Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Eliminacje Brazylii i Argentyny do Mistrzostw Świata FIFA odwołane

Eliminacje Brazylii i Argentyny do Mistrzostw Świata FIFA odwołane

Dwa organy zarządzające piłką nożną w obu krajach poinformowały we wtorek, po osiągnięciu porozumienia z FIFA w sprawie odwołania meczu, że mecz eliminacyjny do Mistrzostw Świata między Brazylią a Argentyną nie zostanie rozegrany, po osiągnięciu porozumienia z Międzynarodowym Związkiem Piłki Nożnej ( FIFA).

Obie drużyny zgodziły się zapłacić grzywnę za nierozegranie kwalifikacji, które zostały zawieszone wkrótce po rozpoczęciu we wrześniu ubiegłego roku, kiedy brazylijscy urzędnicy ds. zdrowia weszli na boisko, mówiąc, że czterech argentyńskich graczy naruszyło protokoły COVID-19.

FIFA chciała, aby mecz został rozegrany w przyszłym miesiącu, chociaż stało się to zasadniczo bezsensowne po tym, jak Brazylia i Argentyna zakwalifikowały się do Mistrzostw Świata w Katarze, mimo że grały mniej niż inne kraje Ameryki Południowej.

Początkowo FIFA ukarała władze piłkarskie obu krajów i zażądała rozegrania meczu. Konfederacja Brazylijska i Federacja Argentyńska wniosły sprawę do Sądu Arbitrażowego ds. Sportu, a trzy strony zgodziły się na anulowanie meczu.

READ  JD Sports wyłącznym właścicielem operatora handlu detalicznego sportowego w Polsce - Footwear News