone do podniesienia cen w listopadzie, natomiast Cisco ostrzegło swoich nabywców i inwestorów, że problemy w łańcuchu dostaw prawdopodobnie utrzymają się jeszcze przez kilka miesięcy, chociaż spodziewa się poprawy sytuacji w trzecim i czwartym mieszkanie. , przenosi nas do drugiej połowy 2022 roku. ®

READ  Polski minister wzywa kontrolerów ruchu lotniczego do zaakceptowania porozumienia płacowego