Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Ekspansja Primark trwa z pierwszym sklepem w Pradze

Ekspansja Primark trwa z pierwszym sklepem w Pradze

Detalista Primark otworzył swój pierwszy sklep w Czechach, kontynuując ekspansję w całej Europie i Stanach Zjednoczonych.

Nowy sklep, zlokalizowany na Placu Wacława w Pradze, stworzy ponad 300 miejsc pracy na 14. i 396. sklepie Primark.

Primark powiedział, że nowy sklep w Pradze jest kolejnym kamieniem milowym w ekspansji na Europę Środkowo-Wschodnią, łącząc Lublanę w Słowenii i dwa sklepy Primark w Polsce – w Warszawie i nowo otwarty dom towarowy w Poznaniu.

Primark podpisał również umowę najmu na otwarcie swojego pierwszego sklepu na Słowacji, a także zapowiedział dodatkowe polskie sklepy w Krakowie i Katowicach, a także drugi sklep w Czechach w Brnie w 2022 roku.

Nowy sklep w Pradze obejmuje 49 800 stóp kwadratowych powierzchni handlowej na trzech piętrach i zawiera 35 kas i 56 wygodnych pokoi.

Paul Marchant, dyrektor generalny Primark, powiedział, że Czechy są kolejnym ważnym rynkiem dla firmy, ponieważ kontynuuje ekspansję w Europie Środkowo-Wschodniej i buduje sieć nowych sklepów w całym regionie.

Primark została założona w Dublinie w 1969 roku, gdzie działa jako czapki i ma 396 sklepów o powierzchni sprzedaży ponad 16,5 miliona stóp kwadratowych, w 13 krajach, w tym w Irlandii, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Portugalii, Niemczech, Holandii, Belgii , Austria, Francja, Stany Zjednoczone, Włochy, Słowenia i Polska .

Zatrudnia ponad 70 000 osób, aw ostatnim roku obrotowym firma otworzyła 12 sklepów, tworząc ponad 2800 nowych miejsc pracy.

READ  Plan przebudowy dawnej bazy RAF w północnej Walii, która stała się domem dla wygnanych polskich pilotów i żołnierzy