Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Electronic Arts podpisuje umowę o wartości 1,4 miliarda dolarów na zakup brytyjskiej firmy produkującej gry wideo Plademic | Gry

Electronic Arts zawarło umowę o wartości 1,4 miliarda dolarów (1,04 miliarda funtów) na zakup Playdemic, producenta gier mobilnych najlepiej znanego z serii Golf Clash, najnowszego brytyjskiego producenta gier wideo, który został przejęty przez giganta z Kalifornii.

W przypadku EA, producenta gier, w tym Battlefield i The Sims, zawarła umowę na gotówkę z właścicielem Playdemic, firmą Warner Bros z AT&T. Gry Podział stanowi najnowszy krok w kierunku rozwoju biznesu gier sportowych i mobilnych.

Playdemic, założona w 2010 roku z siedzibą w Cheshire, została przejęta przez EA Umowa o wartości 954 milionów funtów w grudniu na zakup Codemasters z Warwickshireproducent gier symulacyjnych wyścigów, w tym serii Formuły 1.

„Cieszymy się, że możemy oficjalnie powitać zespół Playdemic w Electronic Arts, dodając do naszego rosnącego portfolio urządzeń mobilnych i poszerzając naszą pozycję lidera w sporcie” – powiedział Andrew Wilson, dyrektor generalny EA. „Dodanie niesamowitego zespołu Playdemic nie tylko zwiększa siłę naszych mobilnych zespołów na całym świecie, ale także kontynuuje naszą ekspansję i inwestycje w talenty z Wielkiej Brytanii”.

EA, której wartość rynkowa wynosi 37 miliardów dolarów, jest właścicielem franczyz sportowych, w tym Fifa i Madden NFL. Zakup Playdemic jest największym w historii firmy.

Firma Playdemic z siedzibą w Wilmslow została założona przez Paula Gouge i Alexa Rigby – którzy nadal pełnią odpowiednio funkcję szefa studia i dyrektora kreatywnego – w 2010 roku, a współzałożyciel Game Workshop, Ian Livingston, był uważany za głównego inwestora.

Subskrybuj codzienną pocztę Business Today lub śledź Guardian Business na Twitterze w BusinessDesk

W 2011 r. firma RockYou zajmująca się grami społecznościowymi nabyła Playdemic, która przyciągnęła swój wczesny sukces na Facebooku Gourmet Ranch, ale została odsprzedana założycielom w tym samym roku po tym, jak amerykańska firma popadła w kłopoty finansowe.

Założyciele Playdemic sprzedali firmę spółce zależnej Warner Brothers, TT Games w 2017 roku, krótko po tym, jak deweloper uruchomił Golf Clash, który jest obecnie jedną z największych mobilnych gier sportowych w Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych z ponad 80 milionami pobrań na całym świecie. Firma zatrudnia obecnie 65 pracowników.

READ  Nerdle to nowy klon Wordle oparty na matematyce - Jak grać w trudną codzienną łamigłówkę matematyczną | Gry | Zabawa

„To ekscytujący dzień dla Playdemic, ponieważ stajemy się częścią rodziny Electronic Arts”, powiedział Gouge. „Jestem dumny, że mogę wnieść niesamowity talent znaleziony w Playdemic do biznesu EA, aby dalej budować na niesamowitym sukcesie Golf Clash i tworzyć nowe gry, które naszym zdaniem mogą być jeszcze bardziej skuteczne w dostarczaniu rozrywki i angażowaniu odbiorców na całym świecie”.