Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Eliminacje do Mistrzostw Świata 2022: wszystko, co musisz wiedzieć | wiadomości piłkarskie

Walia i Szkocja potwierdziły swoje miejsce w kwalifikacjach do Mistrzostw Świata 2022, dołączyły również Portugalia i Włochy, więc jak to jest?

Jak działają kwalifikacje?

Zwycięzcy z każdej grupy automatycznie kwalifikują się do finałów Mistrzostw Świata, które potrwają od 21 listopada do 18 grudnia 2022 r., ale trzy inne drużyny zdecydują o swoich miejscach pod koniec kwalifikacji w marcu.

Kwalifikacje odbywają się od Od 24 do 29 marca 2022, z 10 wicemistrzami grupy, do których dołączyło dwóch najlepszych zwycięzców grup z klasyfikacji generalnej Ligi Narodów UEFA 2020/21, którzy nie zakwalifikowali się bezpośrednio jako zwycięzcy grup i nie zakwalifikowali się jeszcze jako zdobywcy drugiego miejsca w grupie.

Użyj przeglądarki Chrome, aby uzyskać dostęp do odtwarzacza wideo

Najważniejsze wydarzenia meczu eliminacyjnego do Mistrzostw Świata w grupie F między Mołdawią a Szkocją

Podczas remisowego meczu play-off 26 listopada 2021Te dwanaście drużyn zostanie wylosowanych na trzech jednorazowych torach play-off w półfinale i finale, a trzech zwycięzców zakwalifikuje się do turnieju w Katarze.

Loteria zostanie uszeregowana na podstawie punktów kwalifikacyjnych. Sześciu zdobywców drugiego miejsca zostanie rozstawionych i rozegra swoje mecze u siebie, podczas gdy pozostałe cztery – plus dwie drużyny Ligi Narodów UEFA – nie będą sklasyfikowane i zmierzą się w meczu wyjazdowym.

Eliminacje do Mistrzostw Świata

Dzięki zwycięstwu nad Danią w ostatnim meczu kwalifikacyjnym, Szkocja Są rozstawieni do play-offów, co oznacza, że ​​będą grać u siebie w półfinale play-off. Walia Ten sam los spotkał go we wtorek zremisowanym z Belgią w Cardiff.

Jak działają kwalifikacje?

Play-offy odbędą się od 24 do 29 marca, a do 10 wicemistrzów grupy dołączą dwaj najlepsi zwycięzcy grup z klasyfikacji generalnej Ligi Narodów Zjednoczonych 2020/21, którzy nie zakwalifikowali się bezpośrednio jako zwycięzcy grupy i nie wejdź do play-offów. Już jako druga grupa.

READ  Tottenham 1-1 Arsenal: Vivian Miedema spóźnia się, aby wykluczyć Tottenham z gry w kobiecej koszykówce | wiadomości piłkarskie

Te 12 drużyn zostanie wylosowanych na trzy jednorazowe tory play-off w półfinale i finale. Trzej zwycięzcy kwalifikują się do Pucharu Świata.

Kto plasuje się w play-offach?

Portugalia
Szkocja
Włochy
Rosja

Szwecja
Walia

Walia

Kto nie jest w play-offach?

Austria
Macedonia Północna
indyk
Polska
Ukraina
Republika Czeska

Jaka jest data loterii uzupełniającej i jak się ona odbędzie?

Losowanie odbędzie się w Zurychu w piątek 26 listopada od godziny 16:00 czasu brytyjskiego.

Sześciu zdobywców drugiego miejsca w rankingu – w oparciu o kryteria, począwszy od punktów, różnicy bramek i zdobytych bramek – zostanie przydzielonych do puli 1 i powróci w sześciu meczach półfinałowych jako drużyna gospodarzy.

Pozostałe drużyny z puli 2 zostaną wylosowane do półfinałów 1-6.

Odbędą się trzy tory play-off, z których każdy zakwalifikuje się do finału Pucharu Świata.

Półfinały 1 i 2 tworzą tor A, półfinały 3 i 4 toru B oraz półfinały 5 i 6 będą rywalizować na torze C.

Aby wyłonić zwycięzcę półfinałów, który zagra u siebie w finale, dla każdego toru zostanie przeprowadzone dodatkowe losowanie.

Kiedy odbywają się play-offy?

półfinał: czwartek 24 marca 2022

Finały play-offów: wtorek 29 marca 2022

UEFA potwierdzi daty rozpoczęcia losowania po losowaniu.

Jaki jest format i harmonogram Mistrzostw Świata?

Mistrzostwa Świata FIFA 2020 Katar

Na Mistrzostwach Świata 2022 w Katarze wezmą udział 32 drużyny w ośmiu grupach po cztery.

Każdego dnia w fazie grupowej, która potrwa 12 dni, będą rozgrywane cztery mecze, w których zwycięzcy i wicemistrzowie awansują do 1/8 finału.

Po losowaniu finałów mecze będą przydzielane tylko do niektórych miejsc, więc organizatorzy mogą wybrać optymalne godziny rozpoczęcia meczu, które będą odpowiadać widzom telewizyjnym w różnych krajach, a także fanom w Katarze.

Losowanie finałów zaplanowano na kwiecień 2022 r., po marcowym oknie na mecze międzynarodowe.

W przeciwieństwie do Euro 2020, 17 grudnia odbędzie się mecz o trzecie miejsce.

READ  Phillipsin wygrywa kolejny etap na Vuelcie, a Elisundy obejmuje prowadzenie

Faza grupowa: 21 listopada – 2 grudnia
1/8 finału: 3-6 grudnia
Ćwierćfinały: 9/10 grudnia
półfinał: 13 i 14 grudnia
ostatni: 18 grudnia

Kiedy zaczynają się mecze?

FIFA potwierdziła, że ​​pierwsze dwie rundy meczów rozpoczną się o godzinie 13:00, 16:00, 19:00 i 22:00 czasu lokalnego (10, 13:00, 16:00 i 19:00 w Wielkiej Brytanii).

Czas rozpoczęcia ostatniej rundy meczów grupowych i meczów pucharowych to 18:00 i 22:00 czasu lokalnego (15:00 i 19:00 czasu brytyjskiego). Finał rozpocznie się o godzinie 18:00 czasu lokalnego (15:00 czasu brytyjskiego).