Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

EO Vista przechodzi ostateczną ocenę projektu czujnika dla amerykańskiego programu pogodowego sił kosmicznych

EO Vista przechodzi ostateczną ocenę projektu czujnika dla amerykańskiego programu pogodowego sił kosmicznych

Komunikat prasowy od: EO Vista
Wysłano: czwartek, 3 lutego 2022

Firma EO Vista (EOVista.com) zakończyła końcowy przegląd projektu czujnika dla programu elektrooptycznego systemu pogody na podczerwień (EWS) amerykańskich sił kosmicznych. EO Vista, członek zespołu programowego General Atomics Electromagnetic Systems (GA-EMS) EWS, opracowuje i buduje EOV-1, zmodernizowany elektro-optyczny czujnik pogodowy na podczerwień (EO/IR), aby zapewnić charakterystykę chmur i pogodę w teatrze obrazów, aby zaspokoić krytyczne zapotrzebowanie Departamentu Obrony na najświeższe, wysokiej jakości produkty pogodowe. Program EWS zapewni ulepszone możliwości obrazowania pogody, wykraczające poza te wykonywane przez Obronny Meteorologiczny Program Satelitarny (DMSP), który zbliża się do końca.

EOV-1 to wysokowydajny ładunek multispektralny do obrazowania pogody przeznaczony do monitorowania środowiska w przestrzeni kosmicznej (SBEM) w celu wsparcia operacji wojskowych. Czujnik EOV-1 został zaprojektowany równolegle z nowoczesnym, wysokoprzepustowym łańcuchem przetwarzania danych pogodowych „opartym na chmurze” firmy Atmospheric and Environmental Research (AER). Razem czujnik EOV-1 i łańcuch przetwarzania AER zapewniają kompletne, kompleksowe obrazowanie pogody w teatrze i możliwość charakteryzowania chmur dla sił kosmicznych USA. EOV-1 zapewnia wyższą rozdzielczość przestrzenną w porównaniu ze starszymi czujnikami, takimi jak VIIRS, za mniej niż 1/10 kosztów, w kompaktowej obudowie typu smallsat. Ładunek obrazowania pogody EOV-1 umożliwia znaczną zmianę paradygmatu w zakresie przystępności cenowej wysokiej jakości obrazowania pogody z kosmosu. Ostateczny projekt EOV-1 spełnia wszystkie wymagania programu EWS, w tym ciągłe dostarczanie danych pogodowych w czasie rzeczywistym użytkownikom taktycznym. Ponadto w rozprzestrzenionej konstelacji EWS czujnik EOV-1 zapewni wysoce odporną, rozproszoną architekturę pogodową z pełną globalną częstotliwością odświeżania poniżej 1 godziny.

Dr. Steven Wein, prezes EO Vista, powiedział: „Jesteśmy bardzo podekscytowani, że rozpoczęliśmy już integrację sprzętu i oprogramowania czujnika pogody EOV-1, aby jednostki rozwoju inżynieryjnego działały w laboratorium, a sprzęt lotniczy zaczął przybywać do naszego Zespół EO Vista jest w pełni zaangażowany i podekscytowany wprowadzeniem nowej generacji, niezwykle przystępnych cenowo, wysokowydajnych obrazów pogodowych z kosmosu do amerykańskich sił kosmicznych i naszego kraju. Pan. Gregg Burgess, wiceprezes ds. systemów kosmicznych w GA-EMS, powiedział: „EO Vista stworzył nowoczesny, światowej klasy obiekt do integracji najnowocześniejszych ładunków EO/IR, a co najważniejsze, pomiaru ich pełnego zakresu wydajności podczas Testy termicznej próżni.” I dodał: „EO Vista już wyeliminowało znaczne ryzyko, uruchamiając oprogramowanie do lotu w jednostkach rozwoju inżynierii EWS, zapewniając duże zaufanie do dostawy w pierwszym kwartale 2023 r. w celu integracji z magistralą GA-EMS”.

READ  Oszałamiające widoki Ziemi i Księżyca ujawnione przez Danuri Lunar Orbiter: ScienceAlert

O EO Vista

EO Vista, LLC specjalizuje się w opracowywaniu i wdrażaniu innowacyjnych, wysokowydajnych systemów czujników elektrooptycznych i podczerwieni (EO/IR). Firma dostarcza kompletne kosmiczne i lotnicze systemy optyczne i instrumenty, które zawierają wbudowane oprogramowanie czasu rzeczywistego i zapewniają niezwykle wysoką wydajność w przystępnej cenie. Ładunki EO Vista dotyczą aplikacji kosmicznych i powietrznych, w tym obrazowania w wysokiej rozdzielczości, obrazowania wielospektralnego i hiperspektralnego oraz aplikacji mapowania 3D w czasie rzeczywistym. EO Vista to mała firma należąca do pracowników i nietradycyjny wykonawca usług obronnych, uznany za specjalistyczną wiedzę w zakresie wiodącej w branży, opłacalnej oraz szybkiej i niezawodnej usługi w zakresie projektowania i dostarczania jednych z najbardziej zaawansowanych w kraju systemów czujników elektrooptycznych . Więcej informacji można znaleźć na stronie EOVista.com.

// kończyć się //

Więcej informacji prasowych i raportów o stanie lub najważniejszych artykułów.

Proszę śledzić SpaceRef on Świergot i polub nas dalej Facebook.