Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Emisje ocieplające planetę od bekających krów widzianych z kosmosu

Emisje ocieplające planetę od bekających krów widzianych z kosmosu

Zgodnie z komunikatem prasowym firmy emisje zostały wykryte w lutym przez satelity firmy GHGSat zajmujące się danymi środowiskowymi o wysokiej rozdzielczości. W kwietniu analiza firmy potwierdziła, że ​​emisje pochodziły z pola do tuczenia bydła w kalifornijskiej Joaquin Valley.

Satelity zarejestrowały pięć emisji, mówi GHGSat. Firma podała, że ​​gdyby te emisje trwały tylko przez rok, uwolniona zostałaby wystarczająca ilość gazu „do zasilania 15 402 domów”.

Brody White, dyrektor sprzedaży w GHGSat, powiedział CNN, że po raz pierwszy firma dowiedziała się, gdzie naukowcy byli w stanie wykorzystać zdjęcia satelitarne do określenia emisji metanu z hodowli zwierząt. Firma posiada na orbicie trzy satelity o wysokiej rozdzielczości, które wcześniej wykorzystywała do pomiaru emisji z odkrywkowych kopalni węgla. GHGSat twierdzi, że każdy satelita jest wielkości tylko kuchenki mikrofalowej.

„To naprawdę przesuwa naszą kopertę” – powiedział White. „To, co nas wyróżnia, to fakt, że naprawdę możemy dotrzeć do źródła” emisji, skupiając się na konkretnych polach tuczu.

Każdy satelita leci nad określoną lokalizacją tylko przez 20 sekund, powiedział White, i rejestruje szybkie „zdjęcie” emisji. Z biegiem czasu regularne monitorowanie za pomocą tych satelitów może stworzyć „obraz poklatkowy”, pokazujący zmiany emisji w czasie, umożliwiając na przykład rolnikom testowanie wpływu różnych diet na emisje metanu krów.

READ  Naukowcy odkryli gigantyczną tropikalną masę wody na środku Oceanu Atlantyckiego