Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Europejska Federacja Hokeja: Polska jest gospodarzem Mistrzostw Europy w hokeju na lodzie mężczyzn III

Europejska Federacja Hokeja: Polska jest gospodarzem Mistrzostw Europy w hokeju na lodzie mężczyzn III

Polska będzie gospodarzem kolejnego wydarzenia tego pracowitego lata, ponieważ Skirniewicz będzie gospodarzem III Mistrzostw Europy w hokeju na lodzie mężczyzn po tym, jak w Volks rozgorzał kobiecy hokej5.

Sześć drużyn zmierzy się z Gibraltarem, Chorwacją, Litwą i Serbią w jednej grupie, która rozpocznie się w poniedziałek.

Oto zestawienie drużyn z tego tygodnia.

** Wszystkie gry będą pokazywane na żywo www.eurohockeytv.org

Polska (WR: 28)

Gospodarze Polska po raz pierwszy rywalizują w trzeciej lidze i na podstawie światowych rankingów i poprzednich wydarzeń będą jednym z głównych pretendentów do czwartego drugiego poziomu w Gnieźnie zarówno w 2019, jak i 2021 roku.

Drużynę tworzą rozgrywający Wojciech Rutkowski i Marcin Szczęsny z WKS Grunwald Poznań oraz nowi mistrzowie kraju KS Pomorzanin Toruń.

Tomasz Pembenek z Polski. Zdjęcie: Rodrigo Jaramillo/World Sports Pictures

W przeciwnym razie mają niewielką liczbę graczy z innych miejsc. Podczas gdy Robert Pavlak jest z Indianą, trójka belgijskich Club Penguins – Jakub Chukmenczuk, Tomasz i Eric Pembenek – jest tam. W Niemczech Jacek Kruski występuje w TSV Mannheim, a Maksymilian Koperski w GTHGC Hamburg.

Ostatnio pokonali drugoligowe drużyny z Ukrainy 3:2 i Czechy 1:0.

Gibraltar (WR: 50)

Gibraltar powraca do akcji III Mistrzostw Europy i będzie chciał kontynuować swój bieg do półfinału w 2019 roku, gdzie ostatecznie pokonał Portugalię o brąz w rzutach karnych.

Od tego czasu strona bardzo się zmieniła; Rzeczywiście, Szkocja miała zmianę warty od czasu ich kampanii kwalifikacyjnej w 2022 roku, z dodatkiem 49-letniego Adriana Badeau.

Julian Lopez będzie kapitanem drużyny i kluczowym zawodnikiem przed bramką; Strzelił 14 bramek w 21 meczach międzynarodowych, a Kieron Stagno, Julian Hernandez i bramkarz Josef Bork są doświadczonymi liderami.

Julian Lopez z Gibraltaru. Zdjęcie: Adi Kerry/World Sports Pictures

Chorwacja (WR: 53)

Chorwacja będzie chciała powtórzyć swoje bohaterstwo z 2019 roku, kiedy w końcu pokonała Szwajcarię, zdobywając złoto na Mistrzostwach III na Gibraltarze.

READ  Nets zwiększa swoją obecność POS w Polsce dzięki przejęciu Simapki

W ramach przygotowań wygrali tri-series, pokonując Węgry 3:2 i Serbię 7:3. Josip Krleza strzelił hat-tricka przeciwko Węgrom, a Josip Jasbek i Mario Illinovic zdobyli po dwa gole przeciwko Serbom.

W zeszłorocznych eliminacjach rywalizowali z takimi drużynami jak Ukraina i Włochy, a ich klubowe drużyny HAHK Mladost (trzeci w Trophy II) i SK Jelena (trzeci w Challenge I) dobrze spisały się w europejskich rozgrywkach klubowych, co dodało im pewności siebie przed nadchodzącym tygodniem.

Chorwacja. Zdjęcie: Frank Uijlenbroek/World Sport Pics

Litwa (70)

Litwa zagra swój pierwszy mecz w Caps po ciężkim okresie zeszłego lata w eliminacjach w Calais z dala od Francji, Irlandii i Turcji. W 2021 roku zajęli szóste miejsce w Lusadzie w III Mistrzostwach.

W ich szerokim składzie jest wielu młodych strzelców, w tym kwartet tych, którzy w zeszłym tygodniu wystąpili w Walii do lat 18. Doświadczeni kapitanowie drużyny to Alkirda Jakvicius i Matvydas Bocevicius.

Spotykają się z Maltą po raz szósty w ciągu ośmiu lat, wygrywając cztery z nich, ale przegrali 1: 0, kiedy ostatni raz grali w 2021 roku.

Litwa Zdjęcie: Stanislaus Brochier/World Sports Pictures

Malta (WR: 73)

Malta będzie rywalizować w czwartych z rzędu Mistrzostwach III, zajmując piąte miejsce w 2017, ósme w 2019 i siódme w 2021. Nowo mianowany główny trener Chris Attard, który był asystentem w 2019 i 2021 roku, będzie trenował w tym sezonie.

Będą patrzeć na doświadczenie pochodzącego z Anglii Toma DeGiovanniego i jego brata Zacha wraz z Shaunem Grimą i kapitanem Josephem Guscheri, którzy zagrają w ich piątym europejskim turnieju.

Zawody odbędą się po raz pierwszy na arenie międzynarodowej od 2021 roku, ale ich klubowe drużyny Gormy Daikin (zwycięzcy w Wyzwaniu III) i Sliema Hostsix (trzeci w Wyzwaniu II) cieszą się mocnymi europejskimi kampaniami klubowymi.

Malta w 2021 roku w Portugalii

Serbia (WR: 94)

Serbia weźmie udział w swoim drugim europejskim turnieju poza domem, zajmując trzecie miejsce w Mistrzostwach IV w 2007 roku w Bredanovci. Jest to więc niezbadane terytorium dla zespołu, który grał w czterech meczach międzynarodowych w ciągu ostatnich kilku lat.

READ  Południowi Rotarianie wspierają ukraińskich uchodźców w Polsce | Okolica jest ekstra

Pierwsza para grała z tym samym przeciwnikiem w Zagrzebiu przeciwko Chorwacji i Węgrom w czerwcu 2022 roku, aby pomóc im w przygotowaniach.

Kapitanem drużyny jest Mike Dorgan, podwójny reprezentant krykieta i hokeja w swoim przybranym kraju, który dorastał w Afryce Południowej. Na 94. miejscu zajmują trzecie miejsce w rankingu FIH, ale dwa zwycięstwa mogą wkrótce sprawić, że awansują na liście.

Serbia