Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Emerytowany profesor inżynierii przedstawia prezent na rozpoczęcie Klubu Kosmicznego SDSU |  centrum wiadomości

Emerytowany profesor inżynierii przedstawia prezent na rozpoczęcie Klubu Kosmicznego SDSU | centrum wiadomości


Po ponad 30 latach prowadzenia kursów, emerytowany wykładowca i inżynier lotnictwa Mauro Pierucci zwraca się do SDSU w formie funduszy na założenie klubu kosmicznego.

Stany Zjednoczone po raz pierwszy wylądowały astronautów na Księżycu w 1969 roku. Od tego czasu odbyło się pięć dodatkowych lądowań w celu zbadania i zrozumienia najbliższych sąsiadów Ziemi.

Co wydarzy się w 2023 roku i później, ponad 50 lat później, gdy kolejne pokolenie aspirujących badaczy kosmosu z Uniwersytetu Stanowego w San Diego będzie gotowe do startu?

Nie jest tajemnicą, że branża lotnicza przeżywa boom. Od prywatnych firm finansujących satelity, potencjalne lądowania na Księżycu i nie tylko, Stany Zjednoczone ponownie stają się aktywne w inicjatywach eksploracji kosmosu. emerytowany profesor Mauro Perucci Zanotuj.

Perucci W latach 1979-2011 wykładała inżynierię lotniczą w College of Engineering, inspirując studentów do studiowania i wielkich marzeń o odkrywaniu wielkiej niewiadomej: przestrzeni kosmicznej.

Pierucci przekazał uczelni darowiznę na założenie klubu SDSU Outer Space Club w nadziei, że jego zasoby umożliwią studentom myślenie na dużą skalę i zdobycie umiejętności potrzebnych do odniesienia sukcesu w przemyśle lotniczym.

„Chcę zobaczyć, jakie idee i problemy będą potrzebne i używane przez nasze społeczeństwo w ciągu najbliższych 20 do 50 lat” – powiedział Pierucci.

w przeszłości

Kiedy Perucci był w szkole średniej i na studiach, wyścig kosmiczny był w pełnym rozkwicie po tym, jak sowieckie satelity „pobiły nas w dziesiątkę”, jak to ujął.

Sukces tych lotów sprawił, że Perucci zaczął marzyć o przyszłości i skłonił go do kontynuowania kariery w inżynierii lotniczej.

„Marzyłem o astronautach udających się na Księżyc i dalej, ale niestety postęp zakończył się wraz z ostatnim lądowaniem na Księżycu ponad 50 lat temu” – powiedział.

Będąc osobiście nauczycielem i mentorem studentów SDSU, Pierucci głęboko wierzy, że pomysły, które będziemy wykorzystywać w przestrzeni kosmicznej w nadchodzących dziesięcioleciach i później, będą pochodzić od talentów SDSU, jeśli dysponują oni odpowiednimi zasobami.

READ  Najwyższe piętro jest wynajmowane w widocznym miejscu biurowym w Nottingham

Nowy start

Wręczając startowy prezent Space Club, „Głęboko wierzę, że w niedalekiej przyszłości nasze społeczeństwo będzie miało ogólnie bardziej agresywny dostęp do przestrzeni kosmicznej i myślę, że jest to obszar bardzo pozytywnej przyszłości dla naszego następnego pokolenia, ”Perucci powiedział. „Chcę pobudzić następne pokolenie inżynierów do myślenia daleko w przyszłość i mam nadzieję, że For the Space Club to zrobi”.

Justina Lynchastudent czwartego roku inżynierii lotniczej z wykształceniem informatycznym, należy do Next Generation.

Jako prezes nowego klubu ma nadzieję nawiązać kontakt i zaangażować swoich kolegów w sposób, który pozwoli im współpracować przy bieżących projektach badawczych zorientowanych na przestrzeń kosmiczną.

„Ostatnio wzrosło zainteresowanie eksploracją kosmosu i misjami kosmicznymi” – powiedział Lynch. „Myślę, że bardzo ważne jest, aby umożliwić studentom zapoznanie się z branżą, a tym samym wprowadzić następne pokolenie inżynierów dla przemysłu lotniczego”.

Pod hasłem „Przyszłość zaczyna się od ciebie” Space Club chce zostać zauważony przez firmy z branży kosmicznej za pośrednictwem lokalnych wiadomości. Mają też nadzieję, że będą postrzegane jako sposób na zaangażowanie uczniów w pozaszkolny projekt, z którego mogą być dumni.

przyszłe kierunki

Klub Kosmiczny Rozpoczyna rekrutację członków którzy chcą dyskutować o pomysłach misji kosmicznych, zdobyć praktyczne doświadczenie w następnej generacji projektów kosmicznych i znaleźć społeczność na kampusie, klub „trenuje jednego astronautę na raz”.

Celem Lyncha po ukończeniu studiów jest „praca nad misjami eksploracji kosmosu przez ludzi i, jeśli mam szczęście, samemu polecieć w kosmos”.

Dzięki darowiznie Perucci ma nadzieję, że spełni się jego marzenie w fundacji, w której spędził ponad trzy dekady swojej kariery.

„Mam nadzieję, że wsparcie, którego udzielam Space Club, zachęci innych wykładowców honorowych do wniesienia wkładu w obszary, które chcieliby zobaczyć w przyszłości”.

O inżynierii kosmicznej SDSU: Program dla absolwentów inżynierii lotniczej zajął 50. miejsce w kraju w 2023 r. Według US News and World Report. Departament współpracuje z silnym lokalnym przemysłem lotniczym San Diego, amerykańskimi laboratoriami krajowymi i stowarzyszeniami zawodowymi lotnictwa, aby sprostać obecnym i pojawiającym się wyzwaniom. Oferuje możliwości, w tym projekt rakietowy SDSU, tunel aerodynamiczny SDSU oraz projekt Women of Aeronautics and Astronautics Project. Oddział AE ma silne powiązania z tętniącym życiem lokalnym przemysłem lotniczym San Diego. Studenci AE konsekwentnie biorą udział i zdobywają prestiżowe nagrody w konkursach krajowych i międzynarodowych. Absolwenci wydziału zostali docenieni za swoją rolę w rozwoju eksploracji kosmosu podczas ich kariery.

READ  Naukowcy łamią kod kosmicznych planów