Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Elon Musk wita załogę SpaceX w domu z 50 milionami dolarów darowizny na cele charytatywne | SpaceX

Zaskoczony Elon Musk Pierwsza załoga kosmicznych turystów Z prezentem powitalnym do domu po ich przełomowej wyprawie na orbitę, która zakończyła się w sobotę wieczorem: Przekaż 50 milionów dolarów na cele charytatywne dla dzieci St Jude.

Miliarder założyciel SpaceX ćwierkanie Wkrótce po tym, jak wody Atlantyku zmyły się z wybrzeży Florydy, przekazywał pieniądze, aby osiągnąć wyznaczony przez misję cel, jakim było zebranie 200 milionów dolarów na rzecz Szpital Dziecięcy św. Judy w Tennessee.

„Policz mnie na 50 milionów dolarów”, napisał Musk w odpowiedzi na tweeta od czteroosobowej ekipy, że to oni. zdrowy. Dom”. Ekipa poprosiła publiczność o pomoc w osiągnięciu celu zbiórki pieniędzy.

Jared Eiskman, patron i lider ekspedycji znany jako Inspiracja 4, Płacić SpaceX Nie ujawnił milionów na podróż i sam przekazał swoje pierwsze 100 milionów dolarów na cele charytatywne.

38-letni Isaacman, przedsiębiorca i pilot, powiedział, że chciał pokazać, że zwykli ludzie potrafią wlecieć na orbitę. Przeprowadził loterię na jednym z czterech miejsc i konkurs dla swojego klienta w Allentown w Pensylwanii, firmy obsługującej płatności, Shift4 Payments, w porównaniu z innym.

oni SpaceX Kapsuła spadła na spadochronie do oceanu tuż przed zachodem słońca, niedaleko miejsca, w którym trzy dni wcześniej rozpoczęła się ich podróż.

„Basim SpaceXWitaj z powrotem na planecie Ziemia”. „Twoja misja pokazała światu, że kosmos jest dla nas wszystkich”.

„Dziękuję bardzo, SpaceX” – powiedział Isaacman. „To była dla nas niesamowita podróż… dopiero się zaczynaliśmy”.

Całkowicie amatorska załoga jako pierwsza opłynęła świat bez profesjonalnego astronauty. W pełni zautomatyzowana kapsuła Dragon osiągnęła niezwykłą wysokość 363 mil po starcie w środę. Pasażerowie cieszyli się widokiem lądu przez duże okno w kształcie bańki dodane do górnej części kapsuły.

Ta czwórka była pierwszymi podróżnikami kosmicznymi, którzy zakończyli swoją podróż na Oceanie Atlantyckim od czasu Apollo 9 w 1969 roku. Dwie poprzednie operacje załogowe SpaceX z astronautami NASA odbywały się w Zatoce Meksykańskiej. Członkowie załogi mieli przejść badania lekarskie przed udaniem się helikopterem do Centrum Kosmicznego im. Kennedy’ego, aby połączyć się z rodzinami.

READ  Ron DeSantis ogłasza swoją kandydaturę na prezydenta na Twitterze razem z Elonem Muskiem
SpaceX tworzy historię z pierwszą całkowicie cywilną załogą wystrzeloną na orbitę - wideo
SpaceX tworzy historię z pierwszą całkowicie cywilną załogą wystrzeloną na orbitę – wideo

„To była bardzo czysta praca od początku do końca” – powiedział Benji Reed, starszy menedżer SpaceX.

Prawie 600 osób przybyło w kosmos – to karta wyników, która rozpoczęła się 60 lat temu i oczekuje się, że przyśpieszy wraz z ocieplaniem się turystyki kosmicznej.

Reed spodziewa się do sześciu prywatnych lotów rocznie, wciśniętych między starty astronautów NASA. Cztery loty SpaceX zostały już zarezerwowane, przewożąc płacących klientów na stację kosmiczną w towarzystwie byłych astronautów NASA.

Pierwsza jest skierowana na początku przyszłego roku, a trzech przedsiębiorców zapłaci po 55 milionów dolarów każdy. Rosja planuje również wyznaczyć aktora i reżysera do zdjęć w przyszłym miesiącu, a japońskiego biznesmena w grudniu.

Klienci zainteresowani szybkimi wycieczkami zwracają się do Virgin Galactic autorstwa Richarda Bransona i Blue Origin autorstwa Jeffa Bezosa. Obaj polecieli rakietami na skraj kosmosu w lipcu. Ich loty trwały od 10 do 15 minut.