Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Ekskluzywny projekt Drift Games na PS5 nie wydaje się rozwijać dobrze

Ekskluzywny projekt Drift Games na PS5 nie wydaje się rozwijać dobrze

Zdjęcie: Push Square

Deviation Games było jednym z nielicznych nowych studiów, z którymi Sony podpisało umowy na wyłączność na początku tej generacji, ale podczas gdy firmy takie jak Haven Studios i Firewalk zostały oficjalnie przejęte przez japońskiego giganta, współzałożyciel Jason Blundell opuścił zespół pod koniec zeszłego roku. rok . Teraz wygląda na to, że projekt mógł trafić na mur, np Ogromna część dewelopera został zwolniony, a raporty wskazują, że zwolniono nawet 90 pracowników.

Wynika to ze spekulacji z początku tygodnia dotyczących gier Final Strike. Deweloper Rocket Arena rzekomo współpracował z Deviation Games jako studio wsparcia nad tytułem AAA, ale ostatnio zwolnił także garstkę pracowników, a niektórzy zauważyli, że Sony mogło wyciągnąć wtyczkę z projektu. Wiemy, że na początku tego miesiąca przeprowadził wewnętrzną recenzję, której kulminacją było również zamknięcie PixelOpus, więc wydaje się możliwe – choć nie potwierdzone – że właściciel platformy mógł porzucić tę wersję.

Oczywiście, dokładnie Co W jakim zespole pracował, nie jest jasne. Rozpoczęcie pełnej produkcji planowane jest na 2022 rok, a zespół powiększył się do 100 pracowników pod koniec 2021 roku. Ale we wrześniu ubiegłego roku Blundell odszedł i od tamtej pory nie słyszeliśmy ani słowa. Zespół składa się z wielu weteranów Call of Duty i Destiny, więc założono, że pracuje nad jakąś kooperacyjną strzelanką pierwszoosobową, ale nie zostało to oficjalnie potwierdzone.

Skontaktujemy się z Sony i spróbujemy uzyskać informacje na temat statusu Deviation Games, ale nie możemy wstrzymać oddechu, czekając na odpowiedź. Prawdopodobnie można bezpiecznie powiedzieć, że to po prostu się nie łączyło…

READ  Gry PS Plus wyciekły we wrześniu 2021 r.