Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Ekspert od śmierci wyrzuca najbardziej szalone żądania popiołu z fajerwerków w kosmos podczas rewolucji pogrzebowej

Ash Master ma misję, by tchnąć trochę życia w „wiktoriański i apokaliptyczny” świat śmierci.

Od czasu podjęcia pracy winiarskiej 31-letni Matt Morgan pomaga pogrążonym w żałobie rodzinom świętować swoich bliskich w poważnym zerwaniu z tradycją.

Matt powiedział Daily Star, że nie ma powodu, dla którego wszystkie pogrzeby miałyby być tym samym drastycznym i niefortunnym wydarzeniem, które zademonstrował 1000 rodzinom podczas pandemii.

Usuń formalności pogrzebowe i nagle prochy mogą zostać wypuszczone w fajerwerkach lub nawet w kosmos za 1000 funtów, Do widzenia Dyrektor pogrzebowy mówi, że zmarł.

Matt mówi, że coraz więcej osób odwraca się od tradycyjnych pogrzebów

„Mamy ludzi, którzy mówią »pochowaj mnie w trumnie w kształcie butelki ginu«, transportujemy prochy na całym świecie i współpracujemy z firmą, która wysyła prochy w kosmos i rozrzuca je w kosmosie. ”

Matt z Bristolu dodał: „Zajmujemy się szczegółami, a następnie wracamy do rodziny i mamy biesiadników i partnerów, aby przedstawić ludzi, którzy mogą robić wspaniałe rzeczy z prochami.

„Czy to sadzenie z nimi drzewa, wysyłanie ich jako fajerwerków, czy zabieranie ich w kosmos.

„Myślę, że to około 1000 funtów i jest wysyłane w balonie z helem, a ty masz zamiar uzyskać na żywo materiał z uwalnianych prochów”.

Urang wycieczki
Fairwill używa lotów Aury do rozrzucania popiołu w kosmosie

Ograniczenia związane z koronawirusem miały ogromny wpływ na pogrzeby w Wielkiej Brytanii, ponieważ zakazano dużych zgromadzeń, a ceremonie na żywo były transmitowane lub pomijane.

Matt wyjaśnił, że surowe środki oznaczały, że więcej osób szukało go, aby uporządkować coś po wyjęciu z pudełka.

Powiedział: „W ciągu ostatnich 12 miesięcy jedna na pięć osób została poddana kremacji bez krematorium (kremacja bezpośrednia).

READ  Sonda kosmiczna Juno NASA rejestruje oszałamiający widok księżyców Jowisza Io i Europa – oraz krateru na Ganimedesie

„Nie chodzi tylko o to, że nie chcą usługi, ale dlatego, że nie chcą groteskowej wiktoriańskiej rzeczy.

„Chcą odzyskać prochy i rozrzucić je na plaży lub zabrać osobę na morze, chcą mieć pokaz sztucznych ogni z przyjaciółmi i rodziną, a może w ogóle nie chcą nic robić”.

Dzięki Farewill, który pomógł zbudować od podstaw w Kalifornii w Stanach Zjednoczonych, Matt myśli, że prowadzi rewolucję w zabawie na pogrzebach.

słoik
Prochy są teraz rozrzucane w kreatywny sposób

Powiedział: „Istnieje prawdziwy punkt zwrotny w branży. Dla ludzi, którzy tego chcą, połowa ludzi chce, aby ich pogrzeb był opisywany jako celebracja życia, a nie pogrzeb, i myślę, że to naprawdę wielka rzecz. zobaczyć.”

„Kiedyś skupiali się wyłącznie na utracie czerni i płaczu w krematorium, ale każde życie jest inne i jest to także okazja do uczczenia osoby po jej odejściu.

„Dla ludzi, którzy tego chcą, jest taki element zabawy, jak noszenie dużego kapelusza i głupich okularów na pogrzebie lub koktajl i impreza po odzyskaniu prochów”.

Matt mówi, że poznawanie nowych ludzi i ujawnianie swojego stanowiska pracy jest zdecydowanie interesujące.

Podczas gdy niektórzy byli zdumieni jego rolą wokół śmierci, inni zwrócili się do niego jako mentor w terenie.

pogrzeb
Matt mówi, że niektórzy ludzie byli zszokowani jego zawodem

Aby uzyskać więcej wspaniałych historii z The Daily Star, zapisz się do jednego z naszych biuletynów tutaj

„Ma tendencję do dzielenia tłumu” – powiedział Matt. „Myślę, że około 20% ludzi jest całkowicie zszokowanych, a szczególnie starsze pokolenie uważa, że ​​to w ogóle niesmaczna rzecz w moim życiu.

„Ale około 80% ludzi desperacko chce ze mną o tym porozmawiać, ponieważ nikt inny tego nie zrobi, będą rozmawiać o pogrzebie, który się nie udał, jak telefon pastora, który ciągle dzwonił, ktoś upuścił trumnę lub coś takiego.

READ  Brian Cox ostrzega przed Cop26 | Brian Cox

„Cóż, otwiera drzwi do ciekawych rozmów”.