Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Engen Pitch i polscy zwycięzcy otrzymują nagrody warte milion rand

Engen Pitch i polscy zwycięzcy otrzymują nagrody warte milion rand

Engen Pitch & Polish z siedzibą w RPA, konkurs i warsztat z zakresu przedsiębiorczości, ogłosił tegorocznych zwycięzców, którzy zabrali do domu swoją część nagrody w wysokości 1 miliona rupii.

Założyciele GUDGU zdobyli pierwszą nagrodę

Tegorocznymi zwycięzcami konkursu są Peter du Plessis z Kapsztadu i Viljuen de Coque. Dynamiczny duet to założyciele JojoJest to firma produkująca soki bez cukru. Zwycięzcy otrzymali nagrodę w dwóch częściach; 650 000 randów w gotówce jest wypłacanych w ciągu dwóch lat i dotacja w wysokości 350 000 randów na pełny dwuletni program inkubacji Raizcorp.

Du Plessis komentuje ogromne osiągnięcie i kamień milowy dla niego i jego współzałożyciela.

„ENGEN Pitch & Polish na zawsze zmienił nasze życie. Jesteśmy bardzo wdzięczni za możliwość inkubacji R350000. Jesteśmy głodni wiedzy i wskazówek, jak sprawić, by GUDGU była odnoszącą sukcesy i niezawodną firmą, zaczynając od finansów”

Zdobywca drugiego miejsca w konkursie Jomolemo Mochwane otrzymał 100 000 R w gotówce, a drugi wicemistrz Ouma Tema z Plus-Fab wygrał 50 000 R w gotówce.

Konkurencja

Program ma na celu wspieranie rozwoju przedsiębiorczości i wspieranie innowacyjnych lokalnych startupów. Konkurs rozpoczął się od 16 wybranych uczestników, którzy przeszli trzy rygorystyczne sesje konkursowe oraz warsztaty mentoringu i uczenia się.

Unathi Njokweni-Magida, kierownik ds. transformacji i zaangażowania interesariuszy w Engen, zapewnia wgląd w cele konkursu i znaczenie wspierania lokalnej przedsiębiorczości.

Engin uważa, że ​​rozwijanie i pielęgnowanie umiejętności biznesowych wschodzących południowoafrykańskich przedsiębiorców zwiększy możliwości zatrudnienia, podniesie poziom wykształcenia i pomoże złagodzić ubóstwo. Aby to osiągnąć, z dumą wspieramy tych przyszłych liderów biznesu, aby pomóc im w rozwoju, aby mogli tworzyć miejsca pracy w przyszłości. Biorąc pod uwagę powszechną dewastację biznesu spowodowaną pandemią Covid-19, konieczne jest, aby firmy w RPA rozważyły ​​zwiększenie wsparcia dla początkujących przedsiębiorców w tym krytycznym czasie. Aby osiągnąć wzrost i podtrzymać ożywienie gospodarcze, musimy wspierać małe przedsiębiorstwa, ponieważ na każde utworzone miejsce pracy średnio pięć osób może uniknąć ubóstwa i uzyskać wykształcenie, które jest podstawą budowania sprawiedliwego i integracyjnego kraju”.

READ  Putin krytykuje Zachód po przyjeździe Biden do Polski

Konkurs i program odbywają się we współpracy z Engen, Nedbank i Raizcorp.

Czytaj więcej: Marka artykułów zoologicznych dla przedsiębiorców SA zdobyła światową nagrodę

Polecany obraz: w załączeniu