Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Eni i CIP wprowadzają do Polski partnerstwo morskie i lotnicze

Włoska zintegrowana spółka energetyczna Eni i Copenhagen Infrastructure Partners (CIP) podpisały porozumienie w sprawie rozszerzenia partnerstwa morskiego we Francji i przyznania oczekiwanych obszarów wód morskich w Polsce.

Wdrażając ustawę o wiatrach przybrzeżnych, Polska stworzyła warunki do wytworzenia ponad 10 GW wody morskiej do 2030 r., powiedział Eni.

W ramach rozbudowanego procesu Annie Case e Loose i CIP starają się ubiegać o pozwolenia morskie z zamiarem udziału w przetargach na kontrakty, które mają się odbyć w 2025 i 2027 roku.

CIP i Eni gas e luce, we współpracy ze swoimi spółkami zależnymi, koncentrują się na energii odnawialnej i stają się aktywnym i długoterminowym partnerem w polskim programie konwersji energii.

Stefano CopertiPrezes Annie Case e Loose powiedział: „Eni gas e luce ma na celu osiągnięcie ponad 6 GW mocy zainstalowanej ze źródeł odnawialnych do 2025 r., przy szacowanym wsparciu rurociągu projektowego na poziomie ponad 15 GW do 2030 r. Element naszej strategii rozwoju i dużych rynków wschodzących, takich jak Polska Nasza technologia i przemysł Zapewniamy najlepsze środowisko do tworzenia wartości poprzez umiejętności.

Firmy będą wspierać wysiłki na rzecz zwiększenia lokalnego zatrudnienia w tej nowej branży, rozwoju polskiego przemysłu morskiego poprzez skupienie się na tworzeniu lokalnego systemu produkcji i ponownym zatrudnianiu istniejących pracowników. Zwiększenie lokalnych korzyści gospodarczych jest ważne dla ustanowienia długoterminowej ścieżki i zrównoważonego środowiska inwestycyjnego.

Michael Hannibal, partner CIP powiedział: „Polska, ze swoim znaczącym potencjałem wzrostu w zakresie energii odnawialnej i power-to-X, jest strategicznym rynkiem docelowym dla CIP.

READ  Najlepsze miasta w Polsce dla studentów zagranicznych do życia i pracy