Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Emisje z prywatnych odrzutowców wzrosły czterokrotnie podczas Davos 2022 |  emisje lotnicze

Emisje z prywatnych odrzutowców wzrosły czterokrotnie podczas Davos 2022 | emisje lotnicze

Emisje z prywatnych odrzutowców wzrosły czterokrotnie, gdy 1040 samolotów przyleciało i wyleciało z obsługiwanych przez nie lotnisk Davos Podczas spotkania Światowego Forum Ekonomicznego (WEF) w 2022 r.

Aktywiści klimatyczni oskarżyli bogatych i wpływowych o hipokryzję podróżowania prywatnymi odrzutowcami na konferencję omawiającą załamanie klimatu.

Holenderska firma konsultingowa CE Delft obliczyła, że ​​podczas zeszłorocznego spotkania CO2 Emisje z prywatnych odrzutowców były czterokrotnie większe niż w przeciętnym tygodniu.

Liczba Loty prywatnym odrzutowcem Dojazdy do iz lotnisk obsługujących szwajcarski ośrodek narciarski, w którym odbywa się konferencja, były podczas spotkania w 2022 r. dwukrotnie wyższe niż w normalnym tygodniu, emitując najwięcej CO2.2 Średnio 350 000 samochodów w tym okresie.

Światowi liderzy i liderzy biznesu znów są na topie oczekiwano przybycia w Davos prywatnymi odrzutowcami w przyszłym tygodniu, powodując kolejny wzrost emisji.

„Bogaci i potężni przybywają do Davos, aby dyskutować o klimacie i nierównościach za zamkniętymi drzwiami, korzystając z najbardziej nierównego i zanieczyszczającego środowiska środka transportu: prywatnych odrzutowców” – powiedziała Clara Maria Schenck, działaczka transportowa w ramach Europejskiej Kampanii Mobilności Greenpeace. Najcieplejsze dni stycznia Oczywiście, społeczności na całym świecie zmagają się z ekstremalnymi zjawiskami pogodowymi spowodowanymi kryzysem klimatycznym”.

Grafika przedstawia długość lotu prywatnych odrzutowców na spotkanie Światowego Forum Ekonomicznego w 2022 roku

Wśród lotów na lotniska w pobliżu Davos w zeszłym roku 53% stanowiły loty krótkodystansowe na odległość mniejszą niż 750 km (466 mil), które można było odbyć koleją lub samochodem, a 38% dotyczyło odległości mniejszych niż 500 km. Najkrótsza zarejestrowana podróż miała tylko 13 mil.

Celem spotkania Światowego Forum Ekonomicznego w 2023 r. jest zajęcie się kryzysem klimatycznym i innymi „trwającymi kryzysami” i wezwano do „odważnych działań zbiorowych”. Loty prywatnymi odrzutowcami nie są regulowane w Unii Europejskiej, ale są najbardziej zanieczyszczającym środkiem transportu na przebyty kilometr.

Schenk wezwał przywódców, aby nie podróżowali w tym roku prywatnym odrzutowcem i ogólnie zakazali jego używania. „Biorąc pod uwagę, że 80% światowej populacji nigdy nie latało samolotem, ale cierpi z powodu konsekwencji szkodliwych dla klimatu emisji lotniczych, a Światowe Forum Ekonomiczne twierdzi, że jest zaangażowane w realizację celu klimatycznego 1,5°C w Paryżu, ten roczny wzrost prywatne odrzutowce to odrażająca lekcja – powiedziała, pogrążona w hipokryzji.

READ  Twitter prosi teraz DZIESIĄTKI nowo zwolnionych pracowników o powrót do pracy nad nowymi produktami

Prywatne odrzutowce muszą przejść do historii, jeśli mamy zapewnić wszystkim zieloną, sprawiedliwą i bezpieczną przyszłość. Tak zwani światowi przywódcy powinni dawać przykład i zakazać prywatnych samolotów i bezużytecznych krótkich podróży.

Brytyjski premier Rishi Sunak został oskarżony o szydzenie ze swoich obietnic klimatycznych Marnowanie pieniędzy podatników Po tym, jak wyszło na jaw, podróżował samolotem RAF z Londynu do Leeds, oddalonego o około 200 mil.

Sunak skorzystał z samolotu, aby udać się w poniedziałek do kliniki medycznej Rutland Lodge, którą odwiedził z ministrem opieki społecznej, Helen Whatley. Downing Street podkreślał, że sposób podróżowania był „najbardziej efektywnym wykorzystaniem jego czasu”.