Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

„EO” to dosadna i prowokacyjna praca z udziałem osła

„EO” to dosadna i prowokacyjna praca z udziałem osła

Trudno sobie wyobrazić, że film z osłem w roli głównej stał się tematem rozmów międzynarodowego świata filmowego, ale tak właśnie stało się w maju, kiedy „EO” miał swoją premierę na Festiwalu Filmowym w Cannes i zdobył Nagrodę Jury.

Ale w tym szczerym i prowokacyjnym dziele jest głębia. Po obejrzeniu obrazu na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Palm Springs zrozumiałe jest, dlaczego ta medytacja na temat relacji między ludźmi a zwierzętami wywołała reakcję publiczności i uznanie.

„EO” będzie miało swoją premierę w niedzielę podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Palm Springs. (Oferta wyprzedana, ale sprawdź psfilmfest.org W ten weekend, aby zobaczyć, czy dostanie się do Best of the Festival Monday, aby mieć kolejną szansę, aby go zobaczyć.)

Osioł jest jednym z kilku zwierząt w polskim cyrku wędrownym, którymi opiekuje się kobieta, z którą występuje, ale nie jest tajemnicą, że wszystkie zwierzęta są wolne od okrucieństwa. Kiedy okazuje się, że cyrk jest bankrutem, wszystkie zwierzęta stają się płynnymi aktywami, a EO zostaje wysłany na stadninę koni, skąd później ucieka. Wszystkie ludzkie postacie, z którymi spotyka się EO, prowadzą go do niebezpieczeństwa.