Economy

Ericsson przejmuje Vonage w ramach umowy na akcje o wartości 6,2 miliarda dolarów

W dzisiejszych najważniejszych wiadomościach w Europie, na Bliskim Wschodzie iw Afryce, Ericsson nabył Vonage za 6,2 miliarda dolarów transakcji, a Wielka Brytania jest liderem Unii Europejskiej w stymulowaniu globalnego wzrostu w sektorze technologii medycznych. Ponadto, dlaczego holenderska firma Booking.com uczyniła płatności strategicznym priorytetem, polscy konsumenci wybierają otwartą bankowość, Kup teraz, zapłać później (BNPL), a brytyjskie finanse wzywają do nowych standardów otwartej bankowości.

Ericsson przejmuje Vonage w ramach umowy na akcje o wartości 6,2 miliarda dolarów

Platforma informacyjno-komunikacyjna Ericsson ogłosił w poniedziałek (22 listopada) swoje plany nabycia firmy Vonage zajmującej się komunikacją w chmurze za 6,2 miliarda dolarów.

Ten krok pomoże firmie Ericsson w globalnym rozwoju firmy bezprzewodowej i zwiększeniu udziału w rynku w biznesie, który do 2030 r. ma być warty 700 miliardów dolarów.

Wielka Brytania jest liderem UE pod względem globalnego wzrostu w sektorze technologii medycznych

Po długotrwałych przestojach i powszechnych zakłóceniach usług socjalnych ludzie szukali alternatywnych sposobów dostępu do usług zdrowotnych, co doprowadziło do zwiększonego wykorzystania technologii i innowacji w świadczeniu opieki zdrowotnej.

Jednym z krajów napędzających ten wzrost jest Wielka Brytania, która ma drugą największą liczbę firm zajmujących się technologiami medycznymi, które otrzymały finansowanie od 2016 r. (1090), po Stanach Zjednoczonych (6551).

Dlaczego Booking.com uczynił płatności strategicznym priorytetem

Omawiając nowe inicjatywy podczas ostatniej rozmowy o wynikach za trzeci kwartał, dyrektor generalny Booking.com Glenn Vogel Powiedział analitykom, że firma skoncentrowała swoją nową wewnętrzną jednostkę fintech na płatnościach, wraz z inicjatywą „Connected Trip” – dwoma strategicznymi filarami wzrostu, gdy branża turystyczna odchodzi od miesięcy ograniczeń związanych z pandemią.

Polscy konsumenci korzystają z otwartej bankowości i rozwiązań BNPL

Dariusz Mazurkiewicz, prezes BLIK w Polsce, powiedział PYMNTS, że BNPL jest kluczową częścią biznesu e-commerce — i pomimo działania na rynku, na którym karty debetowe są bardziej popularne niż kredytowe, firma zajmująca się płatnościami mobilnymi, będąca własnością banku, pracuje nad dostarczeniem rozwiązania raczej prędzej niż później. prędzej.

READ  Polska liczy na szybkie zakończenie sporu z Unią Europejską o miliardy euro na wyjście z epidemii

UK Finance wzywa do wprowadzenia nowych standardów dla otwartej bankowości

Wielka Brytania musi opracować nowe standardy otwartej bankowości, wynika z nowego raportu na temat płatności otwartej bankowości opracowanego przez konsorcjum handlowe UK Finance.

„Obecnie jest ponad 2,5 miliona otwartych płatności bankowych miesięcznie w porównaniu do zaledwie 320 000 w całym 2018 roku, a zalecenia zawarte w raporcie pomogą wesprzeć rozwój większej liczby produktów i usług dla konsumentów” – napisała grupa.

W całej Europie wybuchły protesty z powodu ograniczeń nałożonych na nowego wirusa Corona

Protesty wybuchły w całej Europie, ponieważ nowe ograniczenia i blokady związane z COVID-19 są wprowadzane w związku z gwałtownym wzrostem liczby przypadków wirusów.

Demonstracje wyrażające sprzeciw wobec nowych restrykcji wybuchły m.in. w Brukseli, Wiedniu, Rzymie i Amsterdamie. Protesty wybuchły w Wiedniu po czwartej krajowej blokadzie w Austrii, która weszła w życie w poniedziałek (22 listopada) i wymaga od pracowników pracy w domu i zamykania niepotrzebnych sklepów.

————————————

Nowe dane PYMNTS: Przegląd świątecznych zakupów w 2021 r.

O: Zbliża się czas świątecznych zakupów, a prawie 90% amerykańskich konsumentów planuje przynajmniej część swoich zakupów przez Internet – o 13% więcej niż w 2020 roku. Co napędza sprzedaż online w okresie świątecznym oraz wpływ dostępności produktów i spersonalizowanych nagród na preferencje sprzedawców.

About the author

Rosemary Robinson

„Nieuleczalny entuzjasta muzyki. Piwo. Totalny odkrywca. Wichrzyciel. Oddany fanatyk sieci”.

Add Comment

Click here to post a comment