Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Estońska drużyna kobiet U-17 dwukrotnie gra z Polską przed rozpoczęciem przygotowań do Euro 2023 |  Aktualności

Estońska drużyna kobiet U-17 dwukrotnie gra z Polską przed rozpoczęciem przygotowań do Euro 2023 | Aktualności

Trenerka Aleksandra Ševoldajeva poinformowała, że ​​skład 24 piłkarzy z 12 różnych klubów piłkarskich z całej Estonii. Estońska drużyna spotka się 30 sierpnia, aby rozpocząć tygodniowy obóz treningowy, a ze swoimi polskimi odpowiednikami spotka się najpierw w sobotę 3 września o godzinie 13:00, a następnie ponownie 5 września o godzinie 11:00.

Ponieważ Estonia automatycznie zakwalifikuje się w przyszłym roku do Mistrzostw Europy Kobiet do lat 17, takie mecze towarzyskie dają głównej trenerce Sevoltajevej i jej drużynie szansę sprawdzenia się w ramach przygotowań do turnieju z niektórymi z najlepszych drużyn na kontynencie.

Ševoldajeva uważa, że ​​Polska będzie trudnym przeciwnikiem dla estońskiej drużyny, potwierdzając Chorwację 5:0 porażką z Anglią (0-1) i Francją (1-6). – Ostatnio analizowaliśmy Polskę i wiemy, że są na lepszym poziomie i dobrze sobie radzą zarówno na piłce, jak i defensywie – powiedziała Sevoltajeva. – To najwyższej klasy drużyna, która zaliczyła świetne występy przeciwko Anglii, Francji i Chorwacji – to będzie wspaniałe i trudne spotkanie – dodał.

Estonia będzie chciała wykorzystać swoje ostatnie dobre wyniki, gdy w maju zwyciężyła w drugiej grupie kwalifikacyjnej do Mistrzostw Europy 2022 w Bośni i Hercegowinie. Podczas gdy zwycięstwa Estonii z rywalami grupowymi Gruzją (5-2) i Bułgarią (4-3) nie wystarczyły, aby zapewnić kwalifikację do turnieju w 2022 roku, będą mieli szansę na swoje szanse u siebie w przyszłym roku.

Jesienią estońska drużyna rozegra więcej spotkań z Shevoldajevą z Anglią, Danią i Ukrainą. Miejmy nadzieję, że nadchodzące mecze z Polską będą kluczowe w przygotowaniach do spotkań z tymi czołowymi przeciwnikami.

„Ważne jest, abyśmy grali z jak największą intensywnością przed turniejem, aby zawodnicy wiedzieli, jak ciężko muszą pracować” – powiedziała Sevoltajeva. – Takie wymagające mecze nie zdarzają się często i dlatego mecze z Polską są tak ważne dla przyszłorocznych finałów – powiedział.

Oba mecze pomiędzy Estonią a Polską zostaną rozegrane na stadionie EJL TNTK w Tallinie, a bilety są dostępne w Piletilevi. Tutaj. Możesz także oglądać mecze na żywo na jalgpal.ee Tutaj.

READ  Farrown rozwija się w Polsce z iDream i Inbank

Estońska drużyna kobiet U-17 zmierzy się 7 października z Danią, 10 października z Anglią, a 13 października z Ukrainą. Wszystkie trzy mecze zostaną rozegrane na A.Le Coq Arena w Tallinie.

Mistrzostwa Europy UEFA Kobiet do lat 17 w 2023 roku odbędą się w Estonii od 14 do 25 maja przyszłego roku.

Postępuj zgodnie z komunikatami ERR Facebook I Świergot I nigdy nie przegap aktualizacji!