Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Eurowizja 2023: Laura ze Szwecji przechodzi do historii swoim drugim zwycięstwem

Szwecja zajęła pierwsze miejsce w Eurowizji 2023, a Finlandia zajęła drugie miejsce.

W sobotę wieczorem w Liverpoolu odbył się wielki finał Eurowizji 2023.

Zwyciężczynią tegorocznego konkursu została Lorraine ze Szwecji, która zachwyciła publiczność swoim hitem „Tattoo” i zdobyła zadziwiającą sumę 583 punktów.

Ulubienica bukmacherów, Lauren, która wcześniej wygrała konkurs w 2012 roku swoją przebojową piosenką „Euphoria”, została dwukrotną mistrzynią Eurowizji. Teraz dołącza do Johnny’ego Logana z Irlandii jako jedna z zaledwie dwóch osób, które dwukrotnie wygrały Eurowizję.

Zwycięstwo Szwecji oznaczało ich siódme zwycięstwo w konkursie, łącząc je z Irlandią jako narodem odnoszącym największe sukcesy w historii Eurowizji.

Pomimo braku pierwszego miejsca, Finlandia okazała się ulubieńcem publiczności i zajęła drugie miejsce z 526 punktami. Izraelczyk Noa Kirill również miał dobre wyniki, zajmując trzecie miejsce.

A Tvorchi, elektroniczny duet, który w tym roku reprezentował Ukrainę, zajął szóste miejsce w klasyfikacji generalnej z chwytliwą piosenką „Heart of Steel”. Przez całą kampanię duet starał się zebrać pieniądze dla dzieci urodzonych przedwcześnie podczas trwającej wojny.

„Chcemy zebrać pieniądze dla tych serc, kupić inkubatory dla naszych szpitali, uratować te serca i dać im szansę na życie w naszym kraju” – powiedział Euronews Culture Andrei Hutsuliak, mieszkaniec Tvorchy.

Rozczarowujące 25. miejsce zajęła May Mueller z Wielkiej Brytanii, z zaledwie 24 punktami za piosenkę „I Wrote a Song”. Wynik ten był rozczarowaniem dla Wielkiej Brytanii, zwłaszcza po dobrym występie Sama Rydera w Turynie w zeszłym roku, który dał Brytyjczykom iskierkę nadziei.

Najważniejsze wydarzenia Eurowizji 2023

Tegoroczną wystawę otworzył specjalny występ Zeszłorocznej Orkiestry Kalush. Do grupy dołącza księżna Walii, która w krótkiej scenie gra na pianinie w niespodziewanym epizodzie.

Pierwszym programem tego wieczoru był „Who the Hell is Edgar?” Tia and Salina z Austrii to chyba druga najdziwniejsza piosenka tegorocznego finału. To było niezaprzeczalnie urocze, gdy wszyscy śpiewali „Poe, Poe, Poe, Poe, Poe, Poe, Poe, Poe, Poe”. A jeśli zastanawiasz się, kim do diabła jest Edgar, odnoszą się do amerykańskiego pisarza Edgara Allana Poe.

READ  Joe Biden nie przeprasza za wezwanie do zwolnienia Władimira Putina

Francuska La Zara olśniła swoim wspaniałym, błyszczącym strojem i oszałamiającym pokazem świetlnym. Powiedziała Euronews Culture, że umieszczenie wszystkich kryształów na jej kostiumie zajęło jej cztery tygodnie.

Być może najbardziej zróżnicowanym występem wieczoru był fiński Käärijä. Tak duża produkcja, świetna energia i tęczowe światła na koniec sprawiły, że był to występ wieczoru, niezależnie od zwycięzcy.

Wiele osób pyta, dlaczego Australia może uczestniczyć w wizji EURO, ale jeśli jest to zadanie szkolne, zawsze radzą sobie z tym zadaniem. Mogą nadal angażować się przez długi czas.

Przed Eurowizją słuchałem nagrania Belga Gustave’a i byłem całkowicie niewykorzystany, ale noc przed „Z powodu ciebie” było absolutnie fantastycznym występem. Nie można było nie tańczyć.

Nie bez powodu Noah Kirill jest obecnie największą gwiazdą muzyki pop w Izraelu. W komplecie z najlepszą taneczną przerwą wieczoru, nie myliła się, śpiewając „It’s Gonna Be Awesome”.

Występując we wszystkich 26 aktach roku, otrzymaliśmy imponującą mieszankę kultowych absolwentów Eurowizji, w tym osobistości takie jak Mahmoud, Nita, Duncan Lawrence, Dazzy Freire i Sonia.

Cóż, to skrót tegorocznego Konkursu Piosenki Eurowizji! Nie wiem jak Wy, ale my jesteśmy wyczerpani po tym całym zamieszaniu. Kto jest podekscytowany Szwecją w przyszłym roku?

Obejrzyj wideo powyżej, aby dowiedzieć się więcej.