Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Ekskluzywny projekt Drift Games na PS5 nie wydaje się rozwijać dobrze

Zdjęcie: Push Square

Deviation Games było jednym z nielicznych nowych studiów, z którymi Sony podpisało umowy na wyłączność na początku tej generacji, ale podczas gdy firmy takie jak Haven Studios i Firewalk zostały oficjalnie przejęte przez japońskiego giganta, współzałożyciel Jason Blundell opuścił zespół pod koniec zeszłego roku. rok . Teraz wygląda na to, że projekt mógł trafić na mur, np Ogromna część dewelopera został zwolniony, a raporty wskazują, że zwolniono nawet 90 pracowników.

Wynika to ze spekulacji z początku tygodnia dotyczących gier Final Strike. Deweloper Rocket Arena rzekomo współpracował z Deviation Games jako studio wsparcia nad tytułem AAA, ale ostatnio zwolnił także garstkę pracowników, a niektórzy zauważyli, że Sony mogło wyciągnąć wtyczkę z projektu. Wiemy, że na początku tego miesiąca przeprowadził wewnętrzną recenzję, której kulminacją było również zamknięcie PixelOpus, więc wydaje się możliwe – choć nie potwierdzone – że właściciel platformy mógł porzucić tę wersję.

Oczywiście, dokładnie Co W jakim zespole pracował, nie jest jasne. Rozpoczęcie pełnej produkcji planowane jest na 2022 rok, a zespół powiększył się do 100 pracowników pod koniec 2021 roku. Ale we wrześniu ubiegłego roku Blundell odszedł i od tamtej pory nie słyszeliśmy ani słowa. Zespół składa się z wielu weteranów Call of Duty i Destiny, więc założono, że pracuje nad jakąś kooperacyjną strzelanką pierwszoosobową, ale nie zostało to oficjalnie potwierdzone.

Skontaktujemy się z Sony i spróbujemy uzyskać informacje na temat statusu Deviation Games, ale nie możemy wstrzymać oddechu, czekając na odpowiedź. Prawdopodobnie można bezpiecznie powiedzieć, że to po prostu się nie łączyło…

READ  Każda gra z The Wholesome Direct 2022 zostanie zmieniona