Trudno sobie wyobrazić, że film z osłem w roli głównej stał się tematem rozmów międzynarodowego świata filmowego, ale tak właśnie stało się w maju, kiedy „EO” miał swoją premierę na Festiwalu Filmowym w Cannes i zdobył Nagrodę Jury.
Ale w tym szczerym i prowokacyjnym dziele jest głębia. Po obejrzeniu obrazu na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Palm Springs zrozumiałe jest, dlaczego ta medytacja na temat relacji między ludźmi a zwierzętami wywołała reakcję publiczności i uznanie.
„EO” będzie miało swoją premierę w niedzielę podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Palm Springs. (Oferta wyprzedana, ale sprawdź psfilmfest.org W ten weekend, aby zobaczyć, czy dostanie się do Best of the Festival Monday, aby mieć kolejną szansę, aby go zobaczyć.)
Osioł jest jednym z kilku zwierząt w polskim cyrku wędrownym, którymi opiekuje się kobieta, z którą występuje, ale nie jest tajemnicą, że wszystkie zwierzęta są wolne od okrucieństwa. Kiedy okazuje się, że cyrk jest bankrutem, wszystkie zwierzęta stają się płynnymi aktywami, a EO zostaje wysłany na stadninę koni, skąd później ucieka. Wszystkie ludzkie postacie, z którymi spotyka się EO, prowadzą go do niebezpieczeństwa.
Współczesna kinematografia obejmuje przyrodę i dziką przyrodę, zdjęcia lotnicze z dronami, sekwencje w niesamowitym czerwonym świetle i patrzenie na rzeczy z perspektywy osła. Pod koniec filmu na ekranie pojawił się komunikat zapewniający widzów, że dobrostan i bezpieczeństwo zwierząt jest najwyższym priorytetem.
Chociaż niektóre sceny są trudne do zniesienia, zwłaszcza dla miłośników zwierząt, jest wiele momentów, aby spojrzeć na łaskę i współczucie dla zwierząt i ludzi.
Polska wybrała „EO” jako swoje oficjalne zgłoszenie do Oscara dla najlepszego filmu międzynarodowego i tak też się stało Na krótkiej liście w grudniu.
Podczas sesji reżyserskiej na festiwalu, w której wzięło udział 11 z 15 reżyserów, których filmy znalazły się na krótkiej liście, Skolimowski powiedział, że spotkał osła na Sycylii i był tak podekscytowany zwierzęciem, że poprosił swoich przyjaciół w Polsce, aby wzięli aparaty i przeprowadzili z nim wywiad na sesję zdjęciową.
Zwierzę to było również osłem sardyńskim, wyróżniającym się jasnoszarym futrem i gęstą czarną sierścią od czubka głowy do ogona. Skolimowski powiedział, że to „najpiękniejsza rasa” osłów i wiedział, że powinien mieć w filmie tylko takie osły. Na szczęście dla niego w Polsce były dostępne trzy.
Dodał, że większość scen została nakręcona z samicą osła i samcem, ponieważ samiec chodzi i biega w filmie, podczas gdy samica była używana do zbliżeń. Reżyser opisał ją jako przyjmującą koronę „Miss Donkey World”.
84-letni filmowiec napisał „Niewinnych czarowników” w 1960 roku, a dwa lata później połączył siły z reżyserem Romanem Polańskim, aby napisać dialogi do „Nóż w wodzie”. Skolimowski rozwinął się jako międzynarodowy reżyser pracujący w kilku krajach europejskich. W 1985 roku wyreżyserował amerykański film The Lightship z Robertem Duvallem, Arliss Howard i Williamem Forsythe w rolach głównych. W 2016 roku otrzymał nagrodę za całokształt twórczości na festiwalu filmowym w Wenecji.
Jako aktor pojawił się w filmie Marvel Cinematic Universe z 2012 roku „The Avengers” jako czarny charakter podczas sceny przesłuchania z postacią Czarnej Wdowy.
Reporter Desert Sun, Brian Bluesky, zajmuje się sztuką i rozrywką. Można się z nim skontaktować pod adresem [email protected] lub na Twitterze @bblueskye.
„Miłośnik podróży. Miłośnik alkoholu. Przyjazny przedsiębiorca. Coffeeaholic. Wielokrotnie nagradzany pisarz.”
More Stories
Kto gra Sookie w serialu aktorskim „Avatar: Ostatni władca wiatru”?
Kinopolis – Festiwal Filmów Polskich w Dublinie (7-10 grudnia) – Polska w Irlandii
Wstyd: Więzy rodzinne rapu i Cyganów w dramacie Netfliksa – Romea.cz