Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Emma Radocano prowadzi Wielką Brytanię w Billie Jean King Cup, ale jakie jest niebezpieczeństwo i czy pokona Czechy?

Kwalifikacje do Billie Jean King Cup odbędą się w tym tygodniu, ponieważ narody chcą zapewnić sobie miejsce w finale jeszcze w tym roku.

Wielka Brytania czeka podróż do Pragi, aby zagrać z Czechami na glinie, ponieważ mistrzyni US Open Emma Raducano po raz pierwszy zasmakowała w rozgrywkach, wcześniej znanych jako FA Cup.

Przyglądamy się, co ma w zanadrzu brytyjska drużyna, w tym kto gra, jakie ma szanse na wygraną i jak nadal mogą zakwalifikować się do finału, nawet jeśli przegrają…

Tenis ziemny

Raducanu jest lepszy w promocji tenisa niż Kyrgios – Huber

06/04/2022 o 09:23

Kto gra dla Wielkiej Brytanii?

Brytyjską drużynę tworzą Raducano, Harriet Dart, Katie Swan i Sunai Kartal.

19-letni Raducano miał ciężki początek sezonu z powodu choroby i kontuzji. Odniosła tylko dwa zwycięstwa w 2022 roku, ale pokazała kilka zachęcających znaków w solidnych porażkach w ostatnich meczach w Miami Open i Indian Wells.

Nie tylko będzie to jej pierwszy występ w Billie Jean King Cup – została wybrana do reprezentacji w lutym 2020 roku, ale nigdy nie wyszła na boisko – ale będzie to również jej pierwszy profesjonalny występ na glinie.

Dart wzięła udział w turnieju po silnej passie w Indian Wells, dzięki której zakwalifikowała się i pokonała Elinę Svitolinę i Kaię Kanepi w drodze do 1/8 finału, a teraz znajduje się w pierwszej setce na świecie.

Swann jest poza pierwszą 200, ale jest najbardziej doświadczonym członkiem zespołu w tych rozgrywkach. Zagrała w pięciu meczach i ma imponujący wynik 4:1, w tym w swoim debiucie jako 16-latka wygrała dwa mecze singlowe przeciwko Izraelowi. Swann zdobył tytuł na poziomie tour-level ITF w lutym na Dominikanie.

Kartal zadebiutuje w zawodach, będąc w tym roku w dobrej formie na poziomie ITF, zdobywając dwa tytuły i ustanawiając rekord 16-2.

READ  Wybór nominowanych do wygrania turnieju

Heather Watson postanowiła nie grać, ponieważ chce skupić się na swoich indywidualnych ocenach, a Katie Poulter nie ma kontuzji.

Karta Sonai

Źródło obrazu: Eurosport

Kapitan Anne Keothavong powiedziała: „Nie możemy się doczekać wyzwania, jakim jest zmierzenie się z dwoma czeskimi zespołami. Emma zadebiutuje w singlu. Harriet i Katie były integralną częścią zespołu przez ostatnie dwa lata, a ja jestem podekscytowany, mogąc dać Sonay to pierwsze doświadczenie.

„Każdy mecz tworzy wyjątkową presję i siłę i jestem pewien, że nasi gracze będą się dobrze rozwijać i chociaż czeka nas trudne wyzwanie przed Czechami, mam całkowitą pewność, że nasz zespół będzie dumny z siebie i swojego kraju”.

Jak dobra jest Republika Czeska?

Czesi byli dominującą siłą w rozgrywkach przez ostatnią dekadę, zdobywając tytuł sześciokrotnie od 2011 roku. Jednak nie mają w tabeli pierwszej trójki – siódmej światowej Karoliny Pliskovej, 13 światowej Barbory ​​Krezhikova i światowej zawodniczki. jeden. Nr 23 Petra Kvitova.

Nadal mogą pochwalić się silną drużyną dowodzoną przez 32. rozstawioną Marktę Vondrosovą, która dotarła do ostatnich 16 meczów w Indian Wells i do półfinału w Dubaju. Dołączyło do niej pierwsze trio: Katerina Sinyakova, Teresa Martinkova i Karolina Moshova.

Siniakova zmierzyła się z Radokano na Miami Open w zeszłym miesiącu i wróciła z seta, by wygrać 3-6 6-4 7-5.

Krijikova

Źródło obrazu: Getty Images

Jaka jest stawka?

Do finałów jeszcze w tym roku zakwalifikuje się 12 drużyn.

Zazwyczaj ubiegłoroczni finaliści dostają miejsca automatycznie, jednak ponieważ Rosyjska Federacja Tenisowa i Białoruś zostały wykluczone z rywalizacji po rosyjskiej inwazji na Ukrainę, nie wezmą udziału.

Broniąca tytułu Rosja zajęła miejsce w finale z Australią, najwyżej sklasyfikowaną drużyną, która została wyeliminowana w półfinale 2021. Słowacja miała rozegrać mecz kwalifikacyjny z Australią, ale teraz również się zakwalifikowała.

Djokovic gra bramkarza z Neymarem i Verrattim – i przegrywa

Szwajcaria jest druga w zeszłym sezonie, a do nich dołącza Belgia, która miała zmierzyć się z Białorusią w jednym z eliminacji.

Do eliminacji awansuje siedem drużyn, a miejsce będzie mieć również kraj-gospodarz, którego jeszcze nie ogłoszono.

Gospodarzem zawodów stara się Wielka Brytania, więc może zapewnić sobie miejsce, nawet jeśli przegra z Czechami.

Jakie są mecze kwalifikacyjne?

Relacje odbędą się w dniach 15-16 kwietnia.

Jaki jest kształt?

Remisy są najlepsze z pięciu gum, z czterema singlami i jedną podwójną.

Kto gra?

  • Włochy vs Francja
  • Stany Zjednoczone przeciwko Ukrainie
  • Czechy vs Wielka Brytania
  • Kazachstan vs Niemcy
  • Kanada vs Łotwa
  • Holandia vs Hiszpania
  • Polska vs Rumunia

Czy zaangażowanych jest wielu najlepszych graczy?

światowy numer 1 Iga Sweatk Będzie starał się o miejsce Polski w finale zajmując 10 miejsce na świecie Jessica Pegola Prowadzenie reprezentacji USA przeciwko Ukrainie, która byłaby bez niej Switolina Kiedy robią sobie przerwę od tenisa.

Amerykańskie Stowarzyszenie Tenisowe przekazuje 10% przychodów z biletów z remisu na Ukraine Crisis Relief Fund, podczas gdy Billie Jean King i partnerka Ilana Kloss przekażą 50 000 USD na Ukraine Relief Fund.

Angelique Kerber I Elena Rybakina Wyróżniająca się guma może znajdować się między Niemcami a Kazachstanem.

Roland Garros

„To brutalne” – Everett broni „gwiazdy” Raducanu przed „okrutnymi” angielskimi tabloidami

06.04.2022 o 08:55

Tenis ziemny

Świątek, Alcaraz leci nad Sunshine Double, ale kto jeszcze świecił?

04.04.2022 o 09:29