Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Ethereum traci przestrzeń na rzecz Solany — JPMorgan

nRynek FT: Dominacja sieci Ethereum (ETH) na rynku tokenów niewymiennych (NFT) jest zagrożona przez Solana (SOL), zgodnie z nowym raportem JPMorgan Chase.

Analitycy z tradycyjnego banku inwestycyjnego zauważają, że nabyła Solana zwiększający się udział Z rynku NFT.

Każdego dnia coraz więcej użytkowników i programistów korzysta z ich sieci do wybijania nowych niezmiennych tokenów (NFT).

Ethereum traci miejsce

Według jednego z raportów Ethereum odpowiadało za około 95% wolumenu tworzenia i transakcji z udziałem NFT na początku 2021 roku. Obecnie sieć posiada 80% tego sektora.

Z drugiej strony Solana odnotowała ogromny wzrost w swoich postach. Duża część tej ekspansji wynika z faktu, że jej sieć jest bardziej zrównoważona, wykorzystując jedną metodę do walidacji transakcji.

Należy zauważyć, że wpływ nowej mennicy na środowisko był jedną z głównych krytyki, jaką fani i społeczności wypowiadali w związku z przyjęciem NFT. W ten sposób Solana była bardziej atrakcyjna dla wielkich nazwisk, które chcą odkrywać alternatywy w tym segmencie.

Ponadto jego blockchain oferuje użytkownikom niższe opłaty. Ethereum, w czasach dużego przepływu w swojej sieci, pobiera ponad 50 USD za transakcję.

Dla JPMorgan utrata miejsca przez Ethereum na rynku NFT jest problemem dla entuzjastów sieci i inwestorów, ponieważ sektor ten odnotował największy wzrost w świecie kryptowalut.

Bank podkreślił również, że sieć straciła również swoją rolę w innej niszy, Decentralized Finance (DeFi). Dzieje się tak zwłaszcza dlatego, że Ethereum pozostaje w tyle za innymi konkurentami pod względem skalowalności sieci.

Rynek NFT: SOL wyprzedzi ETH w 2021 r.

Pomimo zakończenia roku 2021 z oceną bliską 400%, Ethereum pod tym względem pozostaje w tyle za oryginalnym tokenem Solana.

SOL był jedną z największych sensacji na rynku kryptowalut roku, sięgając ponad 20 000%. Jednak moneta spadła o prawie 50% w stosunku do wszechczasów, podczas gdy ETH spadła o 35% w stosunku do wszechczasów.

READ  Astronomowie rozwiązują wielowiekową tajemnicę supernowej zaobserwowanej w 1181

Co więcej, Solana wciąż ma przed sobą długą drogę, jeśli chce wyprzedzić Ethereum pod względem kapitalizacji rynkowej, wynika z danych CoinGecko.

Ethereum jest drugim najcenniejszym przedsięwzięciem kryptograficznym na świecie, z kapitałem 376 miliardów dolarów. Solana, która zajmuje siódme miejsce, ma kapitalizację rynkową nieco ponad 43 miliardy dolarów.

Chcesz porozmawiać o rynku NFT lub o czymś innym w świecie kryptowalut? Dołącz do nas Grupa telegramów.

zastrzeżenie

Wszystkie informacje na naszej stronie są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w celach informacyjnych. Czytelnik podejmuje wszelkie działania dotyczące informacji na naszej stronie na własne ryzyko.