Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Euro 2020: Słowacja szokuje Polskę 2-1 w meczu otwarcia grupy EObrońca Interu Mediolan Milan Skriniar poprowadził Słowację do zwycięstwa 2:1 nad sąsiadami Polski w poniedziałek w meczu otwarcia Mistrzostw Europy 2020 w Sankt Petersburgu. Polski bramkarz Wojciech Szczęsny strzelił samobójczego gola, który dał Słowacji prowadzenie w 18. minucie, ale Karol Linetti wyrównał dla Polski na początku drugiej połowy. Polska została zmniejszona do 10 graczy na godzinę, gdy pomocnik Grzegorza Krychowiaka otrzymał drugą żółtą kartkę, a Słowacja objęła prowadzenie, gdy Skriniar poprowadził zwycięską bramkę z rzutu rożnego.

Słowacja, która pięć lat temu dotarła do ostatniej szesnastki w swoim pierwszym występie na Mistrzostwach Europy, zagra w piątek w grupie E ze Szwecją, a Polska pojedzie do Sewilli, aby następnego dnia zmierzyć się z Hiszpanią.

Trener reprezentacji Polski Paulo Sousa wybrał Roberta Lewandowskiego jako jedynego napastnika, a jego możliwości ataku były ograniczone przez kontuzje, które wykluczyły Arkadiusza Milika i Krzysztofa Piątka z turnieju.

Marek Hamsik, który prowadził Słowację w Mistrzostwach Świata 2010 i Pucharze Europy 2016, zaliczył 127. występ w reprezentacji swojego kraju po kontuzji łydki.

Słowacja zaczęła dobrze od strzału po strzale Ondreja Dudy i wkrótce wyszła na prowadzenie.

Robert Mack tańczył przed dwoma obrońcami, wślizgując się z lewej flanki, gdzie jego niski strzał odbił się lekko i trafił w słupek, po czym odbił się od Chesneya na ziemię i blefował nad linią bramkową.

Szczęsny, który został wyrzucony z boiska w meczu otwarcia Euro 2012, gdy gospodarzami byli Polacy, został pierwszym bramkarzem w historii rozgrywek, któremu przypisano gola samobójczego.

Wysiłek słowackiego pomocnika Juraja Kocy osłabł z dystansu, a Polska wyrównała 32 sekundy po pierwszej połowie, gdy Lennetti zakończył ostre posunięcie zespołu niedbałym strzałem w róg.

Awans

Następnie Linetti trafił prosto w cel, pokonując Martina Dubravkę, ale czerwona kartka Krechowiaka była kosztowna, gdy Skriniar wykonał rzut rożny i delikatnie wpadł do siatki, by ponownie objąć prowadzenie Słowacji.

READ  Sue Carlson Boyd 1936-2021 | Wiadomości, sport, praca

Jan Bednarek zagrał szeroko w doliczonym czasie gry, gdy Polska bezskutecznie próbowała wyrównać, ale jeszcze nie zdobyła więcej niż jednego gola w 12 meczach Mistrzostw Europy.

Tematy poruszane w tym artykule