Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Erupcja wulkanu La Palma: Władze wzywają do spokoju, ponieważ nowa rzeka lawy grozi dalszym zniszczeniem | wiadomości ze świata

Nowa rzeka lawy zaczęła płynąć z wulkanu La Palma w sobotę, grożąc większym zniszczeniem na hiszpańskiej wyspie, gdzie ponad 1000 budynków zostało uszkodzonych lub zniszczonych przez niepowstrzymane strumienie.

ten Częściowe zawalenie się stożka wulkanicznego W ciągu nocy nowy strumień lawy wpłynął do oceanu podobną ścieżką w dół pasma górskiego Cumbre Vieja w kierunku zachodniego brzegu.

Władze powiedziały, że nowa lawa wlewała się do obszaru, który został pospiesznie ewakuowany po erupcji wulkanu 19 września, kiedy 6000 osób zostało poproszonych o opuszczenie domów i gospodarstw.

zdjęcie:
Wulkan Cumbre Vieja nadal wybucha, jak widać z Tacane w Hiszpanii w sobotę

Ostatni strumień rozgrzanej do czerwoności lawy pochłonął co najmniej cztery domy.

„Wspomnienia moich rodziców, dziedzictwo, które tam miałem, wszystko zniknęło” – powiedział agencji Reuters Jose Roberto Sanchez, który odziedziczył swoją ziemię w Todoc na zachodzie wyspy od swoich rodziców.

Eksperci Delta bacznie obserwują Nowa kraina tworzy się u wybrzeży wyspy Odkąd główny strumień lawy dotarł do morza w zeszłym tygodniu, powiedział urzędnik ds. Pogotowia ratunkowego Miguel Angel Morquinde.

Ostrzegł, że jego części mogą się zawalić, powodując wybuchy i duże fale, ale powiedział, że nie będzie to stanowić zagrożenia, ponieważ okolica została już ewakuowana.

Więcej o erupcji wulkanu La Palma

„Proszę o spokój w tym względzie i zawsze zwracać uwagę na wskazania władz” – dodał.

Około 1186 budynków na La Palmie zostało zniszczonych, a 97 hektarów (1228 akrów) pokrytych lawą w ciągu trzech tygodni od erupcji, według unijnej służby zarządzania kryzysowego Copernicus.

Użyj przeglądarki Chrome, aby uzyskać dostęp do odtwarzacza wideo

Lava la Palma połyka drzewo, przepływając przez dom

Według hiszpańskiego Narodowego Instytutu Geologicznego w sobotę miało miejsce 37 ruchów sejsmicznych, z których największy wyniósł 4,1 w skali Richtera.

READ  Piers Morgan zasypany wsparciem w związku z diagnozą, ponieważ wygląd budzi obawy | Wiadomości o gwiazdach | Showbiznes i telewizja

Jednak lotnisko La Palma zostało ponownie otwarte w sobotę po zamknięciu w czwartek z powodu popiołu, powiedział hiszpański przewoźnik lotniczy Aina. Turyści nadal odwiedzali, aby być świadkami erupcji wulkanu.

Tymczasem 70-letnia Clara Maria, która również mieszka w Todoc, powiedziała: „Lawa jeszcze nie dotarła do mojego domu.

„(To było) 50 lat ofiary, kamień po kamieniu, zbudowaliśmy go. Mam nadzieję i wiarę, że zostanie zbawiony”.