Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

EKSKLUZYWNIE: Polska niespodziewanie sprzeciwia się unijnemu planowi wsparcia Ukrainy

Brukselski korespondent Al Mayadeen zwraca uwagę na „zaskakujący” sprzeciw Polski wobec europejskiego planu wsparcia Ukrainy, który jest jedną z nowych przeszkód napotykanych przez europejski plan wsparcia Ukrainy.

  • Niespodziewany sprzeciw Polski wobec unijnego planu wsparcia Ukrainy stwarza nowe przeszkody dla UE
    Niespodziewany sprzeciw Polski wobec unijnego planu wsparcia Ukrainy stwarza nowe przeszkody dla UE

„Istnieją nowe przeszkody na drodze do europejskiego planu zapewnienia Ukrainie 18 miliardów euro do 2023 roku”. Al MayadeenPrzedstawiciel Brukseli potwierdził w czwartek, że stało się tak po „zaskakującym” sprzeciwie Polski wobec umowy pakietowej z UE.

Posłowie do Parlamentu Europejskiego 24 listopada zatwierdziła pożyczkę w wysokości 18 miliardów euro na pomoc Ukrainie w czasie wojny.

Rada Europy W sobotę ogłosiła, że ​​zatwierdzi pakiet dokumentów, które pozwolą Unii Europejskiej udzielić Ukrainie wsparcia w wysokości 18,9 mld dolarów do 2023 roku.

Rada wydała oświadczenie, w którym stwierdziła, że ​​„UE osiągnęła porozumienie w sprawie pakietu legislacyjnego, który ma sfinansować Ukrainę kwotą 18 miliardów euro w 2023 roku”.

„Wniosek został dziś przyjęty przez Radę w drodze procedury pisemnej i zostanie przyjęty przez Parlament Europejski w przyszłym tygodniu” – dodano w oświadczeniu.

Z kolei polski premier Mateusz Murawski zaapelował do Europejczyków o przekazanie środków finansowych krajom „przyjmującym ukraińskich uchodźców”, wskazując, że „Komisja Europejska udzieliła większości pomocy krajom wiodącym po przyjęciu ostatnich uchodźców”. wiosna

Polska odmawia łączenia pomocy dla Ukrainy z innymi sprawami, takimi jak stosowanie systemu podatkowego dla międzynarodowych korporacji i uwolnienie pomocy dla Węgier – dodał Murawski.

Kraje UE postanowiły we wtorek „zmniejszyć rozmiary proponowanego zamrożenia finansów w zamian za wycofanie przez Budapeszt swojego weta w kluczowych kwestiach, w tym w sprawie pakietu pomocowego dla Ukrainy”. Polityka zgłoszone.

Węgry nie raz sprzeciwiały się decyzjom Unii Europejskiej w sprawie Ukrainy i potwierdzały, że nie będą wspierać unijnych wysiłków na rzecz pomocy Kijowowi zebranymi wcześniej środkami.

Węgierski minister spraw zagranicznych Peter Szyjardo potwierdził wcześniej, że jego kraj nie wesprze wspólnie zebranych środków w staraniach UE o pomoc dla Ukrainy.

READ  Matty Cash otworzył grę w Polsce